Skocz do zawartości

iPhone 13 pro, czy warto ?


Recommended Posts

Witam,

Ostatnio mam spory dylemat.. mogę zmienić telefon na nowy, całe życie siedzę w androidzie i z reguły wybieram telefony z najwyższej półki, bo dla mnie telefon nie ma prawa się zacinać, jestem co do tego bardzo wymagający.

Kilka lat temu przesiadłem się z typowych Samsungów na OnePlusa. 

Aktualnie posiadam już czwarty model z koleji tj. oneplus 8pro.

Generalnie jestem zadowolony bo te telefony to mistrzostwo jeżeli chodzi o płynność, ale jednak czegoś mi brakuje, albo po prostu mi się znudził 

Pomyślałem o przesiadce na jabłko, budżet pozwoliłby mi na IP 13 pro, chyba że warto dopłacić za pro max?

Jakieś wady/zalety takiej przesiadki?

Telefonu używam generalnie do wszystkiego, od standardowych funkcji jak dzwonienie, dużo pisze, czasem pracuje na arkuszach Excel google, team viewer do zdalnej obsługi komputera itp.

Aparat nie musi być super bo zdjęcia to sporadycznie jakieś zrobię.

Bateria ma wyrzynać chociaż od rana do wieczora, i ma mega płynnie chodzić bez zacinek.

 

Dzięki za wszelkie rady.

P.S. inne androidy odpadają, nie sądzę żeby jakikolwiek inny telefon na androidzie miał podjazd do zoptymalizowanego OP+.

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

zrób zapas konserw jak ci zbywa, chyba że ufasz władzy, że będzie 7% inflacja.  Nie wyobrażasz sobie nawet jak ceny żywności wystrzelą.  A co do pytania to masz błędne założenie, dlaczego całą płynność zwalasz na telefon? Niestety, ale zacięcia nie wynikają tylko z telefonu. A co za tym idzie to taki średni telefon także działa płynnie.  Zadałeś złe pytanie, jak zatem oczekujesz poprawnej odpowiedzi? Idź do ludzi poza warszawę,  poza zasię 5G to zobaczysz, że nie tylko telefon odpowiada za brak płynności.   

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, GOZER napisał:

Idź do ludzi poza warszawę,  poza zasię 5G to zobaczysz, że nie tylko telefon odpowiada za brak płynności.   

Że co? :co:

 

8 godzin temu, rarytas222 napisał:

Aparat nie musi być super bo zdjęcia to sporadycznie jakieś zrobię

To ja nie widzę sensu pchania się do wersji pro...No chyba że dla ekranu 120Hz....

 

Po tym jak kolejny topowy telefon na androidzie (który jest w fazie wiecznej bety) doprowadził do wq... ostatecznego, przesiadłem się na IP, jestem bardzo zadowolony. Używam go dokładnie w tym samym zakresie co podałeś, teraz przesiadłem się z 11 na 13 i uważam że zmiana była na +

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o baterię - warto dopłacić do MAX. Swojego ładuję dwa razy na tydzień, przy czym bateria rzadko spada mi poniżej 40% w tym czasie. Średnio godzina rozmów dziennie plus godzinie klikania po Safari, WhatsApp, Gmail i Google Drive. Raz używałem go przez 10h bez przerwy i bateria wytrzymała. WiFi i LTE mam zawsze włączone - widać, że przez noc w ogóle to nie rusza baterii.

IMG-0540.png

A jeśli chodzi o system operacyjny - Android i iOS to dwa różne światy. Obsługa gestami i AirPlay w tym drugim są świetne, ale brakuje wygodnego zaznaczania elementów (np. w galerii) z tego pierwszego.

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites

Domyślam się że to dwa różne światy, więc generalnie najbardziej liczę na rady osób które wykonały taka przesiadkę.

 

Od wczoraj oglądam testy szybkości i ogólnej pracy w zestawieniu iPhone 13 pro VS OnePlus 10 pro. Póki co w większości króluje właśnie OP+, ale szczerze mówiąc po prostu czuje potrzebę czegoś nowego.

