Skocz do zawartości

Drukarka CISS do domu?


Recommended Posts

Obecnie w domu posiadam urządzenie wielofunkcyjne HP Deskjet Ink Advantage 3525. Po raz kolejny kończą mi się tusze i teraz mam dylemat czy nie zmienić urządzenia na takie z systemem CISS (czyli tusz dolewany z butelek). Mój HP raz przestał drukować, wyglądało to tak jakby głowice zaschły (pomimo tego że była regularnie używana). Robiłem parę razy czyszczenie głowic z programu HP i nie pomogło. Tydzień później sama z siebie się naprawiła i od tego czasu drukuje. 

 

Moim problemem jest to że drukuję nieregularnie, nieraz idzie bardzo dużo stron a czasem nic (ale raczej pamiętam o druku chociaż raz na tydzień aby nie zaschły tusze). Oryginalne tusze HP 655 to około 59 złotych, po gwarancji używam zamienników Actisa, próbowałem kilka firm i te mi najbardziej pasują. Koszt około 25 złotych (12 ml). 

 

Tymczasem butelka oryginalnego tuszu Epsona to 35 złotych za 70 ml lub 46 w wypadku HP. Pod względem ekonomicznym wypada to dużo lepiej bo za same tusze w butelkach które są z drukarką to równowartość kilkuset złotych porównując do podobnej ilości w kartridżach. Mam tylko obawy co do trwałości takich urządzeń. Koszt takiej drukarki z automatycznym drukiem dwustronnym to około 1300 złotych jak np te 2 modele:

 

https://www.x-kom.pl/p/686511-urzadzenie-wiel-atramentowe-hp-smart-tank-720.html

https://www.x-kom.pl/p/676185-urzadzenie-wiel-atramentowe-epson-ecotank-l4266.html

 

Jeżeli padnie zbyt wcześnie to oszczędność żadna. Jakie są wasze wrażenia pod względem trwałości tych urządzeń? Szybko głowice padają? Są problemy z wysychającym tuszem jeżeli nie zapomni się czegoś wydrukować chociaż 2x w tygodniu? 

A może jakieś inne modele polecacie? Jedyny warunek to tak naprawdę automatyczny druk dwustronny, druk po WiFi raczej każda ma a i tak głównie po kablu drukuję.

Link to post
Share on other sites

Bardzo wazna sprawa odnosnie drukarek atramentowych, nie mozna ich odlaczac od zasilania, odlaczasz od zasilania na pare tygodni masz po glowicy.

Drukarka podlaczona pod zasilanie powinna sama z siebie co jakis czas robic czyszczenie glowicy.

Np u mnie brother uwielbia to robic o 2 w nocy potem skumalem ze mialem ustawiona jakas dziwna azjatycka strefe czasowa.

Link to post
Share on other sites

Nie chce zakładać nowego wątku, ale też posiadam HP Deskjet Ink Advantage 3525, ale niestety u mnie już czarny nie drukuję, próbowałem czyszczenia głowic itd. ale nie pomaga. I tak samo jak Asaqqzamierzam kupić coś nowego, jednakże w moim przypadku zastanawiam się nad kupnem Brother DCP-1610WE, ponieważ nie drukuję dużo a kolorów wcale nie potrzebuję, tylko irytuję mnie że nie ma automatycznego dwustronnego druku. Po opiniach wydaję się być naprawdę spoko i laser. W sklepie natomiast proponowano mi taki model Brother HL-1222WE WIFI

 

20 godzin temu, Asaqq napisał:

Nie wszystkie drukarki mają funkcję automatycznego czyszczenia głowicy. Tak naprawdę to słyszałem jedynie o tym w kontekście drukarek Brothera. 

Epson też posiada taką funkcję

Link to post
Share on other sites

Właściwie to chyba zamówiłbym tego Epsona tylko kurczę trochę brakuje mi podajnika/szuflady na papier. Te pionowe zasobniki z tyłu rządzenia trochę niepraktyczne jak chcemy mieć to we wnęce jakiejś. 

 

Orientuje się ktoś czy te dwa modele Epsona są identyczne a różnią się tylko kolorem czy są jeszcze jakieś różnice? 

 

https://www.x-kom.pl/p/676185-urzadzenie-wiel-atramentowe-epson-ecotank-l4266.html

https://www.x-kom.pl/p/676183-urzadzenie-wiel-atramentowe-epson-ecotank-l4260.html#Opinie

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...