Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie, gralem dzisiaj w grę Euro Truck Simulator 2 wraz z 7 innymi osobami i doświadczyłem dziwnej sytuacji, a mianowicie podczas gry miałem 15-20% obciążenia procesora i 30-40% obciążenia karty graficznej. Przełożyło się to na niższe fps. Przypuszczam że może być to wina zasilacza, ponieważ możliwe jest, że ma za małą moc do moich podzespołów. Jeżeli ktoś wie czym może być to spowodowane proszę o odpowiedź. Na moim profilu jest zamieszczona dokładna specyfikacja komputera. Będę wdzięczny za każdą pomoc.

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, BlackCoffe napisał:

Podaj specyfikację swojego kompa wraz z marką i mocą zasilacza.

Procesor:

AMD FX-8350

Karta graficzna:

Gigabyte Geforce GTX 1660ti OC 6GB

Płyta główna:

MSI 970 GAMING

RAM:

Patriot Viper 32GB DDR3 1800mHz (4x8GB)

Dyski:

GoodRam CX400 512GB

Zasilacz:

SilentiumPC Elementum E2 (550W)

Inne podzespoły:

Chłodzenie: SilentiumPC navis 240 RGB

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, BlackCoffe napisał:

Ten zasilacz to nie jest najwyższych lotów, Elementum to najgorsza seria tego producenta. Masz możliwość pożyczenia od kogoś jego zasilacza do testów?

Nie mam możliwości pożyczenia zasilacza, ale mogę go kupić. Więc mam pytanie czy model SilentiumPC Supremo FM2 750W 80 Plus Gold będzie dobrym wyborem?

Link to post
Share on other sites

Tu zasilacz nie ma nic do rzeczy ten procesor szczególnie niepodkręcony leży i kwiczy na jednowątkowych obliczeniach. A gra ETS2 wręcz z tego korzysta. Więc to, że masz wykorzystanie 20-40% nie jest niczym nadzwyczajnym. Natomiast niskie wykorzystanie GPU wskazuje na mocne ograniczenie ze strony CPU związanym właśnie z mizerną wydajnością jednowątkową.

 

To nie jest dziwne to jest normalne dla tego CPU. Stary i słaby już w dniu premiery. Sam się łudziłem dopóki nie przesiadłem się z FX6300 na Ryzen 2600 i to była przepaść już 3 lata temu.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...