Skocz do zawartości

Switch z możliwością regulacji prędkości na portach.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez cooger,

Recommended Posts

Witam

 

Poszukuję switcha na którym mógł bym regulować prędkość. Mam łącze 1gb/s ale chciał bym aby na portach nie było więcej niż 100 Mb/s. Obecne moje leciwe sprzynty (jeden ma prawie 10 lat i działa) nie obsługują 1gb więc wszyscy do niego podłączeni mają 100/X osób - mniej więcej. Najlepiej jak by była możliwość regulacji każdego portu z poziomu przeglądarki tylko możliwość regulacji prędkości. W sumie wystarczyło by coś z "przełącznikiem" że albo 100 albo 1000 bo też zda robotę takie rozwiązanie... nie potrzeba mi wifi itp. 

Potrzebuję jeden 8 portowy a drugi ma tylko 4 osoby podłączone. Zawsze mogę kupić jakiś router WAN ale wolał bym switcha niż 2x router 4 portowy dla 7 urządzeń. OSTATECZNIE jak coś to jakiś tani router z regulacją prędkości na portach...

 

Ktoś może coś polecić w rozsądnych pieniądzach??

Edytowane przez krakow2000
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, cooger napisał:

Każdy tani switch zarzadzalny w podstawowym zakresie załatwi temat.

ooo właśnie o coś takiego mi chodziło... dzięki

35 minut temu, Genghis Khan napisał:

Generalnie mozna tak zrobic ale niepowinno sie tak robic :)

Lepiej ustawic QoS

Sytuacja jedna osoba wysyla duzo plikow i jest ograniczona do 100, inne osoby nie korzystaja z internetu, ta osoba marnuje czas, lacze nie jest wykorzystane

Polecasz COŚ niedrogiego lecz nie badziewnego?

 

Link to post
Share on other sites

Warto zerknac na manual:

 

https://www.tp-link.com/pl/support/faq/1104/

Poprzez router mozesz tez fajnie ograniczyc urzadzenia / uslugi, bedzie to duzo lepiej dzialac niz stale ograniczenie.

 

np. TP-LINK Archer AX1500

tu mozesz zobaczyc jak wyglada menu i jakie masz opcje

https://www.tp-link.com/pl/support/emulator/

 

Edytowane przez Genghis Khan
Link to post
Share on other sites

Skoro nie chcesz by na portach było więcej niż 100Mbps to kup poprostu switch FastEthernet (nie Gigabitowy)...

Nawet jak ktoś ma gigabitową ETH to zepnie się tylko na 100.

No chyba, ze chcesz by część końcówek miała 1Gbps to albo dajesz switch zarządzanly albo dwa niezarzadzalne: gigabitowy jako główny i do niego podpinasz "100'tkę" dla tych co mają mieć okrojone łącze.

Kwestia budżetu i tego co chce się osiągnąć.

 

Co do producentów to D-Link, Cisco, Linksys....

 

Zarzadzalne 8-ki (koszt 450 zł, chociaż jest jeden D-Link za 180 zł)

 

 

Niezarządzalne Gigabit (75 - 100 zł) + FastETH (45-75 zł) co razem daje (120 - 175 zł)

 

 

 

lub Fast 8p (42 do 110 zł)

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...