Skocz do zawartości

Asus RT-AC65P i światłowód 700 Mb/s


Recommended Posts

Witam.

Posiadam router Asus RT-AC65P, niedawno podłączyłem światłowód 700 Mb/s i jest problem.

Sprawa wygląda tak:

dostałem Router Huawei eg8141a5 do światłowodu, wg porad panów monterów, podpiąłem pod LAN1-1Gb/s w/w Asusa i nie osiągam więcej jak 300 Mb/s po kablu.

Jeśli podepnę się bezpośrednio pod Router Huawei od dostawcy to na starym laptopie ibm x260 osiągam te 700 Mb/s po kablu a na kompie z i5-760 "ledwo" 500 Mb/s.

 

Tylko dlaczego ten Asus nie przepuszcza więcej? Dostawca coś może blokuje? 

Jaki brać router w zamian tego asusa na sprawdzenie?

Link to post
Share on other sites

Przecież masz router od dostawcy więc po co kolejny ? Jak się już upierasz przy tym Asusie to przestaw router od dostawcy w tryb bridge i skonfiguruj go do pracy ze swoim ISP

Edytowane przez cyna76
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, narmiak napisał:

Zresetuj Asusa do ustawień początkowych, wyłącz wszystko, co może wykorzystywać nadmiernie CPU (VPNy, QoS itp)

ten router nie posiada VPN , i obawiam się że nic to nie pomoże bo w konfiguracji którą opisał każdy pakiet jest routowany dwa razy dlatego wyżej pytałem o sens używania dwóch routerów w jednej sieci, pomijam tutaj kwestię samej adresacji obu routerów. Wygląda mi na to że kolega został z urządzeniem które w tej konfiguracji jest mu zupełnie zbędne a na siłę chce je użyć. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest użycie tego Asusa jako główny router lub przestawienie go w tryb repeater lub AP.

Link to post
Share on other sites

Skoro na jednym jest pełne 700 to szukaj winy u siebie.

Z drugiej strony - niektórzy to mają problemy...ledwo 500...czy po kablu 300...

Ludzie - nawet 300 to już jest dobra prędkość - Ja rozumiem że płacicie za 700 i chcesz mieś to 700 ...

Pytanie tylko - Po co ???

ps. by mieć pełną prędkość trzeba sprawdzić i kartę sieciową i kabel sieciowy i sterowniki...

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Jak wejdziesz na stronę konfiguracyjną Asusa, nie w aplikacji, to po lewej będzie okienko gdzie są informacje o WiFi. Tam znajdź zakładkę, która pokaże obciążenie CPU i RAM routera oraz pokaże jaką prędkość połączenia ma port WAN i LAN. Ja na RT-AX55 mialem takie coś, ze mimo najnowszego oprogramowania zamiast na WAN mieć z ONT 1Gb/s to czasami bez powodu miał dziwne wartości np. 850Mb/s. Pytałem się INEA czy to wina ONT Nokii i twierdzili, ze wina Asusa. Oddałem. Na Xiaomi Ax3600, AX9000 wszystko lata jak marzenie i po kablu z 99% serwerów mam 78MB/s razy 8 wyjdzie ile Mb/s :P 

 

Jeżeli swojego Asusa podpinasz pod router Huawei, a ten nie jest w trybie bridge to powiem ci sytuacje o Huawei AX30 czy jakoś tak z dwu rdzeniowym CPU. Nie wiem jak to robi Huawei, ale na nim na 600Mb symetrycznych od INEA maks bilo 455Mb/s. Bezpośrednio przez ONT było 600Mb/s. Ktoś mi to racjonalnie wytłumaczy bo ja nie rozumiem po co takie przycinanie, tym bardziej, ze nic co by mogło przycinać w oprogramowaniu nie było włączone. 

 

Tak samo jak INEA daje router Tilgin i na TV samsung w tym samym pokoju nie daje się oglądać żadnego smart w HD bo przerywa, a na innych routerach się da. Operatorzy dają szrot za darmo. Najgorsze, ze technicy montujący sprzęt są tego świadomi, ale każą to montują. 

 

Asus nie jest już marka routerów tych co kiedyś. Coraz bardziej mają spaprany firmware, a aktualizują rzeczy, które w domu tak na prawdę nikomu do niczego nie potrzebne. 

Edytowane przez Arnold
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...