Skocz do zawartości

Monitor SAMSUNG Odyssey G5 S27AG550 27" 2560x1440px 165Hz 1 ms Curved


Recommended Posts

Cześć chciałbym nabyć tytułowy monitor, jest to niby nowość i recenzji brak na ten moment, jest szansa że to ta sama matryca co w g7 tyle że 165Hz?

Monitor głównie do grania w fps warzone, bf1, bf5.

Ewentualnie jak możecie polecić coś podobnego lepszego?

Jedyne czego się obawiam to smużenia w tym modelu, zakrzywienia też nie miałem wcześniej.

Obecny monitor to leciwy LG 24EA53 A karta rx480 8gb, ale jak ceny dalej będą spadać to zakupie jakiegoś godnego następcę.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

przejdź się gdzieś po "większym" sklepie z elektroniką i obejrzyj sobie taki 27calowy monitor zakrzywiony - dla mnie wygląda to śmiesznie- zakrzywienie w tak małym monitorze, jakkolwiek w 34ech calach lub większych ma to już jakiś sens tak w 27 czy 24 moim skromnym zdaniem to bezsens no chyba, że tylko jako marketingowy chwyt i to poniżej pasa xd

 

 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Elomin napisał:

w 27 czy 24 moim skromnym zdaniem to bezsens no chyba, że tylko jako marketingowy chwyt i to poniżej pasa xd

Ja mam 27" i sobie chwalę zakrzywienie, nie przeszkadza mi w niczym. Jedynie rozmiaru żałuję bo teraz jak w końcu kupiłem uchwyt i miejsce na biurku nie ogranicza to przydałoby się 32" jednak.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dlatego ja przechodząc z 32" nie bawiłem się w półśrodki typu 34/38" tylko od razu dałem z grubej - 49".

 

Poza tym Samsunga G5 omijaj z daleka. G7 jest modelem, który powinien Cię zainteresować - a w przypadku mniejszego budżetu są lepsze modele. 

Link to post
Share on other sites

Ile chcesz wydać na monitor, ile masz miejsca , jak duży chcesz, i czy ważniejszy jest kontrast i czerń(panel VA) np gdy lubisz grać w ciemnym pokoju, czy odwzorowanie kolorów + kąty widzenia(panel IPS)

Propozycje moje to, za 1400zł IPS 27 cali MSI Optix 27" G273QF - tu masz recenzje na https://www.rtings.com/monitor/reviews/msi/optix-g273qf

 

Jeśli samsung oddysey to ten na iPS jest już spoko https://www.rtings.com/monitor/reviews/samsung/odyssey-g5-s27ag50

 

Na ceneo 1650zł: https://www.ceneo.pl/112599532

Ale jak wyżej piszą im większy monitor tym lepszy tylko jeszcze budżet i docelowe gpu musi uciągnąć:)

Ja sam mam 3440x1440 34 cale  iiyama G-Master GB3461WQSU-B1 144hz i RTX 3080, pod te gry co grasz tomocne CPU i GPU potrzebne do wysokich fpsów:)

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi! Wydaje mi się ze jest to nowsza wersja g5'tki i dlatego zawiesiłem na nim oko, nie jestem szczególnie wymagający, choć chciałbym uniknąć ewentualnych mocnych smużenia itp, ale bardziej chyba mnie wkurza te mocne prześwity i srebrzenie ipsa.
Jakiś czas temu kupowałem TV i też wszyscy odradzali matryce VA ze względu na słabe katy, ale jak dla mnie jest super.
Budżet? Wiem że tanio nie idzie w parze z dobrze dlatego jak będzie coś naprawdę wartego to coś tam dołożę, ale też nie chciał bym wydawać więcej niż 2tyś. Zaraz zobaczę co tam polecacie za sztuki.
Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
W dniu 24.03.2022 o 15:57, Rebelmind napisał:

Samsunga G5 omijaj z daleka

 

Ja mam wersję 144Hz, używam go w 85% do pracy (i to akurat do projektowania w grafice) - fajnie się kalibruje do potrzeb, ma bardzo fajne poziomy jasności (w miarę równomierne na całej powierzchni). Świetnie sprawdza się też do filmów.

 

Jako monitor do gier - ja, akurat nie narzekam - mam włączony g-sync (bo w ostatniej wersji softu doszedł), moje oko nie widzi problemów, do tego jest dość tani.

Więc wg mnie monitor godny zainteresowania się.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

W jakiej cenie go kupiłeś mój drogi Sukkubie? 

Bo widzę, że latają po 1250-1400 pln. Do pracy / filmów spoko - tu jest pełna zgoda z @Succubus, ale do gier to meh, volne VA. Zaraz podlinkuje test. 

 

 

Jeśli ktoś robi przesiadkę z 10+ letniego Tn to taki G5 będzie bajka. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
W dniu 28.03.2022 o 13:01, Succubus napisał:

 

Ja mam wersję 144Hz, używam go w 85% do pracy (i to akurat do projektowania w grafice) - fajnie się kalibruje do potrzeb, ma bardzo fajne poziomy jasności (w miarę równomierne na całej powierzchni). Świetnie sprawdza się też do filmów.

 

Jako monitor do gier - ja, akurat nie narzekam - mam włączony g-sync (bo w ostatniej wersji softu doszedł), moje oko nie widzi problemów, do tego jest dość tani.

Więc wg mnie monitor godny zainteresowania się.

Cześć, jaki model konkretnie zakupiłeś tej G5? szukam czegoś niedrogiego i w 70% moja praca też opiera się na grafice. Twoja opinia bardzo przykuła moją uwagę do tego modelu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...