Może dla sprawdzenia wypożyczę iPhone na jakiś tydzień, chociaż te ceny za taki najem za bardzo nie zachęcają...

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 3.04.2022 o 11:17, rarytas222 napisał:

Domyślam się że to dwa różne światy, więc generalnie najbardziej liczę na rady osób które wykonały taka przesiadkę.

 

Od wczoraj oglądam testy szybkości i ogólnej pracy w zestawieniu iPhone 13 pro VS OnePlus 10 pro. Póki co w większości króluje właśnie OP+, ale szczerze mówiąc po prostu czuje potrzebę czegoś nowego.

Może dla sprawdzenia wypożyczę iPhone na jakiś tydzień, chociaż te ceny za taki najem za bardzo nie zachęcają...

Ja wykonałem tkową przesiadkę z Andka na iOS ( właśnie z powodu wqr się na "jakość" działąnia Andka w rzekomo topowym telefonie ) w czasach gdy był iP 6SPlus i od tego czasu mam same iPhone....... w kolejności: 6SPlus, X, XS Pro Max, 11. I kolejny mój fon też będzie iPhone. Nie żałuję.

 

Ta cała rzekoma topowość Andka jest jednym wielkim mitem po to aby okłamywać klientów i wyciągać od nich (nierzadko grubą) kasę. Prawda jest taka, że Android nigdy nie dorówna płynnością iOS.

 

Cytat

chyba że warto dopłacić za pro max?

Zdecydowanie warto.

Edytowane przez macfan-pl
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Ponad rok temu żonie kupiłem 12 pro, osobiście sam z wymianą czekałem ze względu na chęć posiadania ekranu 120 hz. Więc wybór padł na 13 pro max ( większy ekran i bateria ). 

Telefonu używam "normalnie" do rozmów, media społecznościowe, zdjęcia i nagrywanie filmów z wypadów w góry. 
Jeśli chodzi o system to IOS jest prosty do bólu, dużo mniej konfigurowalny ale za to przyjemniejszy od przykładowo nakładki samsunga z s20fe którego używam służbowo. W samsungu ( nie wiem jak w innych nakładkach ) wkurzają mnie ciągle wyskakujące powiadomienia typu: ładujesz telefon.... zrób coś... zablokuj coś..... Wiem, że to wszystko można zablokować, ale nie mam czasu na takie pierdoły i jak dla mnie to nie potrzebny spam. 

Dodatkowo przy nagrywaniu używam Filmic Pro + DJI osmo mobile 4 i przełączanie pomiędzy obiektywami jest płynne. Dodatkowo nie ma takiej różnicy w jakości między obiektywami czy kolorystyce. 

Rozumiem, że są na rynku telefony co będą otwierały aplikację 0,03s szybciej, ale z chęcią zobaczę te telefony za trzy lata. Nie mam potrzeby zmiany sprzętu co rok czy dwa, więc długie wsparcie jest dla mnie ważne. 

 

Dodam tylko, że przez 3 tygodnie posiadałem opo 8 pro ( w ślicznym jak dla mnie niebieskim kolorze ) i jeśli chodzi o jakość wykonania to nie ma startu do IP12/13. czuć w nim pewne braki. 

