Skocz do zawartości

Wymiana karty graficznej z RTX 2070 na RTX 3070


Recommended Posts

Cześć,

 

Chciałbym kupić nową kartę graficzką oraz monitor i mamy pytanie.

1. Czy mój zasilacz da rade (specyfikacja poniżej)

2. Czy Gigabyte GeForce RTX 3070 Ti Gaming 8GB OC będzie dobrym wyborem

3. Monitor jaki wybrałem Acer Nitro VG272UVbmiipx 27 165Hz

4. Czy moja buda pomieści ów kartę

5. Czy generalnie wymiana monitora wyjdzie mi na dobre

6. Czy Procesor spokojnie sobie poradzi na 1440p wraz z karta?

 

 

 

Obecna płyta MSI B450 ToMAHAWK AM4

Zasilacz Seasonic_ FOCUS Plus Gold 550

MSI GeForce RTX 2070 ARMoR BG

Procesor AMD Ryzen 5 3600

Pamięc G.Skill Riplawsv DDR4 16GB (2xBGB) 3200MHz CL16 rev2 XMP2 Black

Chłodzenie procesora SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2

SilentiumPC Armis AR7

Monitor AOC C24G1 24"

Jeszcze pytanie czy monitor wziąć 144hz czy 165hz jaka to będzie różnica ? 

Link to post
Share on other sites

1 i 4 https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N307TGAMING-OC-8GD/sp#sp

2.https://ithardware.pl/testyirecenzje/nvidia_geforce_rtx_3070_ti_test-16856-14.html

4.https://www.silentiumpc.com/en/product/armis-ar7-tg/

5.???

6.w 1440p nie ma aż takiego znaczenia

 

używanie wyszukiwarki internetowej  nie boli

Link to post
Share on other sites

Czesc,

Karta jak i monitor kupione i juz podlaczone generalnie wszytko jest ok, testy w CyberPunku 2k ultra 60 fps i 99% karta pracuje, zauwazylem jednak czasami spadki uzycia GPU do 70% co powoduje dropy fps, rowniez w lokacji AfterLife fps spadaja mi do 40 co jest strasznie upierdliwe i teraz pytanie czy moze to byc wina zasilacza jednak? W DyingLight mam 70fps, ale rowniez zauwazam pewne spadki wydajnosci w niektorych lokacjach

Ewentualnie pytanie czy aktualizacja boisu moze pomoc bo mam sprzed 2 lat, a jest nowa wersja 7C02v1H7(beta) lub czy jakies opcje w biosie sa ktorych moze nie wlaczylem 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, kiper0923 napisał:

zauwazylem jednak czasami spadki uzycia GPU do 70% co powoduje dropy fps, rowniez w lokacji AfterLife fps spadaja mi do 40 co jest strasznie upierdliw

A weź sprawdź użycie CPU w tym samym momencie? Cyberpunk też siedzi mocno na Cpu a R5 3600 jakkolwiek świetny procek to już nie najszybszy ;)

Link to post
Share on other sites
21 minut temu, Artok napisał:

RAM też wypada bujnąć na 3733Mhz, minimalny FPS się ustabilizuje.

Nie wiem czy moja plyta obdluguje 3733 i czy ram da rade,

32 minuty temu, Rebelmind napisał:

A weź sprawdź użycie CPU w tym samym momencie? Cyberpunk też siedzi mocno na Cpu a R5 3600 jakkolwiek świetny procek to już nie najszybszy ;)

Sprawdze wieczorem 

ewentualnie szukam rozwiazania do ustabilizowania tego, bo jest to dziwne ze raz mam 30fps w danej lokacji, a pozniej 55fps w tej samej, chodzi mi tu o afterlife

Link to post
Share on other sites
39 minut temu, kiper0923 napisał:

Nie wiem czy moja plyta obdluguje 3733 i czy ram da rade,

Pamiętam jak mając Ryzena 3600 podkręconego do 4.5 GHz kupiłem dodatkowo RAM 4133 Mhz i ustawiłem go na 3800, ale z ciasnymi timingami. Płynność gry to była wówczas bajka, może ze dwa małe spadki na 20 minut grania.

Link to post
Share on other sites
13 minut temu, Artok napisał:

Pamiętam jak mając Ryzena 3600 podkręconego do 4.5 GHz kupiłem dodatkowo RAM 4133 Mhz i ustawiłem go na 3800, ale z ciasnymi timingami. Płynność gry to była wówczas bajka, może ze dwa małe spadki na 20 minut grania.

Musiales trafic bardzo dobra jednostke ryzena, moj na 4.1 juz nie jest stabilny przy napieci 1.35, na 4.05 go ustabilizowalem na napieciu .1.3025, co do ram uzywalem tez programu do obliczen i pokazal ze max na 3600Mhz moge, ale bede sie bawil, zrobilem tez UV+ OC grafy i z tym tez bede jeszcze sprawdzal moze za niskie napiecie dalem, ale w testach nie bylo problemow

Link to post
Share on other sites
13 minut temu, kiper0923 napisał:

Musiales trafic bardzo dobra jednostke ryzena, moj na 4.1 juz nie jest stabilny przy napieci 1.35, na 4.05 go ustabilizowalem na napieciu .1.3025

Jak raz się udało dobrą sztukę utrafić. Potrzebował dokładnie 1.28V do 4.5GHz. A potem kupiłem jeszcze Ryzena 3100, który na takim napięciu robił 4.6Ghz.

Link to post
Share on other sites

Dodam jeszcze ze czasami jak odpalam ekwipunek fps spadaja do 15 jakby cos nie reagowalo i dopiero po 5 sekundach jest okej, robilem test userbenchmark to nie widzi mi w ogole grafiki nie widzi zasilacza i rowniez jest jakis problem z dyskiem m2

Edytowane przez kiper0923
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...