Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, ostatnio myślę czy nie przydałby mi się jakiś upgradę sprzętu, tak do 4k. Komputer jest głównie do gier i radzi sobie całkiem dobrze, tylko potrafię mieć spadki fps'ów jak coś więcej się dzieje na ekranie i czasami odczuwam już takie.. mniejsze osiągi jak wchodzą nowe gry, więc moje pytanie czy jest sens tutaj coś w ogóle dokładać?

 

Pamięć Corsair Vengeance LED, DDR4, 16 GB, 3000MHz, CL15

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1080 Ti AORUS 11GB GDDR5X

Płyta główna Gigabyte GA-Z270X-Ultra Gaming

Procesor Intel Core i7-7700K, 4.2GHz, 8 MB

Obudowa Phanteks Eclipse P400S

Zasilacz Corsair RM550X 550W

Chłodzenie CPU be quiet! Dark Rock 3

 

Zastanawiam się także czy chłodzenie bądź obudowę nie zmienić jeżeli nie będzie sensu z upgradem,

 

Pozdrawiam ^^.

Link to post
Share on other sites

No masz CPU 4/8, w dzisiejszych czasach to wydajność nowych i3. Warto zadbać tutaj o jakieś mocne 6/12, które właśnie będa trzymać fps w ryzach. 

 

Za 1500 zł masz https://proline.pl/koszyk/205bf12a

Można pomyśleć o szybszych pamięciach 3600 MHz, które tez w grach zrobią różnicę.

Wtedy dwie kości chociażby https://proline.pl/pamiec-kingston-fury-beast-8gb-ddr4-3600-non-ecc-cl17-kf436c17bb-8-p8079125

 

Sprzedać później CPU, ram, płytę i polować na GPU nawet i RTX 3070, RTX 3070 Ti po sprzedaży GTX 1080 Ti zmieścisz się w budżecie.

Zostaje jeszcze kwestia chłodzenia - LGA 1700 = nowy rozstaw. Nie wiem czy jest zestaw montażony pod DR4, jak coś to na spokojnie https://proline.pl/chlodzenie-cpu-silentiumpc-fera-5-spc303-p8077942

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, DeamoN256 napisał:

co takiego zmienia b660 w porównaniu do tej mojej?

No właśnie daje możliwość zamontowania nowego procesora . 

 

Jak kolega wspomniał twój i7 to poziom mniej więcej  i3 10100f za 350 zł za nowy . Także chyba już wiesz w czym tkwi największy problem . 

Link to post
Share on other sites

Czyli i5-12400F to już taka mocna propozycja? A jakbym chciał dać jeszcze więcej za procka, coś mocniejszego, to co byście zaproponowali? No chyba, że ta i5 jest w zupełności wystarczająca do gier?

 

I jeszcze niedawno zakupiłem Dysk SSD M.2 PCIe Gen4x4 Gigabyte Aorus 7000s 1TB i moje pytanie brzmi, czy ta płyta będzie w stanie wykorzystać w pełni z tego co oferuje ten dysk, ponieważ na aktualnej płycie mam o połowę mniejsze odczyty

Edytowane przez DeamoN256
Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, DeamoN256 napisał:

Czyli i5-12400F to już taka mocna propozycja? A jakbym chciał dać jeszcze więcej za procka, coś mocniejszego, to co byście zaproponowali? No chyba, że ta i5 jest w zupełności wystarczająca do gier?

Ta i5 12400F będzie w zupełności wystarczająca do samego grania

 

12 godzin temu, DeamoN256 napisał:

I jeszcze niedawno zakupiłem Dysk SSD M.2 PCIe Gen4x4 Gigabyte Aorus 7000s 1TB i moje pytanie brzmi, czy ta płyta będzie w stanie wykorzystać w pełni z tego co oferuje ten dysk, ponieważ na aktualnej płycie mam o połowę mniejsze odczyty

Tak

 

Link to post
Share on other sites

Ram możesz zostawić i nic nie kupować . Będzie działać , ale czasem trochę wolniej . Możesz też ją podkręcić . Nawet teraz możesz zbadać jej możliwości .  Jak dołożysz drugie do starych , to te nowe zwolnią do szybkości 3000 jeśli nic nie podkręcisz . 

Także bez sensu . Wymiana ramu znowu taka droga też nie jest . 

Link to post
Share on other sites

W takim razie zestaw wygląda tak: https://prnt.sc/AxgDb1oLG_T2

 

Jeszcze została kwestia dobrania chłodzenia (koniecznie z komputronika), bo przy tym aktualnym chłodzeniu co mam w komputerze, nie mam możliwości wsadzenia 4x kości ramu, bo chłodzenie za dużo miejsca zajmuje, a w nowym sprzęcie chciałbym wsadzić te 4 kości, może być nawet te chłodzenie wodne, bo bardziej estetycznie wygląda

 

No i jeszcze może głupie pytanie, ale czy w tej płycie głównej/karcie graficznej da rade na dwa monitory?  Wole się upewnić :D

 

Za pomoc oczywiście dziękuje :)

Edytowane przez DeamoN256
Link to post
Share on other sites

Z monitorami to nie będzie problemu . Ram sobie ustawiłeś 2 komplety po 2x8 gb czyli 4 kości (w sumie 32gb)  za ponad 1000zł . Jak już chcesz 32gb to bierz 2x16 mniejszy problem z taktowaniem  no i zostają 2 miejsca na później  . 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...