Skocz do zawartości

Nowa lub używana karta


Recommended Posts

Witam,

Jak w temacie poszukuje nowej lub używanej karty do max 2500 pln. Kompa używam w zasadzie do wszystkiego w tym i do gier, obecnie trochę więcej mam czasu to i więcej gram na kompie i po prostu chciałbym mieć płynna rozrywkę, nawet na tych średnich czy wysokich, na maksymalnych nie musi być. Ray tracing mi też nie jest bardzo potrzebny no i granie w full hd mi wystarczy. Gram zarówno w nowsze tytuły jak i starsze.

mój obecny sprzęt to:

- msi GTX 1060 6gb gaming x

- Intel i5 10400f + chłodzenie silentium Fortis 3

- 16gb ram crucial ballistix 3200 MHz

- płyta msi z490-A pro

- zasilacz SilentiumPC Supremo L2 Gold 550 W

- dysk ssd goodram SSDPR-PX500-512-80 512 GB M.2 PCIe M.2

- dysk hdd Seagate ST2000VX015 2tb

Jakie propozycje? :)

Link to post
Share on other sites

Myślałem jeszcze o Radeonie RX 6600 ale nie XT, jakoś dużo gorszy od rtxa 3060 nie jest, a przynajmniej jak patrzyłem po grach. Kartę i tak będę kupował za jakiś czas dopiero, więc nie śpieszno mi :)

Edytowane przez matt21
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Rebelmind napisał:

Poleciłbym coś od Czerwonych, ale w pl ceny na razie stoją

Ceny już praktycznie spadły do tych sugerowanych przez producenta. Mówię tu o lubianym 6600/6600 XT. Dopłaca się może 100-200 zł ponad cenę sugerowaną 

Link to post
Share on other sites

Fakt, że np szit zwany 6500 XT potrafi być masowo sprzedawany poniżej MSRP (i nadal nie mieć brania!) może świadczyć o tym, że ostatnie Radeony już MSRP miały tragicznie dobrane :/

 

6600 XT z MSRP bliskim 400€ - nawet w szczycie kryzysu Gpu - to po prostu porażka, bo tyleż kosztował 5700 XT. Każdy wiedział, że ceny w końcu zaczną spadać i może nawet wrócą do przyzwoitego poziomu (celowo nie piszę konkretów, bo to kwestia subiektywna). 

Link to post
Share on other sites
46 minut temu, Rebelmind napisał:

6600 XT z MSRP bliskim 400€ - nawet w szczycie kryzysu Gpu - to po prostu porażka, bo tyleż kosztował 5700 XT

6600 XT Nitro+ można kupić teraz za 2633 zł zaś niedawno Komputronik miał 6600 XT Strix za 2599. W przypadku Asusa to jest bodaj 100 zł ponad cenę sugerowaną. Także można dla stu złotych czekać dalej, ale czy jest sens? 

Link to post
Share on other sites

Jak im te 6600/XT przez kolejne dwa miesiące poleżą na półkach to i przy tych kartach zobaczysz MSRP (albo i niżej) - i to jeszcze przed wakacjami. 

 

Moim zdaniem sytuacja BZ: kto może czekać - niech czeka. Kto musi kupić ten weźmie. 

 

Sprzedałem na Nowy Rok 1080 Ti (Strix) za ~600$. Wczoraj patrzyłem, to na moim lokalnym odpowiedniku allegro ludzie ledwo 350-370$ dostają.

Link to post
Share on other sites
27 minut temu, Rebelmind napisał:

Jak im te 6600/XT przez kolejne dwa miesiące poleżą na półkach to i przy tych kartach zobaczysz MSRP (albo i niżej) - i to jeszcze przed wakacjami.

Cztery dni temu Proszop rzucił 6600 XT Asus Dual za 2299. Ludzie wykupili. Dzień później pojawiła się informacja o kolejnej dostawie, ale tym razem w cenie 2599. 

 

Pytanie: jak skłonić towarzystwo do wstrzemięźliwości handlowej, aby te karty leżały? 

Link to post
Share on other sites

Niestety, efekt stada. Ludzie cierpliwie czekali tyle i teraz po byle obniżce rzucają się jak szczerbaty na suchara. 

 

Z drugiej strony nie zwróciłem uwagi kiedy Proshop zdjął tabele z kolejką i dostawami Amperów, ale jeszcze w styczniu ponad 50 osób nadal czekało na premierowego TUF'a 3080... :/

Link to post
Share on other sites
15 minut temu, Rebelmind napisał:

tabele z kolejką i dostawami Amperów

Tabela dalej wisi, ale co z tego, jak nie była aktualizowana od października 2021.

No chyba, że szwedzki Proshop ma inną tabelę. 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Artok napisał:

Cztery dni temu Proszop rzucił 6600 XT Asus Dual za 2299. Ludzie wykupili. Dzień później pojawiła się informacja o kolejnej dostawie, ale tym razem w cenie 2599. 

 

Pytanie: jak skłonić towarzystwo do wstrzemięźliwości handlowej, aby te karty leżały? 

Łooo, to by było idealnie jakbym trafił na taką cenę tego radka albo gtxa 3060. Marzenie ściętej głowy.

Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, Rebelmind napisał:

No to czekamy na Januszy w pl

Janusze nasze to teraz dostały wiatru w żagle. Najlepiej to widać po RTX 3080 - niektóre male sklepy bez skrupułów podbiły cenę o 300 zł względem wczorajszych cen. 

Link to post
Share on other sites
W dniu 7.03.2022 o 07:09, matt21 napisał:

Mam nadzieję że w końcu trafi się jakaś okazja, po co płacić więcej jak można mniej, ale z drugiej strony kij wie, kiedy się to może wydarzyć.

 

Dobre pytanie,patrząc na to co wyprawia ta ruska swołocz.Dobrze nie jest.

Edytowane przez Tiamina
Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...