Skocz do zawartości

Recommended Posts

Budżet 200-300 zł

Obecnie mam Roccat Kova Plus (starsza wersja) używam jej 9-10 lat

Podkładki nie mam i nie planuje

Używam około 1800 dpi

Gram trochę w cod warzone, wiedźmin 3 czy rimworld

Przycisków używam tylko podstawowych

Chwyt to palm grip

ułożenie palców 1+2+2

Długość całej dłoni to 18cm

Chcę zmienić mysz bo się wytarła gumowana powierzchnia, boczne gumowe nakładki się odklejają

Dodatkowe info: RGB nie potrzebuję ale pewnie go nie uniknę w obecnych myszkach do gier, nie podobają mi się myszki z dziurami. Obecna mysz ma dobrą wysokość ale 0.5 cm wyższą też przeżyje. Szukam czegoś bezprzewodowego pod warunkiem, że będzie na baterie a nie będzie trzeba ją podłączać i ładować. Ewentualnie mysz przewodowa.

Jeśli chodzi o kształt to podoba mi się Logitech G 403 (albo wersja na baterie G603)

Wgl miałem brać już tego Logitecha ale się naczytałem że są czasem ma problemy z działaniem rolki i przyciskami  więc teraz już nwm i przyszedłem po radę co polecacie zamiast tego Logitecha

  

Link to post
Share on other sites

to tak:

- "łape" mam troszkę dłuższą

- chwyt ten sam

- w CODa też pociskam ( czasami - jak mam czas i znajomy mnie namówi :)), nie wiem ile moje myszki mają dpi

- przyciski też raczej używam podstawowych tylko

- ułożenie palców to samo

 

i jak nie poleciłbym klawiatur od logitecha tak  myszki polecam

osobiście posiadam MX master i MX master 3 - pierwsza już latek kilka ma i z rolką wszystko w porządku, druga kupiona jakieś 6mcy do tyłu - gdzieś mi się udało trafić za bodajże 315 złociszy ( już chwilę myślałem nad kupnem nowej bo stara się "wypolerowała " i brzydko już wygląda ale dalej w użytku przy drugim kompie jest ( akumulator przy dość intensywnym użytkowaniu  wytrzymuje spokojnie tydzień ) przez te pare latek nie stracił swoich mAh za dużo a przynajmniej ja nie czuję aby myszka krócej "trzymała"

osobiście nie uznaje myszek z kablem, "gemerem" nie jestem a w to co gram to lekkim poćwiczeniu to i spokojnie konkuruję ze znajomym co tylko na biurku sprzęt "gejmingowy" -_- użytkuje

 

osobiście polecam MX master v.X

Link to post
Share on other sites

Lista

 

W dniu 15.02.2022 o 23:44, Timon napisał:

Wgl miałem brać już tego Logitecha ale się naczytałem że są czasem ma problemy z działaniem rolki i przyciskami

Absolutnie każdy gamingowy model Logitecha, to niepewny wybór pod względem żywotności, mają zupełnie w pompie trwałe mikro-przełączniki i rolki.

 

W dniu 16.02.2022 o 14:37, Elomin napisał:

osobiście polecam MX master v.X

Super sugestia, zamienić małą i lekką (jak na jej datę produkcji) mysz, na kloca z przeznaczeniem do pracy i sensorem który ustępuje każdej budżetowej myszy dla graczy za ~150zł.

 

 

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, Leminairre napisał:

Lista

 

Absolutnie każdy gamingowy model Logitecha, to niepewny wybór pod względem żywotności, mają zupełnie w pompie trwałe mikro-przełączniki i rolki.

 

Super sugestia, zamienić małą i lekką (jak na jej datę produkcji) mysz, na kloca z przeznaczeniem do pracy i sensorem który ustępuje każdej budżetowej myszy dla graczy za ~150zł.

 

 

Przeanalizowałem twój plik z polecanymi myszkami i najbardziej po opisach przemawia do mnie roccat kone pro. Czy mógłbyś coś więcej powiedzieć o niej? Czy są tam jakieś elementy które mogą się odklejać jak w moim obecnie roccacie ?(te boczne gumowe panele)

Link to post
Share on other sites
W dniu 18.02.2022 o 16:59, Leminairre napisał:

Lista

 

Absolutnie każdy gamingowy model Logitecha, to niepewny wybór pod względem żywotności, mają zupełnie w pompie trwałe mikro-przełączniki i rolki.

 

Super sugestia, zamienić małą i lekką (jak na jej datę produkcji) mysz, na kloca z przeznaczeniem do pracy i sensorem który ustępuje każdej budżetowej myszy dla graczy za ~150zł.

