Skocz do zawartości

Problem z rx 580 :/


Recommended Posts

Witam. Zakupilem ostatnio uzywke rx580 asrock phantom gaming 8GB. Nastepnie sciagnalem ze strony asrocka ten ich program asrock phantom tweak, ktory pokazuje takie wartosci: GPU clock 1150MHz, Memory clock: 2050MHz w trybie OC. Na stronie asrocka przy tej karcie widnieje: Tryb OC: Up to 1435 MHz / 8032 MHz
Tryb Domyślny: Up to 1380 MHz / 8000 MHz
Tryb Cichy: Up to 1324 MHz / 7968 MHz
Teraz pytanie o co tutaj chodzi? Poprzedni wlasciciel cos pozmienial ze mam zanizone wartosci i nie moge ich podbic?

 

oc asrock.png

Screenshot_2.png

Link to post
Share on other sites

Karta ma bios przerobiony pod kopanie - obniżony rdzeń, podbita pamięć i wentylatory chyba na sztywno. Na 100% jest z koparki. Jeśli się da to oddaj, jeśli nie musisz wgrać oryginalny bios żeby karta działała normalnie.

Tu masz biosy:

https://www.techpowerup.com/vgabios/?architecture=AMD&manufacturer=ASRock&model=RX+580&interface=&memType=&memSize=&since=

Tu masz program:

https://www.techpowerup.com/download/ati-atiflash/

Uprzedzam że jeśli coś nie wypali to uceglisz kartę i trzeba będzie wgywać bios programatorem - no chyba że karta ma dual biosa to wtedy jest druga szansa.

BTW zauważyłem że w programie od asrocka jest user profile włączony, daj na default ale chyba nic to nie zmieni.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Na default nic się nie zmienia. Karty już nie mogę oddać :/ czy mogę coś tutaj zrobić źle? Na YT wygląda to w miarę prosto ale piszesz, że coś może popsuć kartę. Co takiego? 

Ps: są dwie wersje biosu do ASRock Phantom gaming D oraz X. Jakim programem sprawdzę którą wersję mam?

Wybralem bios do wersji X, ale wyskakuje mi taki blad. Ktos wie jak to rozwiazac? W internecie jest cos o forsowaniu przez DOS, ale nic mi to nie mowi :)

Screenshot_3.png

Pogrzebalem troche i znalazlem ze to powinien byc model tej karty https://www.asrock.com/Graphics-Card/AMD/Phantom Gaming M2 Radeon RX580 8G/index.asp#Specification
 

Edytowane przez eskulapa26
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, eskulapa26 napisał:

Wybralem bios do wersji X, ale wyskakuje mi taki blad.

ID karty się nie zgadza więc masz inną wersję.

4 godziny temu, eskulapa26 napisał:

Pogrzebalem troche i znalazlem ze to powinien byc model tej karty https://www.asrock.com/Graphics-Card/AMD/Phantom Gaming M2 Radeon RX580 8G/index.asp#Specification

Na TPU nie ma biosu do tej karty, można poszukać gdzieś po forach ale nie wiadomo co się trafi.

4 godziny temu, eskulapa26 napisał:

W internecie jest cos o forsowaniu przez DOS, ale nic mi to nie mowi :)

Można ominąć sprawdzanie ID, np. wgrać bios od innego modelu. No ale jeśli np. nie będzie obsługiwać pamięci jakie masz na karcie to powita cię czarny ekran, albo w lepszym przypadku potężne artefakty.

Link to post
Share on other sites
7 minut temu, zoltan2 napisał:

To się jeszcze pochwal kto ci wcisnął kartę po koparce. Bo rozumiem, że nie wiedziałeś. A my możemy być uprzedzeni. 

Kartę kupiłem jakieś dwa lata temu także nie jestem w stanie powiedzieć czy ten ktoś ma w ogóle konto tutaj :) wracajac czy ten bios co wrzuciłem wyżej będzie pasował?

Link to post
Share on other sites

Zaraz, a ten model karty, który Ty masz, ma chyba ma stockowe taktowanie 1150 MHz,  a Memory clock: 2050MHz, czyli nic nie jest przerabiane. Ta karta ma takie taktowania.

Spróbuj delikatnie, krok po kroku podnieść zegary w oprogramowaniu Radeon software.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, choleryk65 napisał:

Zaraz, a ten model karty, który Ty masz, ma chyba ma stockowe taktowanie 1150 MHz,  a Memory clock: 2050MHz, czyli nic nie jest przerabiane. Ta karta ma takie taktowania.

Spróbuj delikatnie, krok po kroku podnieść zegary w oprogramowaniu Radeon software.

Faktycznie masz racje. Dzisiaj tyle czasu spedzilem na czytaniu o tych kartach, ze nie zauwazylem tego. W takim razie najlepiej zostawic jak jest?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak mi się wydaje żeby zostawić, ale spróbuj jak pisałem wcześniej podnieść zegary małymi krokami, z testowaniem karty po każdym delikatnym podniesieniu zegarów. Nie mam pojęcia jak jest z chłodzeniem twojej karty, bo chłodzenie może nie wyrabiać, więc byłbym ostrożny.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...