Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć. 
 

Przeczytałem kilkadziesiąt wątków, naczytałem się testów, porównań, naoglądałem materiałów na yt i jestem w kropce. 
 

Lada dzień podłączą mi do domu światłowód (już jest kabel w domu i czekam tylko na montaż) i moje męki z netem mobilnym odejdą w zapomnienie. Dostawca daje 600MB/s (gwarantuje ok. 200) i daje sprzęt: Halny HL-4GMV, który wyląduje w garażu. Garaż jest w bryle budynku, dom jest z poddaszem. Z garażu mam skrętkę poprowadzoną do garderoby na piętrze (z niej wychodzi okablowanie do pozostałych pokoi na piętrze i salonu na dole). 

Dotychczas w garderobie stał Huawei B715, który opędzał piętro (na dole zasięg był, ale strasznie słaby), a dół był zaopatrywany za pośrednictwem adapterów PLC Netgeara AV500 (tv w salonie bezpośrednio podłączony po kablu do routera). Wszystko działało, w dzień i późno w nocy, jak sieć nie była obciążona. W godzinach szczytu szału nie było. 
 

Sytuacja została przedstawiona, a teraz do sedna. 
 

Planuję kupić router, który pójdzie do garderoby i da mi pokrycie siecią całego domu. Wiem jest różnie, może pokryć, a może nie dać rady. Dlatego rozważam ewentualność dołożenia drugiego na dole w salonie. Sprzętu dostawcy nie chcę używać po WIFI (jeśli to błąd to mnie poprawcie). 

 

Co do głównego routera, nie mogę się zdecydować. Chcę nabyć coś bezproblemowego, co zapewni działanie sieci przez lata. Moje wymagania to cena do 700zł (budżet mogę trochę nagiąć). 


Zastanawiałem się nad TP-LINK ARCHER AX73, ale mam trochę niesmak do urządzeń tej firmy, może niesłuszny (w przeszłości miałem ich sprzęt, który sprawiał problemy). W sieci jest też dużo wpisów o problemach z tym modelem i zawyżonych przez producenta parametrach. Drugie urządzenie do salonu byłoby połączone po kablu i najlepiej, żeby tworzyło sieć ONEMESH. 

 

Inny sprzęt nad którym myślałem to XIAOMI AX3600. Tylko tutaj mi trochę nie pasuje ten cały ekosystem (może niesłusznie). Do tego drugie urządzenie, działające w sieci mesh np. AX1800 (spięte po kablu). 

Co sądzicie o tej koncepcji? Jaki ewentualnie inny sprzęt/rozwiązania proponujecie? Wymagania to WIFI 6, port USB do wpięcia co najmniej dysku sieciowego. 
 

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...