Skocz do zawartości

na co wymienić dzisiaj gtx 1080?


Recommended Posts

Planuję za niedługo pozbyć się swojego GTX'a póki ceny jeszcze są jakie są i ktoś to kupuje :P

 

Pytanko czy taka np 3060 Ti będzie godnym następcą? Czy warto jeszcze poczekać na ew. obniżenie cen i szukać czegoś lepszego.

 

Chciałbym sprzedać to co mam (liczę na te 1500 +-200 zł) i dodać do 2000 zł na nową kartę.

Procesor też planuję w tym roku wymienić na podobnej zasadzie, choć ceny przy sprzedaży nie brałbym już pod uwagę.

 

Tego GTX'a kupiłem jako używkę z roczną gwarancją i śmiga bez problemu do dzisiaj. Ale ostatnio po wymianie monitora na 1440p 144Hz czuję brak mocy.

Skłaniałbym się w stronę nvidii bo często gęsto edytuję filmy i zależy mi na CUDA, chyba że AMD ma podobną technologię w swoich kartach o podobnej wydajności - to mi przyszło do głowy dopiero teraz więc nic o tym nie wiem...

Link to post
Share on other sites

Zmieniaj kiedy chcesz , większej różnicy nie zauważysz w wydatkach . Nowe karty stanieją to i za gtxa weźmiesz mniej . 1080 najtaniej były kiedyś poniżej 1000zł z  tego co pamiętam . 

 

A ty chcesz tą kartę do 4670k . Ten proc daje sobie radę w ogóle z 1080 ? Ja sobie wsadziłem na krótki czas 1080ti do podkręconego ryzena 3 1200 i on nie wyrabiał w grach siedzących na grafice , a co dopiero siedzących na cpu . Także dopóki nie zmienisz platformy to wymiana gpu jest bez sensu  .

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, jakub1t napisał:

A ty chcesz tą kartę do 4670k . Ten proc daje sobie radę w ogóle z 1080 ? Ja sobie wsadziłem na krótki czas 1080ti do podkręconego ryzena 3 1200 i on nie wyrabiał w grach siedzących na grafice , a co dopiero siedzących na cpu . Także dopóki nie zmienisz platformy to wymiana gpu jest bez sensu  .

 

Ojaaa ta stopka jest już stara xD Zapomniałem zmienić ;)

 

zaraz będzie aktualna :D

Link to post
Share on other sites

Czekanie, że ceny w cudowny sposób spadną na łeb na szyję chyba nie ma sensu, Podobno teraz coś się trochę ruszyło, ale ... co to w sumie jest.

Na co ja bym wymienił 1080, na 3060 lub 3060Ti (ze wskazaniem na tę drugą). Bo to chyba najlepsza teraz karcina jeśli chodzi o wydajność do ceny (tak mi się wydaje przynajmniej).

 

 

... zresztą sam mam 3060Ti od listopada (czy października) i karcioszka na 5 z plusem. Nie ma się do czego przyczepić.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...