Skocz do zawartości

Najmocniejsza grafika do gier pod dany zasilacz


Recommended Posts

Witam, 

 

szybkie pytanie, 

 

przymierzam się do wymiany w końcu mojej r9 285 i tak się zastanawiam jaką najmocniejszą kartę pociągnie mój zasilacz? Ma już trochę lat ale ogólnie to cały czas w spoczynku działa. Czyli okazjonalnie odpalany. Poda maską to co poniżej. Płyty itd wymieniać nie będę, wszystko zostaje. 

 

Płyta (MSI B550A-PRO)

Procesor/Chłodzenie (R9 5900x/Arctic Liquid Freezer II 360 Front)

Grafika (MSI R9-285 2GD5T OC)

RAM (G.Skill RipjawsV 2x16GB DDR4 3600MHz CL16)

Zasilacz (Corsair CMPSU-850HXEU)

SSD OS Sata(Goodram iRDM PRO gen 2 TLC 1TB)

SSD PCIE 3.0 NVME (Samsung 980 500GB) 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, zoltan2 napisał:

Tylko 3080? Wg testów max 360W, moja R-ka to 300W. 

Zasilacze z czasem tracą na sprawności( nie trzymają deklarowanych napięć). Najlepiej by było jakbyś wszystko posprawdzał miernikiem jak wiesz jak.

Link to post
Share on other sites

A jeśli wszystko będzie ok to jak ma się to do moich pytań? Nadal tylko 3080 jako maks? Procek jest oszczędny przeciw itd itd. 

 

A gdyby się okazało że do wymiany to taki nowy 850 też tylko 3080?

Edytowane przez zoltan2
Link to post
Share on other sites

Dzieki za linki i pomysły. Niby ogarniam w jakiś sposób pc ale co do zasilaczy to wolę rady ekspertów. 

 

Mini wszystko mam sporo wątpliwości, 

 

Przykład na 3090ti,..........

Nowy 3090ti (dane z tabelki zalinkowanej) to 450W, cała platforma pod obciążeniem nie będzie miała więcej jak 200W. Czyli 650 W. 

 

Mój zasilacz miał wg producenta 840 na linii 12v i sprawność 85 do 92%. 

 

Biorąc pod uwagę wiek zasilacza i obecna sprawność np na 75% to i tak daje te 630W. Czyli 1:1 względem pokrycia przy 3090ti. 

 

 

Sorki że tak dopytuje, poprostu chce też zrozumieć zależności itd. 

 

Jak mówiłem, mój obecny więcej leżał jak pracował, a gdy był odpalany to głównie net, gry rzadko, była konsola. Ewentualnie jakiś football manager ostatni. Netflix też leciał z konsoli. Ja sobie oczywiście sprawdzę te napięcia itd. Ale głównie pragnę zrozumieć. 

 

Ps, przetestuje sobie dziś całą platformę z miernikiem i zobaczę ile obecnie bierze na 100%. 

 

Link to post
Share on other sites

Jestem zdania, że skoro chcesz pakować do swojego zestawu ( 3080/3090) to nie ma co oszczędzać na zasilaczu. Jak sam wspomniałeś swój masz już dłuższy czas( a każda elektronika się zużywa np. kondensatory itp. i dlatego rozglądał bym się za nowym.

P.S a mniej więcej nie umiesz oszacować ile lat go masz? Bo z tego co widzę możesz mieć go nawet 10 lat (rok wydania chyba 2009).

Edytowane przez krzyhox
Link to post
Share on other sites

Może być tyle. Razem z phenomem ii x6 1090t był brany. Faktycznie może i ma nawet 12 lat

 

Ale ten czas zleciał

 

3090 nie rozważam, czekam na nowe rtx 4xxx lub rx7xxx raczej. Ale chciałem mieć obecnie rozeznanie w którym kierunku iść. Obecne 3080/3090ti dadzą mi jakieś punkt odniesienia.  

 

I z tego co słyszę to RX 7900 może nieźle namieszać i mieć 350W. Nawet w przypadku wymiany zasilacza to badam jaki mocny by brać. 1000W to już potęga. Chyba może być przerost. I 400W zapasu raczej mi nigdy nie będzie potrzebna. 

 

A ten 1k zł wolałbym dolozyc na monitor który też będzie do wymiany, razem z kartą. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...