Skocz do zawartości

Dobry dysk HDD na backup - pojemność 12 TB za ok. 1500-1600 zł


Recommended Posts

Cześć, zastanawiam się nad kupnem dysku 12 TB w celu kopii zapasowej danych, zdjęć, filmów itd. Obecnie wszystkie dane trzymam tylko na 3 dyskach w kompie bez żadnej kopii - nie jest to rozsądne, więc uznałem, że przyda się mi dodatkowy, jeden duży dysk który będzie służył do zgrywania raz na jakiś czas wszystkich plików jako backup.
Nie będę z niego korzystał na codzień, ogółem będzie raczej wyłączony i w razie potrzeby podpinany.


Słyszałem jednak o jakichś stacjach dokujących dla HDD, dzięki którym taki dysk może być sobie w stanie spoczynku, żeby nie hałasował a w razie potrzeby jednym przyciskiem włączany. Korzysta ktoś z czegoś takiego?

 

Ogólnie zależy mi na tym aby dysk był trwały i jak najmniej awaryjny.
Zrobiłem mały research i z tego co wiem, to raczej dyski WD są właśnie takie - przynajmniej w porównaniu do np. Seagate które częściej ponoć zawodzi. 

 

Rozważam pomiędzy dyskami:
WD Gold 12 TB vs WD Red Pro 12 TB

WD Gold idealnie wpasowuje się w mój budżet, natomiast WD Red Pro jest znacznie droższy.
Różnica to ok. 350 zł, nie wiem w sumie czy warto tyle dokładać. Jeśli jednak będzie sens, to mogę dołożyć.
Ew. może jakiś inny model?

 

 

Link to post
Share on other sites

ja kupe lat korzystalem z dysku sieciowego qnap. stacja 2 zatokowa  z raidem i kopia z migawkami z komputera. swietne rozwiazanie. podczas dogrywania nowych plikow aplikacja automatycznie je dorzucala. aktualnie postawilem sobie serwer unraid ( tu jest ta przewaga ze dyski nie musza byc tej samej wielkosci do zrobienia kopii lustrzanej. ale o tym nie bede sie rozpisywal). wg mnie zamiast 1 dysku 12 tb ( nie wiem ile masz tych danych ) ale wolałbym kupic np 2 dyski po 6 tb i zrobic z tego Raida. wtedy dane beda najbardziej zabezpieczone

Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, snake2oo7 napisał:

wg mnie zamiast 1 dysku 12 tb ( nie wiem ile masz tych danych ) ale wolałbym kupic np 2 dyski po 6 tb i zrobic z tego Raida. wtedy dane beda najbardziej zabezpieczone

Może inaczej, zamiast jednego 12TB lepiej kupić 2 x 12TB :D 

Ode mnie powiem że zwykły WD white 12TB lub 14TB wyciągnięty z WD my book, czy wd elements starczy  (bo cena identyczna, a mamy 12,73TiB do realnego wykorzystania)
NA promocjach kupisz poniżej 1000zł za sztukę

 WD Elements https://www.amazon.de/-/pl/dp/B07Y3KDVZH?tag=pepperpl09-21&language=pl_PL&th=1  285 EURO
 WD My Book https://www.amazon.de/-/pl/dp/B07Y3JXGPL/ref=sr_1_2?__mk_pl_PL 272EURO 

Oczywiście musisz mieć czym to zasilić, te HDD white nie mogą dostawać 3.3V, więc trzeba się pozbyć tego napięcia z wtyczki zasilającej SATA (jeśli jest obecne)    

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...