Skocz do zawartości

Dziwne kratki na pulpicie. Znikają i się pojawiają. Problem z grafiką?


Recommended Posts

Od pewnego czasu zauważyłem dziwne krateczki na tapecie. Pojawiają się tylko na środku w 3 punktach - lewo, prawo, środek. Objaw po uruchomieniu i włączeniu menu prawego myszy. Po włączeniu przeglądarki znikają i już ich później nie widzę. Co ciekawe, tylko na pulpicie to jest. W sumie dwa razy zauważyłem. Myślałem, że coś ze sterownikami, bo nie miałem ostatniej wersji. Zainstalowałem i był spokój. Minął tydzień, może więcej i znowu to samo. :co:

 

20220317-081827.jpg


20220317-081949.jpg

 

Link to post
Share on other sites

Zrób najprostszą rzecz z możliwych, podłącz monitor do gniazda na płycie głównej i sprawdź czy na integrze też się pojawią się te kwadraciki. Jak nie to podejrzana jest grafa, jak tak to może być coś z monitorem.

Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze podmianka karty graficznej na inną bądź sprawdzenie twojej w innym kompie. Chyba, że masz możliwość podłączyć inny monitor pod kompa. Inaczej nie bardzo jest jak sprawdzić czy to wina grafy.

Link to post
Share on other sites

Ta płyta nie ma nawet HDMI....nie ma więc możliwości sprawdzenia integry. W biosie nie mam dostępu do zmiany grafiki. Ponoć Hero ma.....ale ja nie mam Hero. Dobra. Pożyjemy zobaczymy. Albo coś padnie, albo będzie działać.

Link to post
Share on other sites
Teraz, wrobel_krk napisał:

Kopane było natej karcie, to może padać vram?

Nie obrażaj mnie :D Ja nie wiem, czy to może ten mój biedny kondensatorek nie robi problemu, co go kiedyś urwałem i lutowałem.....To się pojawiło dzisiaj po ponad 2 tygodniach spokoju od chwili aktualizacji sterownika. I już tego nie ma.

1 minutę temu, BlackCoffe napisał:

Możesz jeszcze sprawdzić czy grafa nie poluzowała się w gnieździe.

:mlotek:

Link to post
Share on other sites

Czarna....kochanie....w czasie, kiedy ja kupiłem tę kartę, to o kopaniu na RTX-ach można było sobie pomarzyć.....Więc nie ma opcji, że to była używka po kopaniu.

Furmark zero problemów.

Link to post
Share on other sites

u mnie też raz wyskoczyło coś takiego - powodował to Firefox. Po restarcie kompa znikało na kilka(naście) godzin. Któraś tam aktualizacja przeglądarki wyeliminowała temat. A tez byłem posrany że karta umiera.... :) 

  • Haha 2
Link to post
Share on other sites

Ponownie krateczki.... 3DMark - bezbłędnie.  Z chwilą wyświetlenia wyniku pojawiły się na całym ekranie i po zminimalizowaniu okna zniknęły. Później już tylko środek i zachowanie jak na załączonym filmiku. Zrobiłem reset do trybu awaryjnego, tam wszystko ok, powrót do normalności i od tej pory nie ma nic. Co ciekawe, to wszystko się dzieje po pierwszym uruchomieniu. Czyli jak komp stoi zimny po nocy. O co tu chodzi :roll:

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Tutaj problemem może być Windows 11 a raczej jego sterowniki. Aktualnie jest w fazie produkcji i testów więc całkiem możliwe że jeszcze nie działa dobrze na wszystkich konfiguracjach. Jak klikasz prawym to widać wyraźnie dużego laga zanim menu pojawi się w innym miejscu...

Edytowane przez Joymaxx
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...