Skocz do zawartości

Zabezpieczcie swoje karty, bo dostaniecie telefon z banku...


Recommended Posts

Pani z banku dzwoni i mnie pyta czy dokonywałem transakcji kartą w Hiszpanii, a ja na to że nigdy tam nie byłem -.-'
Polecam, budzi lepiej niż kawa.
.275610764_3078277512489919_6736250927951033383_n.thumb.jpg.83748732b55dd1d9f332a642633ef928.jpg
No i coż... mam jeszcze dychę w kurtce...

Najlepsze jest to że nie mam pojęcia co tu się stało. Gdzie się da płacę jednorazową kartą wirtualną/blikiem. 
Wszędzie, do każdego portalu mam zupełnie inne hasło + U2F i takie tematy... Hm, lewy bankomat?

 

Miłego dnia i smacznej kawusi (:

  • Lubię to 1
  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites

https://www.tabacosypapeles.com 
Ale że ja "no habla", to tylko wiem tyle że jakiś tytoń czy coś takiego.

Ciekawe jak się musiał wkurzyć że jestem takim biedakiem - w przeliczeniu to tam było delikatnie ponad 211 EUR XD

Edytowane przez android717
Link to post
Share on other sites

Zastanawia mnie jedna sprawa, zawsze jak robię zakupy, czy to stacja benzynowa, czy to market na przykład.Dlaczego przy pobieraniu pieniędzy z bankomatu, ten że bankomat sugeruje mi abym zakrył ręką wpisywany pin, zresztą we wszystkich rekomendacjach pin do karty trzeba chronić, natomiast na stacji, markecie,( gdzie wokół a szczególnie nad kasami są kamery, nie mówiąc o innych klientach którzy za mną stoją i patrzą ) nie ma jakiegoś sensownego zabezpieczenia przed tym żeby ktoś postronny nie odczytał mojego pinu. Oczywiście zawsze płacę zbliżeniowo, ale przy większych kwotach ( a teraz przy tych cenach o to nie trudno ) trzeba wpisywać pin.Co Wy na to?

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, login1969 napisał:

Dlaczego przy pobieraniu pieniędzy z bankomatu, ten że bankomat sugeruje mi abym zakrył ręką wpisywany pin

Naprawdę nie wiesz? Przecież tyle było o nakładkach na bankomacie skanujących karty i ukrytych kamerach odczytujących pin.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kij tam z pinem, obczajcie to (Jest zablokowana + już i tak nie mam nic na tym koncie XD) :781533644_BeztytuEWWEWu.thumb.png.4f17a3d7edf2b46c5bc887fbf4d0f45f.png
Jedno celne zdjęcie z kamery i zapłacisz on-line gdzie się da. Kto kto projektował?

Link to post
Share on other sites
21 godzin temu, wodego napisał:

Naprawdę nie wiesz? Przecież tyle było o nakładkach na bankomacie skanujących karty i ukrytych kamerach odczytujących pin.

Oczywiście że wiem o nakładkach... może źle zadałem pytanie.Chodzi mi o to że w sklepach, na stacjach benzynowych i wszędzie tam gdzie płacimy kartą widać jak na dłoni co wpisujemy. Powinno być to inaczej rozwiązane. Jaka jest pewność że siedzący za monitorami są uczciwymi ludźmi?

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, login1969 napisał:

Chodzi mi o to że w sklepach, na stacjach benzynowych i wszędzie tam gdzie płacimy kartą widać jak na dłoni co wpisujemy

No i jeśli masz taką potrzebę, to zapamiętasz, że pan w kapelusiku wpisuje pin 1234. Szybko zapisujesz ten pin na kartce, śledzisz pana i zauważasz, że po wyjściu ze sklepu wsiada na czerwony rower. Co dalej robisz?

Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, wodego napisał:

No i jeśli masz taką potrzebę, to zapamiętasz, że pan w kapelusiku wpisuje pin 1234. Szybko zapisujesz ten pin na kartce, śledzisz pana i zauważasz, że po wyjściu ze sklepu wsiada na czerwony rower. Co dalej robisz?

Ooo, będzie "Cryminal Mastermind", jak na rower to tylko z Ojcem Mateuszem (:

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 15.03.2022 o 18:32, pawluto napisał:

Co to są te Tabacosy ???

Tabacos - wyroby tytoniowe.
Papeleria - artykuły papiernicze.

 

 

Nawet jak się nie zna hiszpańskiego, to się można domyślić co to jest.

Ktoś za cudzy hajs nakupił sobie fajek i zeszytów.

Edytowane przez 030366
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...