Skocz do zawartości

Komputer dla osoby niepełnosprawnej


Recommended Posts

Hej,

Mam do Was ogromną prośbę.

z racji, że mój znajomy uległ bardzo poważnemu wypadkowi i prawdopodobnie, do końca życia będzie musiał poruszać się na wózku,

chcemy zakupić dla niego komputer, tak by mógł mieć lepszy kontakt ze światem i przy okazji, żeby zmusiło go to do pracy.

Mamy możliwość żeby zajął się kosztorysami i choć w takim stopniu mógł zarobić parę groszy.

Jest to osoba młoda, więc pojęcie o komputerach ma:

Myślimy o zestawie All in One, żeby był wygodniejszy, najlepiej z dotykowym ekranem, gdyż ręce również nie są sprawne w 100%,

więc zakładamy, że dotykowy ekran ułatwi mu pracę choć w małym stopniu.

Ewentualnie możemy pomyśleć o standardowym zestawie, odpada tylko laptop.

Budżet, jaki chcemy przeznaczyć to między 4-5 tysięcy.

Nie potrafię się odnieść czy jest to duże- na pewno każdą propozycję rozważymy.

Ważne, żeby to działało tak jak powinno.

Sam osobiście nie mam przekonania do all-a, ale ja nie mam doświadczenia z tego typu sprzętem, więc będę wdzięczny za Wasze zdanie/opinie.

z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Osobiscie też nie mam z tym sprzętem doświadczenia, nawet nigdy tego za bardzo nie przeglądałem, więc nie wiem czy dobrze doradzę. 

Mając jednak te 5000 zł, można chyba kupić osobny ekran dotykowy a za 3000 - 3300 zł złożyć po prostu skrzynkę do pracy, która będzie i tak aż nadto. 

 

Nie wiem jednak co będzie bardziej komfotowe. Z drugiej strony są all in one za 5000 zł z i5, 16 GB DDR4, systemem i SSD i to też do robienia kosztorysów styknie a jednak mniej kabli i wszystkiego. 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Wik-Mar napisał:

czyli działa to na zasadzie monitora dotykowego i do tego ta mała stacja robocza?

Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, bajcy napisał:

Hej,

Mam do Was ogromną prośbę.

z racji, że mój znajomy uległ bardzo poważnemu wypadkowi i prawdopodobnie, do końca życia będzie musiał poruszać się na wózku,

chcemy zakupić dla niego komputer, tak by mógł mieć lepszy kontakt ze światem i przy okazji, żeby zmusiło go to do pracy.

Mamy możliwość żeby zajął się kosztorysami i choć w takim stopniu mógł zarobić parę groszy.

Jest to osoba młoda, więc pojęcie o komputerach ma:

Myślimy o zestawie All in One, żeby był wygodniejszy, najlepiej z dotykowym ekranem, gdyż ręce również nie są sprawne w 100%,

więc zakładamy, że dotykowy ekran ułatwi mu pracę choć w małym stopniu.

Ewentualnie możemy pomyśleć o standardowym zestawie, odpada tylko laptop.

Budżet, jaki chcemy przeznaczyć to między 4-5 tysięcy.

Nie potrafię się odnieść czy jest to duże- na pewno każdą propozycję rozważymy.

Ważne, żeby to działało tak jak powinno.

Sam osobiście nie mam przekonania do all-a, ale ja nie mam doświadczenia z tego typu sprzętem, więc będę wdzięczny za Wasze zdanie/opinie.

z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

w pierwszej kolejności to dowiedz się jak wygląda sprawa dofinansowania z PFRON a potem się będziesz zastanawiał jakie pieniądze przeznaczyć na w/w zestaw.

Link to post
Share on other sites
20 minut temu, cyna76 napisał:

w pierwszej kolejności to dowiedz się jak wygląda sprawa dofinansowania z PFRON a potem się będziesz zastanawiał jakie pieniądze przeznaczyć na w/w zestaw.

wiem wiem,

ale tak czy tak, kupić chcemy- stąd chciałem się dowiedzieć w którą stronę iść

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, bajcy napisał:

wiem wiem,

ale tak czy tak, kupić chcemy- stąd chciałem się dowiedzieć w którą stronę iść

mnie gównie chodziło o to że z funduszu można dostać konkretne pieniążki na ten cel , nie wnikam jak jest sprawność ruchowa osoby o której piszesz ale robiłem już kilka projektów dla różnych osób i fundusz pokrywał np system sterowanie głosem , klawiatury i wyświetlacze brajlowskie , manipulatory , zawsze można dobrać co ułatwi używanie danej osobie komputera. Weź też pod uwagę że obsługa samego monitora dotykowego (przez dłuższy czas) który jest w pozycji pionowej sprawia duży wysiłek nawet sprawnej osobie.

Edytowane przez cyna76
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...