Skocz do zawartości

Corsair tx650m da radę przy i5 12600k i rtx 3060 ti?


Recommended Posts

Tak jak w tytule posiadam komputer bez karty graficznej. Config składa się z:

Procesor Intel Core i5-12600K, 3.7GHz, 20 MB, BOX (BX8071512600K)

MSI PRO Z690-A DDR4

Obudowa be quiet! Pure Base 500DX (BGW37)

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 5 (SPC306)

Pamięć Crucial Ballistix RGB Black at DDR4 3600 16GB CL16 (BL2K8G36C16U4BL)

Dysk SSD PNY CS3030 1 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (M280CS3030-1TB-RB)

 

Planuję zakupić do tego zestawu rtx3060ti i obawiam się czy zasilacz corsair tx650m uciągnie to wszystko. Patrzyłem na jakieś wykresy i w teorii wg mnie komputer pod obciążeniem nie powinien przekroczyć bariery 450W więc i spory zapas by był, ale nie wiem czy się nie mylę . Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, kondzio195 napisał:

Dzięki bardzo za odpowiedź bo już się obawiałem, że mega głupotę zrobiłem z tym wyborem mocy tego zasilacza :D

Mordeczko, ten PSU spokojnie u Ciebie wydoli, ale z ciekawostek: Gry grami, ale skoro będziesz miał procesor z "K" to pewnie będziesz go chciał podkręcić. A jeśli będziesz chciał go podkręcić, to pewnie i inne podzespoły w tym kartę. A skoro to podkręcisz to będziesz pewnie chciał syntetycznymi testami stabilności przekonać się czy nic nie wykrzaczy. A takie pobierają dużo więcej mocy niż gry.

9900K OC +RTX3080 OC i granie w Forza Horizon 5:

4NkaDzD.jpg

9900K OC +RTX3080 OC i test stabilności w Aida:

DvbfKWr.jpg

Najwięcej poboru miałem coś w okolicach 880W na tym sprzęcie. Nie pamiętam co to był za test, ale całego peceta (włącznie z dyskami). Ostatnio gdzieś też widziałem grafikę jak bardzo różnią się poborem testy stabilności w różnych programach. A tutaj linczor do tematu: https://hardforum.com/threads/what-software-tests-100-cpu-and-gpu-simultaneously.1980426/

 

 

Do czego zmierzam... Może się okazać, że podczas testów po OC pecet Ci zemdleje i będziesz myślał że to krańce możliwości a tu PSU. Kwestia czy testy będą całego peceta czy poszczególnych podzespołów oraz w jakim programie :)

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, 3ndurek napisał:

 

1 godzinę temu, 3ndurek napisał:

Masz już ten PSU?

Z tym CPU w stresie weźmie ~350W

 

 

Taak już mam. Jedynie karta została zamówiona bo trafiła się fajna oferta na 3060 Ti z potrójnymi wentylatorami za nie wiele ponad 3k. Coś nie tak z tym zasilaczem jednak? Trochę żałuję teraz, że nie wziąłem czegoś mocniejszego, ale byłem właśnie pewny, że jak wezmę coś z certyfikatem gold i 100W mocniejszy od obecnego to nie będzie problemu z obsługą najnowszych podzespołów z średniej/średnio-wyższej półki wydajnościowej.

31 minut temu, bonuz napisał:

Mordeczko, ten PSU spokojnie u Ciebie wydoli, ale z ciekawostek: Gry grami, ale skoro będziesz miał procesor z "K" to pewnie będziesz go chciał podkręcić. A jeśli będziesz chciał go podkręcić, to pewnie i inne podzespoły w tym kartę.

Mówiąc szczerze to na obecną chwilę nie planuje oc CPU. Zresztą z tego co czytałem stosunkowo niewielkie możliwości mają te nowe generacje procków od intela. Dołożenie do cpu z odblokowanym mnożnikiem bardziej było podyktowane niewiele wyższą ceną od tego z literką K i faktem, że tą płytę główną kupiłem na promocji za niecałe 700zł. 

