Skocz do zawartości

Komputer do giełdy 10k - 12k


Recommended Posts

Witam

 

Mam prośbe .. mógłby mi ktoś pomóc złożyć komputer typowo pod giełdę ;)

Mam laptopa ale juz nie wydala ^.^ za dużo mam wykresów i danych jednoczesnie.

Komputer powinien cechować się duża wydajnościa / przesyłem danych (dane są przesyłane z dużą czestotliwościa ale małe pliki) więc najważiejsze sa :

 

procesor.. powinien być nastawiony na wydajność do pracy nie do gier

_ szybki dysk SSD 512 gb wystarczy góra 1 Tb.. mysłałem może o Samsung 980 Pro chyba że jest coś szybszego

_ pamięć min. 64 gb

_ karta graficzna bez znaczenia ponieważ nie będe grał w żadne gry, ale mogąca obsłużyć dwa monitory 49'' HDMI 5120 x 1440

_ chłodzenie raczej dobre komputer będzie używany ok. 12h x 5 dni w tygodniu ;)

_ obudowa bez znaczenia

 

Mój budżet to 10k - 12k pln jakby co to mogę jeszcze parę groszy dołożyć.

Druga kwestia nie wiem czy kupować już teraz czy będą jakieś premiery w niedalkiej przyszłości i ceny podzespołów spadną albo czy warto poczekać na jakąś nowość. 

 

Z góry dziekuje za pomoc dobre Duszyczki ;)

 

Czesiek

 

Edit:

Skleciłem coś takiego ;) co tu można poprawić ? czego brakuje ?

 

komp.thumb.png.19f6ddabc87937cfdbc1459c2a59f4fd.png

Edytowane przez Czesiek82
dodanie zdjecia
Link to post
Share on other sites

Co mnie dziwi:

bierzesz płytę za ponad tysiaka a oszczędzasz na zasilaczu i RAM?

 

Co bym zrobił:

- RAM-y 2x16, 3600 poszukaj.

- zasilacz albo lepsza seria (np. supremo) albo lepsza firma (seasonic, corsair, bequiet,...).

- chłodzenie CPU, jak już musi być AiO, moim zdaniem lepszym rozwiązaniem jest Arctic Liquid freezer II 240.

- nie wiem po co taka droga płyta. Asus B550 TUF jest co najmniej wystarczająca. (raczej chodzi o wyposażenie i półkę cenową, niż konkretny model)

Link to post
Share on other sites

Jakiego masz tego laptopa? Masz link do wymagań tego programu. Coś mi się wydaje że intel i5-12600k czy 12700 spokojnie by wystarczył a kasy dużo mniej by wyszło, co do karty to musi mieć 2xhdmi 2.0, raczej ten AMD tak nie ma, żeby pociągnęła 2x 5120x1440 60hz. Co to za model monitora, sądzę że ma wejście display port, które jest bardziej powszechne?

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, kajtek. napisał:

W podobnej cenie jest quadro t600 i jest nawet Ciut wydajniejsze , podłączysz 4 takie monitory prawdopodobnie .

Lub t400 za 730zł https://www.x-kom.pl/p/694400-karta-graficzna-nvidia-pny-quadro-t400-2gb-gddr6.html

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...