Skocz do zawartości

Które słuchawki bezprzewodowe najlepiej wybrać?


Recommended Posts

Cześć rozglądam się za słuchawkami bezprzewodowymi i czekam na promocję 

Pytanie które z tych co wymienię będą najlepszym wyborem jeśli chodzi o jakość dźwięku. Mikrofon jeśli posiadają nie interesuje mnie.

Razer blackshark v2 pro

Hyperx cloud II wireless 

Logitech G pro x lightspeed

Arctis 7 wireless

 

Z tego co słyszałem czytałem przykładowo Arctisy nie mają najlepszego dźwięku w tej cenie, chyba że się mylę. Z chęcią poczytam opinie i być może propozycję co wyłapywać na promkach w podobnych cenach co te powyżej. 

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, FeX napisał:

Ja nie rozumiem w ogóle korzystania ze słuchawek bezprzewodowych stacjonarnie, ale różni ludzie, różne potrzeby emoji28.png

Korzystam aktualnie z budżetowych SPC VIRO, nie jestem jakimś audiofilem. Rozglądam się teraz za bezprzewodowymi ze względu na wygodę do gier i głównie rozmów na discordzie w międzyczasie mogąc odejść od komputera bez konieczności ciągłego sciągania słuchawek i wypadania z tematu. Przykładowo grach typu CS można odejść od komputera i wrócić na czas na następną rundę. Nie pali mi się pod nogami ze zmianą to jest bardzo dobry jak dla mnie dźwięk na obecnych VIRO z obecnej karty dźwiękowej jaką mam :) 

Link to post
Share on other sites
7 minut temu, FeX napisał:

Jaka masz kartę dźwiękową?

Tzn nie mam osobnej karty dźwiękowej tylko z płyty głównej chipset ALC 1200, ale po przebudowie starego kompa zrobiła dla mnie sporą różnicę.

 

W przyszłości myślę nad beyerami do luźnego posiedzenia przed PC na zmiane z jakimiś bezprzewodowymi tego typu do gier rozmów. 

Edytowane przez pato137
Link to post
Share on other sites

To jest właśnie kompromis albo dobry dźwięk na kablu albo troszkę gorszy bez niego,w moim przypadku gdzie gram i nie tylko na TV  w odległości kilku metrów ( i po to są właśnie słuchawki bez kabla ) nie ograniczają mnie kable czy od klawiatury , słuchawek albo myszki.To jest jedyny argument gdzie słuchawki bezprzewodowe są górą nad przewodowymi , kiedyś tak było z myszkami ale to już historia.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
Ja nie rozumiem w ogóle korzystania ze słuchawek bezprzewodowych stacjonarnie, ale różni ludzie, różne potrzeby
Dla mnie do simracingu to takie słuchawki to złoto, kabel mnie rozpraszał. Mam akurat Razer Nari ultimate. I jak się je ustawi to dźwięk jest poprawny. ;)
Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, Han44 napisał:

albo dobry dźwięk na kablu albo troszkę gorszy bez niego

 

Z tym troszkę gorszy to bym nie przesadzał :D Wszystko zależy od modelu, ale zazwyczaj słuchawki przewodowe kosztują 2-3x mniej niż gorsze dźwiękowo bezprzewodowe.

 

Godzinę temu, MariuszB35PL napisał:

Dla mnie do simracingu to takie słuchawki to złoto, kabel mnie rozpraszał. Mam akurat Razer Nari ultimate. I jak się je ustawi to dźwięk jest poprawny. ;)

 

No tutaj to trzeba grubo z basem zejść, bo to łupie, jak robotnicy o 6:00 rano :D

 

Mnie po prostu boli ile trzeba płacić za bezprzewodowe słuchawki z minimalnym latency, które i tak dźwiękowo odstają. Słuchawki BT jeszcze obejdą z tą jakością dźwięku, ale one też mają inne przeznaczenie i niestety do gier raczej bym nie używał ze względu na opóźnienia. Kompromisy nadal są znaczne, znacznie większe niż wśród myszek.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli mają to być modele z w/w to Arctis 7. Obcowałem z nimi chwilę ale z tymi dedykowanymi pod PS5. Brzmiało to ok, nie wylewały basem a scena na szerokość spoko, chociaż dość mocny fokus na centrum sceny. Obstawiam że ma to związek z zastosowanymi padami z weluru. Do CSa w zupełności wystarczą. Na bank jest to lepsze rozwiązanie niż blackshark czy cloudy II. Te akurat testowałem w wersji przewodowej i z muzyką w MediaMarkt. Ale brzmiało to basowo i klaustrofobicznie. Nie wiem jak mikrofon w Arctis bo jak pisałem używałem je na PS5 i w Horizon Forbitten West a nie w żadnej sieciowce :).

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Ja chciałem jako główne słuchawki używać Fidelio L3 i różnica między bezprzewodowym i przewodowym dźwiękiem to była przepaść. Pomijam jakość tego kabla, co to przypomina jedną żyłę z chińskich lampek choinkowych, ale nawet on przebijał bluetooth. 

Dość powiedzieć, że po użyciu korektora trudno było mi powiedzieć, czy lepsze L3, czy Soundcore Q30. Po kablu jednak Fidelio deklasowały konkurenta w każdym aspekcie. Niestety nie działały pasywnie, więc poszły do zwrotu.

Sam problem kabli rozwiązuję kablem 3,5mm z żeńską końcówką. Wyprowadzam pod biurkiem gniazdo i tam wygodnie podpinam słuchawki. Problemu z mikrofonem i spacerami do kuchni to nie rozwiązuje, ale zysk jakościowy po kablu rekompensuje ewentualne niedogodności z nawiązką. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...