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Aktualnie mam 13 pro max
Sam miałem ból głowy jako zagorzały fan androida i wybrałem jednak ajfona
+
wywołuje ból du*y u ludzi, nie mam pojęcia czemu XD ale śmiesznie się czyta te hejty na Apple
Jest ultra wydajny
Ma długie wsparcie o którym androidy mogą zapomnieć niestety
Nie kantuje w benchmarkach jak jego konkurent s22 ultra (nie piszcie mi o jakiś aktualizacjach.. Jak w ogóle można coś takiego zrobić w tych czasach w swoim top of the top modelu..)
Sot znakomity
Świetne filmy
Bardzo dobry mikrofon i świetne głośniki
Minusy
Beznadziejnie wyważony, potrzebowałem dużo czasu by się przyzwyczaić ze lubi sobie uciec do przodu jak trzymam jedną ręką
Wolne ładowanie
Podobno intuicyjny iOs jednak nie okazał się dla mnie intuicyjny w odbiorze
2022 rok i dalej brak procentów baterii
2022 rok i dalej nie wiem ile czasu zostało do zadzownienia budzika
Brak możliwości personalizacji takiej jak w androidzie
Brak AOD ale dla mnie to nie minus jakiś duży
W porządku zdjęcia, ale mam wrażenie że s22 i jajomi robi lepsze zdjęcia
Duży notch, konkurencja robi to lepiej
Ekran spoko, ale znów - s22 robi to dużo lepiej

 

Cena jest wysoka, ale mozna wziąć pod uwagę wynajem, jaki jest oferowany przez Imad - ciekawsza opcja moim zdaniem niż pakowanie się w abonamen telefoniczny - szczególnie z uwagi na to, ze telefon jest w wynajmie ubezpieczony. 

Link to post
Share on other sites
19 godzin temu, damstask napisał:

2022 rok i dalej brak procentów baterii

 

Gest palcem z prawego dolnego rogu w dół.

 

19 godzin temu, damstask napisał:

Podobno intuicyjny iOs jednak nie okazał się dla mnie intuicyjny w odbiorze

 

Jw. Trzeba przestawić się na obsługę gestami albo nie ma to sensu. Ruch palem w dół ze środka ekranu oraz wspomnianego rogu i w górę od dolnej krawędzi to niezbędne minimum. Do tego lewo/prawo od przeciwległych krawędzi, ale część aplikacji nie stosuje się do zaleceń, więc różnie z tym bywa. Ewentualnie jeszcze prawo/lewo wzdłuż dolnej krawędzi. A najlepiej to zwalić wszystko na Siri. Dużo potrafi.

 

19 godzin temu, damstask napisał:

2022 rok i dalej nie wiem ile czasu zostało do zadzownienia budzika

 

Siri. Aplikacja budzika faktycznie jest debilna. Galeria niewiele lepsza. Kontakty i historia połączeń to kolejne absurdy. Brak historii połączeń z danym numerem, a kliknięcie na połączenie nieodebrane od razu oddzwania, jeśli nie trafi się w to małe "i" w celu wywalenia notyfikacji. Idealne dla scammerów, puszczających sygnał z afrykańskich numerów.

 

19 godzin temu, damstask napisał:

Brak możliwości personalizacji takiej jak w androidzie
Brak AOD ale dla mnie to nie minus jakiś duży
Duży notch, konkurencja robi to lepiej

 

To są detale. Spróbuj postawić iPhonem hotspota i połączyć się do niego kompem z Windowsem. Poprawna konfiguracja zależy od sieci komórkowej, w której jesteś. XD

 

19 godzin temu, damstask napisał:

W porządku zdjęcia

 

Ta, w archaicznym formacie 4:3. Można wymusić 16:9 na stałe, tylko trzeba to wygrzebać w ustawieniach, ale wówczas dobrej zabawy ze ściąganiem ich z iCloud. Albo znów będą 4:3, albo 16:9 w kuriozalnie obciętej rozdzielczości, jeśli nie zrezygnujesz z HEIC. Można z tego referat napisać. A i właśnie - iCloud to jakaś parodia chmury jest.

 

Poza tym jest dużo zalet i mój kolejny telefon to też będzie iPhone. Genialnie się to integruje z innymi urządzeniami Apple. FaceID i AirPlay zjadają androidowe odpowiedniki. W modelach Max żywotność baterii jest niezrównana. Aplikacje zazwyczaj oferują wspólny Look&Feel dzięki wspomnianym gestom (choć czasem ktoś się wyłamie). Na deser wbudowany AdBlock.

