Skocz do zawartości

Czy żeby zacząć programować w językach około blockchainowych trzeba znać matematykę na zaawansowanym poziomie?


Recommended Posts

Co to jest język około blockchainowy? Blockchain to struktura danych, którą można zaprogramować w dowolnym języku. Do jej ogarnięcia trzeba rozumieć funkcje hashujące, system binarny i ewentualnie nieco prawdopodobieństwa. Jest to jednak tylko wierzchołek góry lodowej, jeśli chodzi o całą tematykę krypto.

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites

To jest jeden z wielu pół-gotowców do robienia takich rzeczy. Są też biblioteki, w których podaje się kilka parametrów i startuje własną sieć krypto. Na YT znajdziesz wiele tutoriali. Wiedzy trzeba podobnie - podstawy programowania i nieco ogaru, jak to działa z punktu widzenia algorytmiki. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Wszystko zależy co chcesz tam klikać, większość rzeczy i tak w necie znajdziesz. Jakieś pseudokody albo nawet same biblioteki gotowe do użycia. 

Bardziej od matematyki to potrzebujesz cierpliwości, no i trzeba lubić tak siedzieć przed kompem. 

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze: blockchain to nie tylko kryptowaluty, ale również wszelkie outfiltry FPS......

Po drugie: nie jest prawdą że programować BC można w dowolnym języku; nie do wszystkich języków istnieją SDK; istniejące zaś są lepsze i gorsze; odradzam kodzenie BC w rodzinie C ( są SDK ale są nieza wiele warte ); za to świetne SDK dla BC posiada Python ( wersja 3 ). Dobre SDK jest również dla JavaScriptu ( chociaż bywa ono używane do nieczystych celów; np. złośliwe minery ).

 

Cytat

 potrzeba znać zaawansowaną matematykę ?

Moim zdaniem nie. Przykładowo ja: z matematyki orłem nigdy nie byłem i nie jestem a parę projetów blockchainowych już zakodziłem. Napewno da się na tym całkiem nieźle zarobić :)

Edytowane przez macfan-pl
Link to post
Share on other sites
W dniu 21.05.2022 o 21:25, macfan-pl napisał:

nie jest prawdą że programować BC można w dowolnym języku

 

Owszem, jest prawdą. SDK nie jest czymś, bez czego nie da się żyć. W szczególności, gdy ktoś chce zrobić coś własnego z pełną kontrolą nad projektem, nie n+1 hurtem wyrzygany alt-coin.

 

W dniu 21.05.2022 o 21:25, macfan-pl napisał:

odradzam kodzenie BC w rodzinie C

 

To jest jeden z popularniejszych wyborów w komercyjnych projektach. ;) 

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

@AlicjaHab

 

Nie sądzę żeby jakiekolwiek certyfikaty wpływały na możliwość programowania :P
Jeśli twój znajomy ma szkolenie to albo pracodawca tego wymaga, albo po prostu zorganizował mu szkolenie z innego powodu

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...