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, kondzio195 napisał:

Mówiąc szczerze to na obecną chwilę nie planuje oc CPU. Zresztą z tego co czytałem stosunkowo niewielkie możliwości mają te nowe generacje procków od intela. Dołożenie do cpu z odblokowanym mnożnikiem bardziej było podyktowane niewiele wyższą ceną od tego z literką K i faktem, że tą płytę główną kupiłem na promocji za niecałe 700zł. 

Nic się nie przejmuj zasilaczem, będzie gitarka :) Mnie po OC do grania wystarczyłaby 600W, inna sprawa testy, o których pisałem, ale skoro nie zamierzasz kręcić to luzik mordeczko ;)

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, kondzio195 napisał:

Jedynie karta została zamówiona bo trafiła się fajna oferta na 3060 Ti z potrójnymi wentylatorami za nie wiele ponad 3k. Coś nie tak z tym zasilaczem jednak? Trochę żałuję teraz, że nie wziąłem czegoś mocniejszego, ale byłem właśnie pewny, że jak wezmę coś z certyfikatem gold i 100W mocniejszy od obecnego to nie będzie problemu z obsługą najnowszych podzespołów z średniej/średnio-wyższej półki wydajnościowej.

Nawet 550W z zapasem ci wystarczy do RTX3070 + OC.

 

 

3 godziny temu, bonuz napisał:

Mordeczko, ten PSU spokojnie u Ciebie wydoli, ale z ciekawostek: Gry grami, ale skoro będziesz miał procesor z "K" to pewnie będziesz go chciał podkręcić. A jeśli będziesz chciał go podkręcić, to pewnie i inne podzespoły w tym kartę. A skoro to podkręcisz to będziesz pewnie chciał syntetycznymi testami stabilności przekonać się czy nic nie wykrzaczy. A takie pobierają dużo więcej mocy niż gry.

9900K OC +RTX3080 OC i granie w Forza Horizon 5:

4NkaDzD.jpg

9900K OC +RTX3080 OC i test stabilności w Aida:

DvbfKWr.jpg

Najwięcej poboru miałem coś w okolicach 880W na tym sprzęcie. Nie pamiętam co to był za test, ale całego peceta (włącznie z dyskami). Ostatnio gdzieś też widziałem grafikę jak bardzo różnią się poborem testy stabilności w różnych programach. A tutaj linczor do tematu: https://hardforum.com/threads/what-software-tests-100-cpu-and-gpu-simultaneously.1980426/

 

 

Do czego zmierzam... Może się okazać, że podczas testów po OC pecet Ci zemdleje i będziesz myślał że to krańce możliwości a tu PSU. Kwestia czy testy będą całego peceta czy poszczególnych podzespołów oraz w jakim programie :)

 

bonuz ty masz z tego co pamiętam podkręcony procek na 5GHz ale największy pożeracz to twoja karta :)

Przy okazji zapytam bo masz K6 jak ustawić Sound Blaster Cinema 3 na płycie żeby w ogóle działał?

Edytowane przez Tiamina
Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, Tiamina napisał:

Nawet 550W z zapasem ci wystarczy do RTX3070 + OC.

 

 

 

bonuz ty masz z tego co pamiętam podkręcony procek na 5GHz ale największy pożeracz to twoja karta :)

Przy okazji zapytam bo masz K6 jak ustawić Sound Blaster Cinema 3 na płycie żeby w ogóle działał?

A nie pamiętam żebym z tego korzystał kiedykolwiek :) A procek na 5,2 jest obecnie :)

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Tiamina napisał:

Poradziłem sobie.Żeby działał trzeba starszego Realteka zainstalować bo z nowymi nie działa.Ten SBC fajnie chodzi.

 

5.2 ładnie go pogoniłeś, ale po co ci tyle :)

A ja tam mam cyklicznie, że kombinuję. 5,2 i Ring 48, AVX offset 0. Monior 4K 120Hz to trzeba wyciskać :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...