 

19 godzin temu, damstask napisał:

wywołuje ból du*y u ludzi, nie mam pojęcia czemu XD ale śmiesznie się czyta te hejty na Apple

 

Ten hejt jest tak samo kretyński, jak wychwalanie iPhone pod niebiosa. Faktem jest, że ma wiele absurdalnych bubli. Część rzeczy zrobili lepiej od Androida, a część gorzej. Po prostu różne systemy operacyjne i wybór to kwestia indywidualna. A pieczenie to w naszym kraju wywołuje wszystko, co kosztuje ponad średnią krajową. Zazwyczaj jabłokofony były droższe od konkurencji, więc się kojarzyły z wysokimi cenami, ale S22 Ultra nie ma się tu czego powstydzić. Najwyraźniej etykieta drożyzny przywarła na dobre i, biorąc pod uwagę zapowiadane ceny 14. generacji wraz z kursem USD, nie będzie miała okazji się odkleić. Tak czy siak w Androidzie też można drogo - Galaxy Fold.

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites
W dniu 25.05.2022 o 22:42, kudlatyEOS napisał:

Więc wybór padł na 13 pro max

Bardzop słusznie :)

 

W dniu 25.05.2022 o 22:42, kudlatyEOS napisał:

dużo mniej konfigurowalny

Nie jest. Zapoznaj się z apką o nazwie Skróty

 

W dniu 20.06.2022 o 07:27, damstask napisał:

wybrałem jednak ajfona

Bardzo mądrze / dobrze :)

 

W dniu 20.06.2022 o 07:27, damstask napisał:

Jest ultra wydajny

Jest :)

 

W dniu 20.06.2022 o 07:27, damstask napisał:

Ma długie wsparcie o którym androidy mogą zapomnieć niestety

To prawda.

 

W dniu 21.06.2022 o 02:33, Karister napisał:

Aplikacja budzika faktycznie jest debilna.

Nie powiedziałbym. Aczkolwiek dawno mnie tam nie było. 90% mojej obsługi iP jest via Siri..........

 

W dniu 21.06.2022 o 02:33, Karister napisał:

Spróbuj postawić iPhonem ho. tspota i połączyć się do niego kompem z Windowsem.

Na iP X faktycznie był z tym problem. Jednak na 11stce działa bez problemu.............

 

 

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, macfan-pl napisał:

Na iP X faktycznie był z tym problem. Jednak na 11stce działa bez problemu.............

 

Na dwunastce też działało. A na 13stce znowu nie działa. ;) Ba... z hotspotem z 13stki nawet MacBook się nie chcę łączyć bez restartu. 

 

1 godzinę temu, macfan-pl napisał:

Nie powiedziałbym. Aczkolwiek dawno mnie tam nie było. 90% mojej obsługi iP jest via Siri..........

 

Budzik może być tylko jeden, a pozostałe są traktowane jako alarmy, które mają wspólną głośność z dzwonkiem. Czyli albo jeden budzik, albo katroga z cichym dzwonkiem bądź głośną pobudką. Porażka.

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Karister napisał:

Budzik może być tylko jeden, a pozostałe są traktowane jako alarmy, które mają wspólną głośność z dzwonkiem. Czyli albo jeden budzik, albo katroga z cichym dzwonkiem bądź głośną pobudką. Porażka.

Muszę aż sprawdzić. Dam znać.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...
W dniu 24.06.2022 o 17:05, Karister napisał:

 

Na dwunastce też działało. A na 13stce znowu nie działa. ;) Ba... z hotspotem z 13stki nawet MacBook się nie chcę łączyć bez restartu. 

 

 

Budzik może być tylko jeden, a pozostałe są traktowane jako alarmy, które mają wspólną głośność z dzwonkiem. Czyli albo jeden budzik, albo katroga z cichym dzwonkiem bądź głośną pobudką. Porażka.

Iphone 13 Pro. Do tego Macbook Air M1 8/256. No i laptop DELL z systemem windows. 0 problemów z hotspotem, mam dwie karty w iphone i z obu operatorów (Orange i Tmobile) Hotspot lata bez problemu :) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...