Skocz do zawartości

[MULTI] Wiedźmin - Nowa Saga


Recommended Posts

Mamy oficjalne potwierdzenie, Redzi pracują nad kolejnym Wiedźminem :evil: Hype Train rusza %-)

Tym razem porzucają na dobre REDengine który napędzał m.in. Wiedźmina 3 i rozpoczynają współpracę z Epic Games tym samym wskakując na UE5.

 

Cytat

Z radością ogłaszamy, że pracujemy nad kolejną odsłoną serii gier Wiedźmin, która zapoczątkuje nową sagę w tym uniwersum.

 

To dla nas ekscytujący moment, ponieważ przenosimy się z REDengine na Unreal Engine 5, tym samym rozpoczynając wieloletnią współpracę strategiczną z Epic Games. Poza licencją na Unreal Engine 5, dotyczy ona także możliwości modyfikowania tej technologii, jak również jej przyszłych wersji. Będziemy blisko współpracować z ekipą Epic Games, aby wspólnie przystosować silnik do obsługi rozgrywki w otwartych światach

Na ten moment to wszystko co możemy powiedzieć na temat nowej gry — harmonogram produkcji oraz data premiery nie są jeszcze dostępne.

Technologia REDengine, która napędza Cyberpunka 2077, pozostanie w użyciu, jeśli chodzi o produkcję nadchodzącego dodatku do gry.

 

 

cb27ca34c5c5b4657919d870519a782f2848a81b

 

Premiera: TBA

Platformy: TBA

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Już machina propagandowa ruszyła. Jeszcze nic nie mają a już wszyscy o tym mówią. A te nooby z cpr niczego się nie nauczyły. Byle by akcjonariusze byli zadowoleni. Żałosne podejście. Teraz każdy news będzie wałkowany a wyjdzie syf jak zwykle. Przykładowo patch cp77 na nowe konsole bez rt. 

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

CP to już jest przez nich zapewne spisany na straty, wiedzą że choćby nie wiem co zrobili to i tak już nie przekonają ludzi do niego a szkoda bo świat jest fajny... Stąd informacja zaledwie o jednym dodatku a nie dodatkach jak to miało miejsce przy W3. Teraz wracają do tematu Wiedźmina i będą żerować na sprawdzonej marce bo to w zasadzie ich jedyne koło ratunkowe, żeby jakoś podnieść sytuację ale jeśli myślą, że wystarczy wypuścić kilka trailerów, grafik i rozdmuchać do granic kampanie marketingową a sukces i tak będzie to są w grubym błędzie bo ludzie im tego nie zapomnieli co zrobili przy Cyberpunku i tak prędko nie polecą z zamkniętymi oczami po pre-ordery. 

 

Kolejna sprawa to ekipa która już się mocno wykruszyła i ludzie którzy stali za sukcesami wszystkich trzech części dawno zwinęli żagle i poszli w inne miejsca albo rozwijają własne interesy. Więc z grą może być różnie, to że ma w nazwie słowo Wiedźmin nie oznacza murowanego sukcesu. 

  • Lubię to 3
Link to post
Share on other sites

Ja się cieszę bardzo (choć wcale mnie to nie zaskoczyło - Wiesiek, to złota kura ze złotymi jajami (a może raczej kogut) i nie da się tak po prostu zaprzestać tej sagi.

 

Mam nadzieję, że (z tego co czytałem) przejście na UE5 spowoduje, że gra wyjdzie szybciej i będzie wymagała mniej poprawek itd. Trochę jednak smuci, że nie będzie to kolejny Red Engine z nowymi funkcjami RT itd ...  ale cóż, może nie ma tego złego? ;)

 

Na razie temat wydaje się bardzo odległy, ale ... co nam fanom pozostaje ... czekać.

 

 

P.S.

Ciekawe, kiedy pierwsze koncept arty, skriny (LOL) ... no itd. %-)

 

.

W dniu 21.03.2022 o 21:50, Blashix napisał:

Ciekaw jestem jakie będą wymagania gry.