 

 

 

Podepnę się pod temat. Jestem właśnie na etapie reklamowania mojej G502 z Logitecha, ponieważ PPM nie trzyma wciśnięcia. Po prostu gdzieś przerywa w losowym momencie. Akurat gwarancja się kończy. Jako, że procedura pewnie trochę potrwa szukam czegoś zamiennego. Muszę wspomnieć, że o ile jakością wykonania Logitech robi wrażenie to już nie do końca G502 siedzi mi w ręce + awaryjność, gdzie nie wytrzymała nawet okresu gwarancji. 

 

Patrząc po Twojej liście zastanawiam się nad Roccat Kona Pro, ponieważ niesamowicie dobrze wspominam tę firmę z innej myszki, którą bardzo długo używałem tj. Roccat Savu. 

 

Może masz jakieś inne sugestie dla palm gripu? Gram bardzo dużo, również w gry wymagające częstego klikania.

Edytowane przez Fatumboba
Link to post
Share on other sites
W dniu 18.02.2022 o 23:33, Timon napisał:

Przeanalizowałem twój plik z polecanymi myszkami i najbardziej po opisach przemawia do mnie roccat kone pro. Czy mógłbyś coś więcej powiedzieć o niej? Czy są tam jakieś elementy które mogą się odklejać jak w moim obecnie roccacie ?(te boczne gumowe panele)

Nie ma, mysz jest wykonana w pełni z jednego materiału (plastik ABS), przejawem zużycia powinny być tylko przetarcia i odbarwienia.

Jak zaznaczone jest w opisie, mikro-przełączniki optyczne są świetnym krokiem w stronę wydłużonej żywotności, w wydaniu Roccata mogą jednak odpychać "feelingiem".

Ogólna jakość jest na bardzo dobrym poziomie, ślizgacze absolutnie nie wymagają wymiany, a giętki kabel jest standardowej "elastyczności" dla tego typu pokrycia.

Martwić może tylko enkoder TTC, który winien pracować poprawnie przynajmniej parę lat, nie jest tak trwały, jak enkodery F-Switch czy optyczne.

 

17 godzin temu, Fatumboba napisał:

Może masz jakieś inne sugestie dla palm gripu? Gram bardzo dużo, również w gry wymagające częstego klikania.

Z czego wynika tak nieporadna ergonomia G502?

Można eksperymentować z myszami symetrycznymi, czy spróbować obiektywnie bezpiecznej linii na podstawie Intellimouse/Zowie EC.

Długość dłoni?

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, Leminairre napisał:

Z czego wynika tak nieporadna ergonomia G502?

Można eksperymentować z myszami symetrycznymi, czy spróbować obiektywnie bezpiecznej linii na podstawie Intellimouse/Zowie EC.

Długość dłoni?

 

Długość dłoni ok. 19cm.  Masz rację, że wcześniej w większości używałem bardziej symetrycznych myszy niż G502. Tutaj przede wszystkim zawiodła mnie ta awaria. Kiedyś dobrze wspominam Logitecha jako firmę, które sprzęt jak myszka, klawiatura czy głośniki działał mi ponad 10 lat. Jak wspomniałem, bardzo dobrze też wspominam Roccat Savu, a dla przykładu z myszkami Steelseries mam bardzo nieprzyjemne wspomnienia. 

Link to post
Share on other sites
W dniu 19.02.2022 o 21:50, Fatumboba napisał:

Patrząc po Twojej liście zastanawiam się nad Roccat Kona Pro

Korzystałem z niej przez 2 tygodnie - długość dłoni 18 cm, wersja wireless.

Myszka super, ale dla mnie za lekka.

Feeling przycisków jest totalnie różny od tego co jest na rynku, nie ma takiego ostrego charakterystycznego kliknięcia.

Normalnie to opór szybko narasta, a tam jest miękko, potem trochę twardo i "klik", lecz wciąż wyczuwalny.

Niestety osobiście miałem trochę problemy z szybkim "tapowaniem" (CSGO), pewnie kwestia przyzwyczajenia, bo w końcu spokojnie nadaje się do dragclickowania i to z dużym powodzeniem.

 

Jeżeli chodzi o ergonomię, dla mnie to dosłownie mistrzostwo świata:
- szeroka

- wysoka

- garb cofnięty do tyłu, fajnie wypełnia dłoń wewnątrz

- wielkie boczne przyciski dostępne pod kciukiem

- rolka nawet spoko

- lekkie przetłoczenia na boku zapewniają wygodny grip

- profil praworęczny, 1+2+2 idalnie dla mnie, siedzi bardzo pewnie 2 ostatnimi palcami

 

Serio, jako wielkiego fan Roccata Kone Pure, dosłownie myszka zmiotła mnie z powierzchni ziemi tym jak leży w ręce.

