Skocz do zawartości

Jaki Ram? Czy może być inne?


Recommended Posts

Cześć,

Mój sprzęt:

Płyta główna: Gigabyte B450 AORUS PRO (socket AM4)

Karta graficzna: MSI Gaming X GTX 1060 6 GB

Procesor:AMD Ryzen 7 2700 Eight-Core Processor 3.20 GHz 

Ram: Hyper x PREDATOR DDR4 3000MHz 2x4 Gb

 

I moje pytanie brzmi, czy muszę mieć te same pamięci RAM co mam obecnie? Czy mogę mieć np. Te Hyper + z innej firmy też 3000 MHz?

 

Ogólnie, to np. Te 8 GB ram już mi nie starcza. Dam przykład: Np. assassin's creed odysey mam 3 GB jeszcze zapasu w karcie graficznej i mam praktycznie wszystko na B. Wosokie lub wysokie ustawienia a i tak mam spadki fps... i jakieś ścinki.... 

 

Zapomniałem dodać że chciałbym mieć 16 lub 24 gb Ram ogólnie, więc nie wiem czy mogą być 2x po 8 GB? + te moje 2x po 4 Gb?

Edytowane przez bladys123
Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, tokacz napisał:

sprzedaj te co masz i kup nowe 2x8 gb albo 2x16 gb

Nie bawię się w takie coś ; / Zresztą ile ja bym za nie mógł dostać? 200 zł? To nie majątek ;/ 

To jakie np. Kości Ram polecacie do mojej płyty głównej? Interesuje mnie 16 Gb lub 24 Gb

Link to post
Share on other sites
41 minut temu, tokacz napisał:

nie wsadzisz 24 gb żeby zadziałało albo 16 albo 32

Czyli lepiej dokupić 16 Gb do tych moich i powinno być ok? 

Dokupienie Ram coś pomoże w ogóle? Nie będzie już takich spadków FPS? Będą gry płynniej chodzić? 

Sory 8Gb dokupię i będzie ok? Bo podobno 24 gb nie będzie działać ;/ 

Link to post
Share on other sites

https://www.olx.pl/d/oferta/pamiec-ram-ddr4-hyperx-predator-2x4gb-3000mhz-cl15-CID99-IDOiZdq.html

 

Już kupiłem 2x4=8 gb za 130 zł używane. Razem będzie 4x4=16 Gb

 

Za późno twój komentarz przeczytałem. Mało tego, one działają na taktowaniu 2400 MHz Bo informatyk który mi składał kompa, zapomniał je podkręcić... do 3000 MHz...

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Możesz mieć w kompie różne RAMy z różnych firm. Firma nie ma znaczenia. U mnie w laptopie jedna kość to Kingston 1600 MHz 4 GB a druga to Nanya 1300 MHz 2 GB i wszystko działa sprawnie.

W dniu 5.04.2022 o 21:50, 8gwiazdek napisał:

Nie, najlepiej pozbyć się Twoich obecnych pamięci i zakupić komplet nowych np 2x8GB albo 2x16GB.
Wstawianie 4 pamięci to proszenie się o problemy.

Firma nie ma znaczenia! A dla dobrej wydajności wystarczy jak wszystkie kości będą miały tyle samo MHz.

Proszenie o jakie niby problemy

Link to post
Share on other sites

Kontrolery pamięci to loteria , dodatkowo nie widziałem żeby producenci płyt testowali jednocześnie dwa zestawy różnych pamięci pod kątem XMP.
Nikt nie gwarantuje że takie połączenie będzie prawidłowo pracować po OC (bo tym de fakto jest ustawienie profilu XMP).

 

8 godzin temu, Chomik Tomek napisał:

Możesz mieć w kompie różne RAMy z różnych firm. Firma nie ma znaczenia. U mnie w laptopie jedna kość to Kingston 1600 MHz 4 GB a druga to Nanya 1300 MHz 2 GB i wszystko działa sprawnie.

No to chyba nie jest najlepsze porównanie......Nie ma to jak wsadzić starą kość 2GB która zwalnia całość do 1300MHz ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...