Skocz do zawartości

Podczas startu zawiesza się na czarnym tle z przelatującymi liniami


Recommended Posts

0C14D012-F449-48B0-A68D-09CF4FABECB0.thumb.jpeg.d559d5a00b3229a0de39594971ed4dbd.jpeg

Witam

Posiadam laptopa od Hyperbook,

Ostatnio borykam się z problemem, że podczas startu komputera pojawia się logo hyperbooka ( start bios ), następnie powinno dochodzić do ładowania systemu.

Czasami system od razu się uruchomi a czasami po ekranie biosu przechodzi od razu na czarny ekran i od czasu do czasu przejdzie poziomy pasek w którejś części monitora. 

Nie jest to wina ekranu, jest on w 100% sprawny, myślałem że to wina biosu, został zaktualizowany, wszystkie opcje przywrócone do fabrycznych, lecz dalej to samo. 

Stawiałem systemy na nowo i dalej ten sam problem ( windows 11 ). Wkładałem dysk do innego portu M2 i również nie przyniosło to efektu. 

Jedyne co wpada mi do głowy to dysk lub ustawienia systemu, ponieważ wyłączam w usługach zazwyczaj te komponenty ze zdjęcia.

1.png

2.png

Edytowane przez Yorweth
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, BlackCoffe napisał:

Dysk C jest zdrowy. Pokaż screen dla dysku D. 

1.png.4e150f0b034fb666d776edb519d053ce.png

Spróbuje zainstalować system na ten dysk, może to coś zmieni. 

Ogółem zastanawiam się czy to mogło być wywołane np baterią w laptopie, ponieważ przyznam, że komputer po odłączeniu zasilacza wyłącza się w kilka chwil.

Lecz gdy zamknę klapę i wejdzie w tryb hibernacji mogę na spokojnie go wyjąć po kilku godzinach z torby i włączyć, więc to tylko taki domysł, ale możliwe że nie jest trafny :/ 

Ogółem wygląda to tak, jakby nie zaskakiwał rozruch i ładowanie się systemu po biosie, a po wyłączeniu go z tej fazy ciemnego tła i włączeniu na nowo komputer już startuje normalnie.

1 godzinę temu, pawluto napisał:

Trudno cokolwiek wskazać bo system jaki masz (win 11) to nadal system w fazie testów i ukończenia...

Na 10 też tak jest

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, BlackCoffe napisał:

Dysk D też jest zdrowy. To by wskazywało raczej, że coś się dzieje z płytą główną, hmmm

Hmm, wiesz co spróbowałem zainstalować teraz system na dysk D, czyli na MX500 SSD.

wczesniej podczas instalacji na dysk M2 po wybraniu dysku na którym będzie instalacja i gdy proces kopiowania danych się zakończył miałem zlagowany obraz i tak było zawsze.

Na dysku SSD to się nie pojawiło, tylko ładnie przeszedł dalej. 
instaluje i sprawdzam jak to będzie wyglądało! 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...