Skocz do zawartości

Nowy mocny komputer (RX 6900 + I5 12gen) i ogromny sluttering w grach


Recommended Posts

Witam zakupiłem nowy komputer i zamiast się z niego cieszyć to ciągle mam ogromny problem z slutteringiem w grach co jakieś 3-6 sekund mam ścinkę na około pół sekundy. Nie mam zielonego pojęcia gdzie szukać problemu i co mogę zrobić. Głównie sluttering objawia się w warzonie mimo 140-230fpsów ciągle tnie ping lata między 20-50 bez pakietów. W warhammer vermintide 2 sluttering występuje znacznie rzadziej lecz wciąż się on objawia.  Oto pełna specyfikacja mojego kompa:

Edytowane przez VirtuosoQ
Link to post
Share on other sites

Wszystkie sterowniki po parę razy instalowałem i odinstalowywałem. Przełożyłem dziś kartę graficzną na starą 1060 i całkowicie zniknęły problemy. Więc na pewno to jest problem z kartą (i jej sterownikami podejrzewam, ostatnio parę takich postów zauważyłem że ludzie mają problemy z tą kartą)

Link to post
Share on other sites

No ja tak w końcu zrobiłem. I sprzedałem , dopłaciłem do Rtx 2080 S i skończyły się moje problemy. Generalnie jestem a może byłem fanem grafik ( i procków) od AMD ale te ich sterowniki mnie skutecznie zniechęciły. Na pewno Freesync działa lepiej na kartach AMD jeśli chodzi o wrażenie płynności. W końcu to ich technologia. Ale mi się zdażył przypadek gdzie nie chciał działać w jakiejś grze a na NVIDIA działało. Oczywiście winne były sterowniki. W końcu doszedłem do wniosku że chyba trzeba się pozbyć sentymentów i zmienić na coś co działa XD i tak o to przestałem się interesować kompem bo w końcu wszystko działa jak trzeba. Bo przy okazji pozbyłem się procesora AMD i wróciłem do Intela.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

to, że Tobie nie działa, nie oznacza,  że wszystkim i dlatego "taka różnica w cenie"... problem tkwi w szczegółach... nie dostarczasz żadnych logów, więc ciężko cokolwiek powiedzieć, ja mam grafę AMD i u mnie wszystko za********e działa... jako, że temat datą odległy to nie oczekuję, że mi tu wkleisz podsumowanie z aidy, ale dla potomnych: na boga wstawiajcie w tego typu tematach chociaż full raport z aidy, poczytamy wersje sterów, biosu, konfigi pcie, ramu itp. na takiej podstawie można pomóc, a nie amatorka pokroju "przeinstaluj stery" a najlepiej kup nowy PieC

Edytowane przez geforce_tm
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...