Skocz do zawartości

Komputer do prac biurowych


Recommended Posts

Najtańsze płyty na am4 zaczynaja sie od 210 pln (MSI B450M-A PRO MAX) czy chociażby 280 za Gigabyte B450M DS3H. Do tego Athlon 300GE OEM za 285 (wraz z nowym boxem ryzena spire za 30 pln z neta i będzie wypas). Prosty ram 8gb za 140 zł patriota czy goodram - albo na bogato 2x4 za 160 :-). SSD 480 np Kioxia za 200pln. Buda z jakim zasilaczem wedle uroku i jest komp biurowy za grosze. I jeszcze można klamora rozbudowac o ryski G jak ochota i fantazja przyjdzie

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Barszczu napisał:

Najtańsze płyty na am4 zaczynaja sie od 210 pln (MSI B450M-A PRO MAX) czy chociażby 280 za Gigabyte B450M DS3H. Do tego Athlon 300GE OEM za 285 (wraz z nowym boxem ryzena spire za 30 pln z neta i będzie wypas). Prosty ram 8gb za 140 zł patriota czy goodram - albo na bogato 2x4 za 160 :-). SSD 480 np Kioxia za 200pln. Buda z jakim zasilaczem wedle uroku i jest komp biurowy za grosze. I jeszcze można klamora rozbudowac o ryski G jak ochota i fantazja przyjdzie

To co proponujesz nie nada się do biura

 

Tu masz przykład dobrze się sprawdzi to twoich potrzeb.

https://www.morele.net/komputer-kowalski-core-i5-10400-16-gb-intel-uhd-graphics-630-500-gb-m-2-pcie-windows-10-pro-7487380/

Link to post
Share on other sites

"To co proponujesz nie nada się do biura"

Uzasadnij - dlaczego w biurze potrzeba 12 wątków i 500w zasilacza?

 

Nie wiem gdzie Kolega pracuje, ale wedle mojej wiedzy zwykłe biura (ubezpieczyciele, bankowcy, księgowi, urzędy, itd.) nadal pracują w większości na 4w intelach i3/i5 począwszy od serii 3xxx/4xxx. Jedyne co jest im potrzebne to min 8gb ramu, podniesienie w7pro/w8pro do w10 pro i zmiana HDD na SSD. Dopiero jak się te kompy zjarają, to następuje zmiana na coś nowszego.

 

A tak btw - dopiero teraz patrzę, a tu "do biura" potrzeba filmów i youtuba... Ech ciekawe życie w tych biurach :-)

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, Barszczu napisał:

"To co proponujesz nie nada się do biura"

Uzasadnij - dlaczego w biurze potrzeba 12 wątków i 500w zasilacza?

 

Nie wiem gdzie Kolega pracuje, ale wedle mojej wiedzy zwykłe biura (ubezpieczyciele, bankowcy, księgowi, urzędy, itd.) nadal pracują w większości na 4w intelach i3/i5 począwszy od serii 3xxx/4xxx. Jedyne co jest im potrzebne to min 8gb ramu, podniesienie w7pro/w8pro do w10 pro i zmiana HDD na SSD. Dopiero jak się te kompy zjarają, to następuje zmiana na coś nowszego.

 

A tak btw - dopiero teraz patrzę, a tu "do biura" potrzeba filmów i youtuba... Ech ciekawe życie w tych biurach :-)

Pisze wyraźnie że nie tylko do biura, to się zdziwisz jakie są wymagania w biurowych aplikacjach. w szpitalu takie komputery instalujemy na wszystkich oddziałach.

 https://www.hp.com/us-en/shop/pdp/hp-z2-mini-g5-workstation-customizable-9jd39av-mb

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To tylko pokazuje, jaka jest skala patologii w krajowym systemie szpitali. Jedyne co tu powinno zostać to ta i3, ale 4gb ramu i stara 500 HDD? Niereformowalna w tani sposób budka SFX czy zasilacz? Za skromne... 4k plus. Chciałbym wierzyć, że to prywatny szpital - ale niestety wiem co się kupuje za państwowe.

 

Ale schodzimy z tematu. Bo ja nie chcę się dziwić :-) ale to nadal nie jest uzasadnienie. Dlaczego Twoim zdaniem do pracy "biurowej" w domu (jakaś pewnie indywidualna księgowość męża z dg?) plus net i czasem film potrzebujemy 12w i 500W zasilacza? Dlaczego do takich zadań proste 35W cztery wątki, SSD i 8gb z W10Home (potrzeby Pro tu nie widzę, to chyba nie jest sieć firmowa...?) za maks 1500 zł i co ważne obecnie poborem kilkudziesięciu W, z opcją banalnie prostej rozbudowy - to za mało?

