Skocz do zawartości

Problem z Aura Sync mimo że wykrywa ledy


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez bonuz,

Recommended Posts

Złożyłem sobie nowego kompa.

Mam obudowę Aerocool Hive, która ma 3 pre-instalowane wiatraczki ARGB.

Mam płytę główną Asus Prime H610M-A D4.

 

Wiatraczki są spięte ze sobą i finalnie 3-pinową wtyczką ARGB do płyty głównej.

Wiatraczki się świecą. Przyciskiem reset na obudowie mogę sterować ich trybem świecenia.

 

Zainstalowałem Armoury Crate. W Aura Sync wykrywa mi dwa urządzenia: płytę główną i "Addressable Led Strip" - obydwie rzeczy są oznaczone jako zsynchronizowane (zaznaczony checkbox). Nie mam nic innego świecącego, więc zakładam, że te Led Stripy to wiatraczki.

Nieważne co pozmieniam w Aura Sync, to tryb świecenia wiatraczków nie ulega zmianie (ale wciąż świecą). Zauważyłem, że gdy w Armoury Crate -> Devices -> H610M-A D4 -> Addressable Headers zmienie z Gen 1 na Gen 2, to wyświetla mi, że nie znalazł żadnego kompatybilnego urządzenia Gen 2. Z tego co czytałem, Gen 2 to są właśnie 3 pinowe urządzenia? Czyli w teorii moje wiatraczki. Dodatkowo po zmianie na Gen 2 znikają mi Led Stripy z urządzeń w Aura Sync.

Gdy zmienię z Gen 2 z powrotem na Gen 1 to znów się pojawiają, ale wciąż nie mogę nimi sterować.

Przycisk reset na obudowie do zmiany trybu świecenia jak już wspominałem wcześniej działa bez zarzutu.

 

Ma ktoś jakieś propozycje lub sugestię? O ile teraz mnie to jakoś nie boli, to blokuje mnie to przed dalszą rozbudową (po co dokładać coś świecącego, skoro już w ogóle nie będę mógł tym sterować). To mój pierwszy PC z elementami świecącymi i na razie trochę się zniechęciłem :)

Wersje softu mam najnowszą.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • Rozwiązanie

W jednej obudowie (MSI Gungnir zdaje się) też miałem przycisk do zmiany kolorów działał. Aby przełączyć na sterowanie ledami w aplikacji trzeba było ten przycisk przytrzymać na 5 sekund. Może masz podobne rozwiązanie.

Dodam, że Armoury Crate to jeden wielki bałagan. Ja mam to zainstalowane po to, żeby była wtyczka i ledami na karcie od Asusa steruję przez program Corsair iCUE. W tym sofcie od Asusa to zawsze krzaczyło coś i raz to nawet tak nabroiło, że musiałem system przeinstalować bo już nic nie pomagało na te ledy.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

@bonuz jesteś mistrzem. Raz, z miesiąc temu udało mi się "coś" zrobić, że Armoury Crate działał.. cieszyłem się tym całe dwa dni. Wtedy podeszła córka, kliknęła zmianę kolorów i sterowanie przeszło z Armoury Crate ponownie na obudowę... to pierwsze przełączenie też ona musiała zrobić bo bawiła się resetem i zmianą kolorów na obudowie.

 

Nigdzie wcześniej nie udało mi się wyczytać, że trzeba przycisk przytrzymać. A tu faktycznie, 5 sekund i śmiga :) Dzięki wielkie.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...