Skocz do zawartości

Najtańszy przyzwoity macbook na uczelnie/zastosowania domowe


Recommended Posts

Cześć. Mam całkiem dobrego PCta ( mogę sobie pograć w co chce na przyzwoitych ustawieniach), monitor 144hz, cały gamingowy set.
Potrzebuje jednak kupić laptopa. Zależy mi przede wszystkim na niskiej wadze i długim czasie pracy na baterii, poza tym fajnie gdyby głośniki były jak na laptopowe przyzwoite.
Niedawno kupiłem sobie Iphona 12 i jestem zakochany w iOS. Stąd pomysł o macbooku (synchronizacja notatek, zdjęć itp.) Poza tym bardzo podoba mi się wizualnie.
Najtańszy używany z procesorem M1 to ok. 3500zł. Nie chcę tyle wydawać w tym momencie. Wiem że M1 to mała rewolucja w tych laptopach, ale czy do youtuba, netflixa, spotify, facebooka, pisania, nie wystarczy jakiś starszy AIR? Jeśli tak to z którego roku? Idealnie byłoby kupić coś za ~1500-2000zł z OLXa. 
Długi czas pracy na baterii oznacza dla mnie powiedzmy 8H.

Edytowane przez shandala
Link to post
Share on other sites

Jeżeli rzeczywiście zakup ten ma służyć do pracy na uczelni typu notatki i użytku domowego, to Air wystarczy. Jeśli zależy Ci na czymś nowszym (a zawsze to lepiej, jeśli chodzi o wsparcie), to modele 2018-2019. Różnice pomiędzy nimi są marginalne, więc w razie wahań cenowych trzymałbym się po prostu tańszego (zapewne 2018). Jedyna przewaga 2019 to chyba to, że program wymiany klawiatur działa rok dłużej.

W podanym budżecie jest jakaś szansa, że coś znajdziesz (pytanie tylko skąd jesteś - w większych miastach łatwiej o odbiór osobisty, a to właśnie tej metody "dostawy" bym się trzymał).

 

Przemyśl jednak wejście w ekosystem, gdyż chociaż iOS może się spodobać (a w Twoim wypadku to chyba mało powiedziane), to jednak ma parę bolączek. Rozpoczynając od okrojonych funkcjonalności w Naszym kraju (np. klawiatura, Mapy, Apple One Premier), a na hermetyczności kończąc (Apple najlepiej dogada się z Apple, natomiast wkoło Zielone Roboty) ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...