Dla mnie Kone Pure to spełnienie potrzeb i przedłużenie ręki - dosłownie, Kone Pro to taka wisienka na torcie (ale ta cholerna waga!!!).

 

Wady?

- przyciski trochę dziwne

- zmiana DPI na spodzie - chociaż mnie to nie interesuje w sumie.

- brak dodatkowych przycisków przy rolce względem Kone Pure.

- no i finalnie, co zaważyło, za lekka :D

 

Wersja wireless, bardzo energooszczędna moim zdaniem, nowa, naładowana do 100%, po 16 godzinach zeżarło tylko do 95%.

Ale włączyłem funkcję oszczędzania energii i wyłączania LED w przypadku braku aktywności - nie zauważyłem żadnej różnicy w działaniu w trybie bez oszczędzania.

 

Ja nie potrafiłem do jej wagi się przyzwyczaić, totalnie, nad czym bardzo ubolewam, bo kształt dla mnie jest dosłownie mistrzostwem świata.

Niestety w CSGO nawet na podkładce Control, ruchy mocno wyjeżdżały, pewnie jakbym na niej pograł z miesiąc, byłoby już natural.

Jak będzie kosztować 150-200 na rynku wtórnym wersja wireless, napewno wówczas kupię, dodatkowo dociążę i będę w niebie :)

Na chwilę obecną - nie :)

 

Dla porównania miałem w tym samym czasie Roccata Kone Pure - obecna myszka od ponad roku, G502 - 2 lata używałem wcześniej, teraz mieszka w szafie, Razer Basilisk Hyperspeed (to taka mega bieda G502 :D), Logitech G Pro X Superlight, kompletnie mi nie podeszła, taka byle jaka bez wyrazu - zamówione razem z Roccatem na testy.

Takie naleśniki jak Rival 310, czy Razer Deathadder to np totalnie nie moja bajka - dla porównania.

 

A ile jeszcze myszek zmacałem w media markt, to nawet się w głowie nie mieści.

Średnio raz na 2 mc zaglądam by sobie spokojnie pomacać :D

 

 


 

Edytowane przez wid3l3c
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, Timon napisał:

@Leminairre 

A co z klawiaturami od Logitecha czy też ich przełączniki w mechanikach są gorsze niż takie średnio półkowe khalil?

Bazinga.

Przełączniki dla Logitecha produkuje właśnie Kailh, wersja low-profile oparta jest o fenomenalne przełączniki Kailh Choc, ale już Logitech GX są pochodną bardzo budżetowej serii PG1511, która była odpowiedzią na przełączniki Cherry ale w niższym segmencie. Logitech Romer-G, to natomiast produkcja Omrona.

 

Sam Kailh absolutnie nie jest już średniakiem, produkuje lepsze pod niemal każdym względem przełączniki "BOX" od czegokolwiek co ma do zaoferowania Cherry.

Jest również podwykonawcą mnogiej ilości aftermarketowych switchy.

 

Klawiatury Logitecha, mają przede wszystkim dwa problemy - cenę i jakość.

W kwocie 600-900zł możesz otrzymać end-game złożonej na taśmie klawiatury, w postaci wszelakich modeli marki Leopold.

 

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, Leminairre napisał:

Bazinga.

Przełączniki dla Logitecha produkuje właśnie Kailh, wersja low-profile oparta jest o fenomenalne przełączniki Kailh Choc

 

Czy to te same przełączniki które są Sharkoon PureWriter TKL. Wgl podoba mi się ten nisko profilowy Sharkoon, chyba że jest coś lepszego o podobnej specyfikacji?

wid3l3c

Dziękuję bardzo za tak obszerny opis wrażeń z użytkowania 

Edytowane przez Timon
Link to post
Share on other sites
W dniu 22.02.2022 o 22:00, Timon napisał:

Czy to te same przełączniki które są Sharkoon PureWriter TKL.

Tak.

 

W dniu 22.02.2022 o 22:00, Timon napisał:

chyba że jest coś lepszego o podobnej specyfikacji?

Naprawdę o to trudno.

Na naszym rynku przejawiały się klawiatury Havit, MSI Vigor GK50, Modecom Volcano Blade - wszystkie są bardzo poprawnej jakości, ale nie usprawiedliwia to jakkolwiek dopłaty do low-profile Logitecha, które w odniesieniu do wymienionych nie są znacznym usprawnieniem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...