Skocz do zawartości

6850 podkrecanie


Recommended Posts

Witam!

 

Mam pytanie dotyczace podkręcania 6850 gigabyte windforce OC,mianowicie podkreciłem karte programem catalyst ATI overdrive z 820/1050 na 875/1150 w testach był wzrost fps ale w grach nie.Sprawdzałem frapsem w miedzy innymi gta 4 przejezdzałem ta samą trase w ten sam sposób i tym samym samochodem ale różnic w fps nie było moze ktos wie czemu moze cos robie zle czekam na wasze odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Trochę za mało podkręciłeś ta kartę gta 4 to bardzo wymagająca gra która bardzo obciąża procesor i kartę podaj jaki masz procesor to ważne w tej grze może on powoduje brak przyrostu w fps do tej gry zalecany jest wysoko taktowany 4 rdzeniowy procesor , co do karty to z takim chłodzeniem możesz spokojnie podkręcić ja wyżej te karty kręcą sie do około 950 mhz na rdzeniu i 4800mhz na pamięciach

Link to post
Share on other sites

procesor mam AMD phenom II 955 BE 4x3.8 OC.Patrzyłem tez w Call of duty world at war i total war medieval 2 i jest to samo 0 przyrostu moze w medievalu 1 fps.Podkecic nie moge bardziej bo suwaki koncza sie na 875 i 1200.Może cos zle mierze?sam juz nie wiem chyba dam sobie spokoj..:(

Edytowane przez Selkar_239
Link to post
Share on other sites

Z tą kartą jest taki wałek że ma zablokowane oc powyżej 875 core/1200 mem. W trixx niby działa, ale u mnie wywalało sterownik jak poleciałem powyżej tego 875. Niby cyferki wyżej, w gpu-z również ale po restarcie maszynki suwak od zegara nieaktywny. Diabli by go wersje OC człek kupił :(

Link to post
Share on other sites

procesor mam AMD phenom II 955 BE 4x3.8 OC.Patrzyłem tez w Call of duty world at war i total war medieval 2 i jest to samo 0 przyrostu moze w medievalu 1 fps.Podkecic nie moge bardziej bo suwaki koncza sie na 875 i 1200.Może cos zle mierze?sam juz nie wiem chyba dam sobie spokoj..:(

 

Tak to już jest z kartami AMD w benchmarkach jest niby OK,ale w grach to tylko puste megaherce co dokładnie widać po Twoim przykładzie :o

Link to post
Share on other sites

Też mam tą kartę i po podkręceniu do tego 875 mhz wzrost wydajności był zauważalny w 3dmarkach, ale nie sprawdzałem tego w grach. Tej karty naprawdę nie da się podkręcić wyżej 875 mhz?

 

Dobra, jednak to mit i się da, podkręcałem SAPPHIRE TriXX i poszło 885 / 1180 bez zmiany napięcia.

 

Co do autora tematu: Podkręć procesor najmocniej jak będzie się dało i dopiero wtedy porównuj stock vs oc. U mnie w 3dmarkach wraz z oc proca wzrastały punkty GPU, sprawdzałem do 3.8 ghz, wyżej nie miałem jak bo boxowe chłodzenie, co by oznaczało, że procesor nie pozwala rozwinąć skrzydeł grafice.

Edytowane przez Mate_
Link to post
Share on other sites

Problem w tym ze procesora nie moge wiecej podkrecic bo robi sie za gorący.No cóz dam sobie spokój z tym podkrecaniem bo umnie wiecej jak 875 nie idzie.Jak narazie gram we wszyskie gry jakie mam na max ustawieniach i rozdziałce 1600x900 wiec jest dobrze a jak bedzie brakowało mocy to poprostu ja wymienie skoro nie moge jej podkrecic.Dzięki ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...