 

A kto to może dziś wiedzieć, ale myślę że gpu na poziomie rtx3080 powinno jak wyjdzie nowy Wiesiek jeszcze dawać radę, a może i mniej bo UE5 to jakby nie patrzeć dobry kawał oprogramowania :)

Edytowane przez Succubus
Link to post
Share on other sites

Imo teraz to powinni pójść za ciosem i zaatakować z czymś bardziej konkretnym bo jedna grafika i krótki opis z którego nie wiele wynika to za mało. Obudzili publikę to teraz pasowałoby czymś ich nakarmić :-> Jakiś zarys informacji czym będzie gra, trochę artów a może i króciutka zajawka. Mam tylko nadzieję, że nie będzie trzeba czekać 8 lat na grę jak to było z niesławnym CP %-)

Link to post
Share on other sites

Wiesiek 4 jaki by nie był, ja i tak będę na niego czekał i zagram.

 

W dniu 28.03.2022 o 21:26, rafal12322 napisał:

że nie będzie trzeba czekać 8 lat na grę jak to było z niesławnym CP

 

A daj spokój ... może to, że będzie gerka wydana na UE5 spowoduje, że chociaż kwestie techniczne (engine, optymalizacja itp) będą z góry pewne i o wiele przyśpieszą pracę. Chyba tak, bo twórcy skupią się nie na ciągłym kodowaniu i poprawianiu kodu, a na levelach, oprawie audio / video i fabule ...

 

Cóż,, czekamy, zobaczymy.

Link to post
Share on other sites
  • 6 miesięcy temu...

Czekało się na to od lat i w końcu coś się zaczyna dziać w tym temacie. Oby tylko nie popłynęli za daleko ze zmianami i był to dalej ten sam Wiedźmin co kiedyś wzbogacony o nową oprawę. Trzeba czekać na więcej konkretów bo póki co praktycznie nic nie wiadomo. Jakby z Wieśkiem zrobili podobnie jak nowym Demon's Souls to byłbym raczej zadowolony ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Zresztą już nieraz byliśmy świadkami, że te gry robione przez ogromne zespoły wyglądają i działają gorzej niż te tworzone przez małe kilku bądź kilkunastu osobowe zespoły. Redzi mogą i zatrudniać tysiące osób ale jeśli dalej będą popełniać te same błędy co przy poprzednich premierach, to nic im to nie da. Mam nadzieję, że premiera CP2077 dała im srogą nauczkę i nie popełnią tego błędu drugi raz. 

Link to post
Share on other sites

Szczerze to po tym co odwalili przy CP2077 ja już straciłem do nich zaufanie i szacunek. Kiedyś to było studio które mogło być wzorem dla innych ale jednym złym ruchem przekreślili wszystko. Ciężko im będzie odbudować to wszystko na co walczyli przez lata, dodatkowo jeszcze stara ekipa się wykruszyła i nie wiem czy tam w ogóle jeszcze ktoś został z osób które zapoczątkowały te całą trylogię Wiedźmina. Więc do ewentualnego remake jedynki podchodzę z dystansem i będzie się można dopiero cieszyć jak to wydadzą bo do premiery to można się wszystkiego spodziewać. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chyba masz rację.

Screen-Shot-2022-09-20-at-4-34-40-PM.jpg

6 godzin temu, rafal12322 napisał:

Szczerze to po tym co odwalili przy CP2077 ja już straciłem do nich zaufanie i szacunek. Kiedyś to było studio które mogło być wzorem dla innych ale jednym złym ruchem przekreślili wszystko. Ciężko im będzie odbudować to wszystko na co walczyli przez lata, dodatkowo jeszcze stara ekipa się wykruszyła i nie wiem czy tam w ogóle jeszcze ktoś został z osób które zapoczątkowały te całą trylogię Wiedźmina. Więc do ewentualnego remake jedynki podchodzę z dystansem i będzie się można dopiero cieszyć jak to wydadzą bo do premiery to można się wszystkiego spodziewać. 

A najgorsze jest to że hajs i tak się zgadza i nie muszą się starać bo gra zarobi na siebie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...