Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie drodzy forumowicze.

 

Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem upgreade'u mojego poczciwego kąkutera ze specyfikacją taką jak w podpisie.

 

Nie ukrywam, że niezbyt wysokie klatki w rozdzielczości 2560 x 1440 troszkę kłują mnie w oko. Co prawda przesiadłem się jakiś czas temu z monitora 1080p, więc to też zasługa rozdzielczości, ale myślę, że po 3.5 roku nadszedł czas na jakąś zmianę. Nie ukrywam, że obecnie nie orientuję się na sprzęcie w ogóle. Grafikę bym zostawił, bo uważam, że jeszcze jakiś czas sobie poradzi i to nie ona jest tutaj bottle neckiem, ale zapewne procesor, płyta, ramy na ddr5 szły by do wymiany. 

 

Jestem otwarty na wszelkie sugestie, zarówno budżetowe wersje, jak i te mniej. Ciśnienia wielkiego nie mam, jeśli lada chwila wychodziły by jakieś nowości - mogę jasna sprawa poczekać.

 

Dodatkowo tylko pytanie odnośnie procesora - czy w razie przesiadki na coś mocniejszego / nowszego - DRP4 da sobie radę czy trzeba by było zainwestować również w AIO i nową obudowę.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc i sugestie. 

Link to post
Share on other sites

Ja tu widzę dwie opcje, możesz samego procka zmienić na 5600x, do 1440p nawet pod mocniejsze karty jak rtx3080 wystarczy. 5600x już za 1000zł można było w promocji wyrwać.

 

2 opcja to sprzedać procka/płytę i/lub ramy (nie wiem czy robisz OC ramu, bo pewnie one mają potencjał i można zostawić, jak nie to wymienić na te co mają xmp 3600cl16/17)

 

 Wymienić wtedy na i5-12600k/i7-12700 na b660 na ddr4 i tez na lata pod 1440p wystarczy.

 

DDR5 nic nie wnosi w grach, chyba że  mówimy o ramach w cenie grubo ponad 1000zł:

https://www.techspot.com/review/2387-ddr4-vs-ddr5/

 

Obudowa i chłodzenie spokojnie go 5600x/12600k/12700 mogą zostać, do Intela potrzeba tylko zapinkę pod lga1700 dokupić, albo producent dosyła nie wiem.

Link to post
Share on other sites

@wrobel_krk
Ogółem zupełnie nie znam się na "kręceniu" sprzętu. Jedyne dwa zabiegi jakie robiłem to włączenie profilu XMP z poziomu biosu oraz undervolting karty graficznej. Więc raczej skłaniałbym się ku opcji nie kręconej.

 

Grafika wydoi? Bo chyba nie prezentuje się tak źle, na tle obecnej konkurencji. Przynajmniej widziałem to gdzieś na jakiś "wykresach słupkowych" na tym forum :)

Link to post
Share on other sites

2080 to 8% mniej fps od 3060ti czyli do . Nie wiem czy bym nie polował na 5600x w dobrej cenie i zbierał na kartę graficzną, bo tu przy takiej np 3070ti to już przyjamniej 25% więcej fps dostaniesz w 1440p . Wymiana na lepszy CPU niż 5600x i RAM nie wniesie dużo.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...