Tak drążę, bo człowiek się biedny pyta, a tu odpowiedź "to się nie nada, koniecznie dołóż hajsu..." nie do końca temat wyjaśnia... Człowiek chyba prywatny, to się inaczej wydaje niż z budżetówki. Takie potrzeby przeważnie załatwia się kupując laptopa - z tragicznym zwykle komfortem prawdziwej pracy biurowej (tak btw) - stąd szacun za wybór stacjonarki.

 

Komp który zaproponowałeś nie jest pewnie zły dla jasności. Pomijając jakość płyty, dysku, ramu czy zasilacza - bo podzespołów nie znam, a opis skąpi - jednym ruchem wsadzamy grafikę za 2,5k i gramy sobie bez problemu w cyberpunka. Mógłbym się bać nie znając płyty, ale powiedzmy że w ciemno dokładam te grafę. Tylko po co...?

Może te grube kilkaset różnicy lepiej teraz - sorki za wtręt - dać Ukraińcom na zakup broni?

 

 

 

 

A tak na marginesie to kompa do grania niejaki GAMER G1 to coś mi mówi, że już ma...?

Link to post
Share on other sites
23 godziny temu, Barszczu napisał:

Najtańsze płyty na am4 zaczynaja sie od 210 pln (MSI B450M-A PRO MAX) czy chociażby 280 za Gigabyte B450M DS3H. Do tego Athlon 300GE OEM za 285 (wraz z nowym boxem ryzena spire za 30 pln z neta i będzie wypas). Prosty ram 8gb za 140 zł patriota czy goodram - albo na bogato 2x4 za 160 :-). SSD 480 np Kioxia za 200pln. Buda z jakim zasilaczem wedle uroku i jest komp biurowy za grosze. I jeszcze można klamora rozbudowac o ryski G jak ochota i fantazja przyjdzie

Athlon 300GE OEM to jest szaleństwo, 6 kart w chromie i zacznie zamulać.

 

20 godzin temu, Wik-Mar napisał:

To co proponujesz nie nada się do biura

 

Tu masz przykład dobrze się sprawdzi to twoich potrzeb.

https://www.morele.net/komputer-kowalski-core-i5-10400-16-gb-intel-uhd-graphics-630-500-gb-m-2-pcie-windows-10-pro-7487380/

To jest zdecydowanie lepsza opcja, chociaż ja nie przepadam stricte za gotowcami (ta obudowa to jest kpina, no ale "nie kurzy się").

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, android717 napisał:

Athlon 300GE OEM to jest szaleństwo, 6 kart w chromie i zacznie zamulać.

 

To jest zdecydowanie lepsza opcja, chociaż ja nie przepadam stricte za gotowcami (ta obudowa to jest kpina, no ale "nie kurzy się").

Wiem że za gotowcami się nie przepada ale jak się nie czujesz na siłach składać, lub potrzebujesz na już komputer to gotowiec jest najlepszy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 11.03.2022 o 22:58, GAMER G1 napisał:

Witam,

potrzebuję konfiguracji do prac biurowych. Sama jednostka, bez monitora itp. Wykorzystywane do Office, internetu, filmów, youtuba.

Kwota 2000 zł.

A nie lepiej kupić jakiegoś używanego USFF za 600 zł z  allegro na starszych i5, dołożyć nowy SSD i tyle w temacie? 

Link to post
Share on other sites

Pewnie ze najtaniej... :-) Tylko bym nie radził jakichś wynalazków sff z dedykowanymi płytami bo z tego potem nic się nie zrobi. Coś w budzie pozwalającej wmaścić nową mATX w razie potrzeby. Byle miał licencję i normalnie podniesiony W7/W8 do 10. Windoza się podniesie na nowej płycie po jakimś nieszczęściu, chociażby w ramach "poważnej zmiany sprzętowej" jak to błyskotliwie i ładnie nazywają w MS. Bo nawet tych 6 stów szkoda...

Takie i3-3240 też spokojnie do domu wystarczy. Miesiąc temu Dell 270MT z tym procem, 2x4gb i nówką ssd poszedł na służbę do domku szwagra. Z formalnie aktywowanym w10pro z naklejkowej 7pro. Od nowa wszystko postawione i nie sprawia problemu. Tylko tam nikt na tym nie gra...

 

Ale nowy klamor ma pewne plusy, jak gwarancje, VAT i amortyzację (tu zakładam dg autora).

 

Ale tak jeszcze wobec uwag niektórych Kolegów wyżej. Wstrząśnięty wizją "zamulania na 6 kartach" poleciałem sprawdzić co tam w moim htpc słychać. Odpaliłem te sześć. Niezmieszany siódmą. Potem ósmą (Thunderstruck miodzio...). Potem jeszcze film z filmana. I tak sobie na koniec skakało do 27 - 35% CPU według menedżera. Co prawda to lisek z ublockiem a nie chrome (sorki nie używam) i co gorsza 200ge - ale za to mam to straszliwe szaleństwo w realu i w tej kwestii kończę dyskusję z teoretykami... Troszku pokory Panowie - w rosji będą na tym musieli niedługo rakiety w kosmos wysyłać, o ile świat pokaże prawdziwe jaja.

