Skocz do zawartości

Jak karta do i5-4590


Recommended Posts

Cześć,

Naszła mnie myśl o wymianie grafiki, mam hd7850.

Pod koniec 2020 doradzaliście mi zakup 480, które chodziły po ok500 PLN, te czasy już chyba nie wrócą :(

Teraz chciałbym zmienić kryteria wyboru.
Jaka jest najmocniejsza karta która mogła by współpracować z tym prockiem?


Obecnie za monitor robi mi stary 42" tv, chcę go wymienić na 85"
Zastosowanie to gównie net/ wideo na YT, CDA itd
Od czasu do czasu granie

Link to post
Share on other sites

Współpracować to będzie i 3090 , ale w  niewielkim stopniu .  Z nowych można dostać słabego gtx1650 d6 za tysiaka

https://www.x-kom.pl/p/570863-karta-graficzna-nvidia-kfa2-geforce-gtx-1650-ex-1-click-oc-4gb-gddr6.html. Wydajność niższa od rx480 z 20% . 

Z używek to 1060 6gb to raczej maks dla tego procesora , widzę można za 900 już kupić . 

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, dziadek żyd napisał:

bo tamte karty to po 5lat mają xD

 

No to zostaje Ci nowa lub używana 1650 super . Ewentualnie jeszcze 1660 . Niby za 1100 z hakiem można dostać rx6500xt , ale on tylko jako tako działa na pcie4.0 którego nie masz . A masz w ogóle jakiś normalny zasilacz do kart typu rx580 gtx 1070 ?

Link to post
Share on other sites

mam niby 10letni zasilacz, ale nigdy nie miałem z nim problemu
630W, teraz nie pamiętam jak się nazywał, ale też nie widzę problemu zeby go wymienić
Brakuje mu nowszych złącz, ma tylko 4P do procka i 6P do grafiki, ale za to ma mnóstwo molexów i złącze do stacji dyskietek xD

Link to post
Share on other sites

5600xt to za mocna karta do twojego proca raczej . Zasilacz wolałbym coś lepszego , nawet słabszego 500-550w w tej samej cenie wystarczy . Zajrzyj do tematu z zasilaczami .

Rozważ xeona E3 V3 4r8w  zamiast twojej i5 . 

Link to post
Share on other sites
55 minut temu, Artok napisał:

Vero L3 jako budżetowy zasilacz nie jest zły

 

Tylko coś słychać , że jednak się psują już na gwarancji . Po co kupować vero jak można seasonica mieć w podobnej cenie .

https://www.amazon.pl/Seasonic-S12III-SSR-650GB3-Zasilacz-Komputerowy/dp/B07MWHRG99/ref=asc_df_B07MWHRG99/?tag=plshogostdde-21&linkCode=df0&hvadid=504481360951&hvpos=&hvnetw=g&hvrand=8062596711032988752&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=c&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=1031052&hvtargid=pla-665367969977&psc=1

 

Link to post
Share on other sites

Ale w jakim sensie?

wrzucę go na testy, jakieś 3dmarki, superposition, furmark...

BTW kupiłem tego seasonica, co polecałeś.

Ale zrobiłem przegląd tego mojego starego zasilacza
axp-630p12p
bez awaryjnie działał 15lat, ok jest w starej topologii, ale jak na no name'a to ma wszystkie kondensatory na wtórnej na 105stopni, solidny dławik na wejściu, 120mm wentylator. Myślę, że jeszcze długo pożyje.

Link to post
Share on other sites
W dniu 9.03.2022 o 00:00, dziadek żyd napisał:

udało mi się złapać 1070 mini itx za 950 zeta, mam nadzieję, że nie będzie, to wtopa.
rozważam też tego seasonica

A ten minit itx to nie czasem ma zepsuty wentyl? Wolałbym nie brać jeśli to ten, bo sobie pograsz, ale co najwyżej w bombki i spaleniznę.

Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, dziadek żyd napisał:

Ale w jakim sensie?

wrzucę go na testy, jakieś 3dmarki, superposition, furmark...

Tu tylko wyskoczą Ci osiągi karty .  Chodzi mi o to czy w grach karta bedzie działała na 100% czy np na 70% bo procesor ją będzie ograniczał . Na pewno będzie to zależne od gry , jednej da sobie radę w drugiej będzie problem .

Link to post
Share on other sites
23 godziny temu, korzychxp napisał:

A ten minit itx to nie czasem ma zepsuty wentyl? Wolałbym nie brać jeśli to ten, bo sobie pograsz, ale co najwyżej w bombki i spaleniznę.

chodzi Ci o ten egzemplarz czy generalnie jakaś wada tej konstrukcji?

 

 

7 godzin temu, jakub1t napisał:

Tu tylko wyskoczą Ci osiągi karty .  Chodzi mi o to czy w grach karta bedzie działała na 100% czy np na 70% bo procesor ją będzie ograniczał . Na pewno będzie to zależne od gry , jednej da sobie radę w drugiej będzie problem .

Jak będzie problem to procek się z czasem wymieni na mocniejszy :)

Link to post
Share on other sites
45 minut temu, dziadek żyd napisał:

chodzi Ci o ten egzemplarz czy generalnie jakaś wada tej konstrukcji?
 

 

Widziałem taką aukcję po prostu, czyli uszkodzony. Nie ma sensu takich brać. Sprawna nie ma tej wady,choć jest ciepła bo 80C czy więcej nie musi być dziwne.

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

To ta co kupiłem niby ma być sprawna, chociaż mnie nastraszyles z tym wentylatorem. Włącza się dopiero od pewnej temperatury i jak zobaczyłem, że się nie kręci, to się wkur.... 

 

Na razie sprawdzilam tylko w superposition i benchmarku z final fantasy. Doszło do 70 stopni. Zużycie gpu i cpu po 98% około. Chyba są dobrze dopasowane.

Chciałem jeszcze 3dmarka pościć, ale chyba muszę przeinstalować, bo stary juz nie działa

Link to post
Share on other sites
W dniu 11.03.2022 o 19:52, dziadek żyd napisał:

To ta co kupiłem niby ma być sprawna, chociaż mnie nastraszyles z tym wentylatorem. Włącza się dopiero od pewnej temperatury i jak zobaczyłem, że się nie kręci, to się wkur.... 

 

Na razie sprawdzilam tylko w superposition i benchmarku z final fantasy. Doszło do 70 stopni. Zużycie gpu i cpu po 98% około. Chyba są dobrze dopasowane.

Chciałem jeszcze 3dmarka pościć, ale chyba muszę przeinstalować, bo stary juz nie działa

70 C na jednowentylatorówce i karcie z poborem mocy ponad 150W to dobry wynik. Ale prędzej furmark coś pokaże gwałcąc go w 4k + aax8 i nie ruszając niczym w czasie testu. Bo nawet przeskakiwanie z okna na okno w zakładkach przeglądarki często stopuje pełne obciążenie gpu.

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...