Skocz do zawartości

Komputer nie włącza się Kernel-Power 41 (63)


Recommended Posts

Witam forumowiczów,

W styczniu złożyłem komputer  Od początku złożenia  zdarza sie ze przynajmniej dwa razy w miesiącu komputer nie chce sie uruchomić, wciskając przycisk power nie ma żadnej reakcji, dopiero uruchamia sie po 10 -15 min odrazu od pierwszego wciśnięcia przycisku power. Raz się  zdarzyło że komputer po uruchomieniu wyłączył sie i musiałem go znowu uruchomić .  Wszedłem  w historie błędów i ujrzałem  błąd Kernel-Power 41 (63) , dodam ze nigdy nie miałem niebieskiego ekranu. Szukałem na forach ale nie moge znaleźć podobnego problemu do mojego , wiele osób ma niebieski ekran lub wyłącza im się podczas grania lub przeglądania internetu , drugi raz  wyłączył sie podczas aktualizacji gier na steam i jednoczesnie battlenet , dołaczyłem screen błędów. Sterowniki sa zawsze aktualizowane.

Mój sprzęt : Płyta : MSI MAG B560 Torpedo

Procesor: Intek i5-11400F@ 2.60GHz

Karta graf : Gigabyte RX 6600 XT Gaming Pro OC

Zasilacz : Seasonic Focus GX-750  80plus Gold 750 Watt

Ram : Crucial ballistix 16gb (2x8gb) ddr4-3600 cl16

Karta dzwiekowa :Creative Sound Blaster Recon3D THX PCIE Fatal1ty Pro

Dyski twarde: Kingstone SSD HyperX 3K 240GB SATA3, WD1tb black, Wd 1tb blue, Samsung 970 EVO Plus - 1TB

screen 2.png

screen1.png

Link to post
Share on other sites

Całość zachowania wskazuje na problem typowo sprzętowy. Błąd Kernel-Power 41 jest odnotowany przez system w momencie nieczystego zamknięcia sytemu. Jakie są temperatury zestawu? Zacznij od wyeliminowania ewentualnych wad podzespołów. Na początek sprawdzenie poprawności podłączeń podzespołów do zasilania; płyta gł. ATX 24 Pin, CPU i karta graficzna. Sprawdź zachowanie bez karty dźwiękowej potem to samo bez dysków oprócz systemowego. Jeżeli problem dalej będzie występował to sprawdzenie na innym zasilaczu.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...