Link to post
Share on other sites

Ale to nie chodzi o to że będzie czy nie będzie zamulać przy 6 Kartach czy przy 60, tylko to musi chwilę wytrzymać - za 3-4 lata taki PC nie będzie średni tylko słaby.
Ja osobiście tego zestawu bez choćby GT1030 nie widzę (Intel UHD powinien być używany tylko na czas wymiany GPU na lepszy), no ale pół świata tak pracuje i nie narzeka.
Dlatego sugestia Wik-Mar'a nt. i5-10400 jest bardzo słuszną koncepcją do postawionego zadania (:

Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, Barszczu napisał:

To tylko pokazuje, jaka jest skala patologii w krajowym systemie szpitali. Jedyne co tu powinno zostać to ta i3, ale 4gb ramu i stara 500 HDD? Niereformowalna w tani sposób budka SFX czy zasilacz? Za skromne... 4k plus. Chciałbym wierzyć, że to prywatny szpital - ale niestety wiem co się kupuje za państwowe.

 

Ale schodzimy z tematu. Bo ja nie chcę się dziwić :-) ale to nadal nie jest uzasadnienie. Dlaczego Twoim zdaniem do pracy "biurowej" w domu (jakaś pewnie indywidualna księgowość męża z dg?) plus net i czasem film potrzebujemy 12w i 500W zasilacza? Dlaczego do takich zadań proste 35W cztery wątki, SSD i 8gb z W10Home (potrzeby Pro tu nie widzę, to chyba nie jest sieć firmowa...?) za maks 1500 zł i co ważne obecnie poborem kilkudziesięciu W, z opcją banalnie prostej rozbudowy - to za mało?

Tak drążę, bo człowiek się biedny pyta, a tu odpowiedź "to się nie nada, koniecznie dołóż hajsu..." nie do końca temat wyjaśnia... Człowiek chyba prywatny, to się inaczej wydaje niż z budżetówki. Takie potrzeby przeważnie załatwia się kupując laptopa - z tragicznym zwykle komfortem prawdziwej pracy biurowej (tak btw) - stąd szacun za wybór stacjonarki.

 

Komp który zaproponowałeś nie jest pewnie zły dla jasności. Pomijając jakość płyty, dysku, ramu czy zasilacza - bo podzespołów nie znam, a opis skąpi - jednym ruchem wsadzamy grafikę za 2,5k i gramy sobie bez problemu w cyberpunka. Mógłbym się bać nie znając płyty, ale powiedzmy że w ciemno dokładam te grafę. Tylko po co...?

Może te grube kilkaset różnicy lepiej teraz - sorki za wtręt - dać Ukraińcom na zakup broni?

 

 

 

 

A tak na marginesie to kompa do grania niejaki GAMER G1 to coś mi mówi, że już ma...?

Ja dałem tylko przykład. Ten HP ma procesor I5-10600K 2X8GB i 1TB

Link to post
Share on other sites

To ja tylko dementi - niech skonam, jak Athlona nazwę dzisiaj średnim kompem. On jest słaby. Słaby i tani do domowego biura w sam raz. I za 3-4 lata nadal będzie słaby.

Czy w ogóle będzie wtedy działał to się zobaczy, z czego wiele zależeć będzie od użytkownika. Kawa wylana na budę z góry siatkowaną potrafi zrobić robotę albowiem gdyż.

W oczywisty sposób 10400 jest od niego lepszy. Nawet bym nie próbował mówić, że jest inaczej. Wszystko po prostu kwestią relacji kasy do oczekiwań, czyż nie?

 

Natomiast na takim b450 jak w ds3h to można wsadzić w dowolnym momencie 3400G, 4700G czy 5600G. Z czego te dwa ostatnie dzisiaj to już są jednostki całkiem całkiem...

Może się komuś przyda: właśnie grzebałem się z ciekawości przez weekend w oemie 4700G, co to go sobie kupił kumpel za całe 850 pln w owocu. Dobry człowiek z niego, z marszu dał do testów. Maltretowałem (wszystko stock...) toto w 3DM i w OCCT. W klasycznym godzinnym occt był tuż pod 10700K - cokolwiek to by miało znaczyć. W FStriku jest dokładnie dwa razy mocniejszy niż 3400G niewiasty (gdzie sama vega 8 w 2100mhz jest 10% mocniejsza od vegi 11 z 1400 mhz w 3400G). Naprawdę fajny proc w dobie "tanich" grafik. To pokazuje możliwości, które może się przydadzą za te 3-4 lata.

 

Podziękował za dyskusję, kłaniam się, co złego to nie ja, a autor niech działa wedle uznania, w końcu nie nasz szmal :-)

 

PS. Poważnie firmy biorą do biura takie płaskie składaki z jednostkami z "K"? Mocna rzecz... tego to u mnie nie grali.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...