Skocz do zawartości

LGA1700 - wyginanie procesora? ...


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez janek20,

Recommended Posts

Doszły mnie słuchy o problemach z socketem 1700, jakoby przez mocny ucisk ILM procesor się zniekształcał lub/i piny socketu się wyginały

 

Przykładowe strony z tymi informacjami

https://www.igorslab.de/en/alder-lakes-cooling-problem-bend-again-around-5c-ilm-mod-for-intel-lga1700-socket/

https://www.telepolis.pl/tech/sprzet/intel-alder-lake-problem-z-chlodzeniem-temperatury-co-zrobic

 

Dowiedziałem się o tym już po zakupie płyty MSI PRO Z690-A WIFI DDR4 i procesora i7-12700 i reszty rzeczy, które czekają do tej pory na montaż

Nie chciałbym na starcie czegoś zepsuć nie z własnej winy a przez wadę fabryczną czegoś na co wydałem niemałe pieniądze

A nawet gdyby mi się udało poprawnie zamontować procesor to bardzo chciałbym uniknąć skutku ubocznego w postaci wygiętego procesora i upośledzonego chłodzenia

 

Dlatego nim się za to zabiorę chciałbym rozwiać wszelkie wątpliwości i wybrać najlepsze możliwe rozwiązanie

 

Ma ktoś już jakieś informacje co do stanowiska Intela? Słyszałem, że były jakieś rozmowy prowadzone, ale nadal nie mogę nigdzie znaleźć informacji co z tym tak naprawdę zrobić, czy da się to gdzieś oddać do kontroli/na gwarancję, wymienić płytę główną czy coś? czy pozostaje zrobić coś z tym na własną rękę? Bo słyszałem, że jak już coś się stanie to każdy pupe wypnie i sądź się..

 

Skoro tak to skąd mam się dowiedzieć czy z moją płytą jest wszystko ok bez narażenia socketu i procesora na zniszczenia? 

Czy te teflonowe/plastikowe podkładki są sprawdzonym sposobem i faktycznie rozwiązują ten problem? Czy bezpieczniej od razu je zastosować przed jakąkolwiek próbą zamontowania procesora? 

 

Proszę o pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Zadaniem producenta jest takie przygotowanie sprzętu, żeby wytrzymał bez awarii okres gwarancji. Po tym czasie w jego interesie jest by jednak sprzęt padł. Twoja rola ogranicza się do wydania pieniędzy na pierwszy zakup, a po awarii na kolejny. Takie mamy czasy.

  • Lubię to 1
  • Haha 2
  • Dzięki 1
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Lub Buda z płytą montowaną poziomo. Grawitacyjnie wszystko naturalnie dociska się do slotów i nie odkształca płyty. Mam, polecam. 

 

Przy nierównym Ihs są do ogarnięcia zabiegi związane z jego polerowaniem, wymiana na miedziany (razem z aplikacją lm) ale wtedy mówimy o utracie gw. 

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Noritsu napisał:

Zadaniem producenta jest takie przygotowanie sprzętu, żeby wytrzymał bez awarii okres gwarancji. Po tym czasie w jego interesie jest by jednak sprzęt padł. Twoja rola ogranicza się do wydania pieniędzy na pierwszy zakup, a po awarii na kolejny. Takie mamy czasy.

Co ma koniec okresu gwarancji do tego o czym tu piszemy, te problemy mogą się pojawić na długo przed końcem gwarancji a nawet na początku

A skoro przysługuje mi z tego tytułu gwarancja to zna ktoś sposób na udowodnienie że te szkody nie z mojej winy?

 

52 minuty temu, Rebelmind napisał:

Lub Buda z płytą montowaną poziomo. Grawitacyjnie wszystko naturalnie dociska się do slotów i nie odkształca płyty. Mam, polecam. 

 

Przy nierównym Ihs są do ogarnięcia zabiegi związane z jego polerowaniem, wymiana na miedziany (razem z aplikacją lm) ale wtedy mówimy o utracie gw. 

Niestety mam już budę Phanteks Eclipse P500A DRGB Czarna ale rozumiem o co chodzi, niestety w moim przypadku odpada to rozwiązanie :(

Edytowane przez BlazejStopka
Link to post
Share on other sites

Przy wygiętym Ihs niewiele pomoże układ obudowy, bo tj ewidentnie wadliwie zaprojektowane mocowanie. Niestety, jest to szopka, która przy produktach za takie pieniądze nie powinna mieć prawa bytu. Szczególnie, że płyty pod Aldera są jednymi z najdroższych generacyjnie jakie wyszły do tej pory :/

 

Współczuję, ale kolega w #2 poście Ci odpisał dlaczego mamy to co mamy. 

 

Miałem w zeszłym roku Asus P67 Sabertooth w rękach - 10 letnią wtedy płytę, używaną i po odkurzeniu wyglądała praktycznie jak nowa. Żadnych wygięć, pęknięć, sloty na tylnym panelu niewyrobione. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Ja jak dorwałem swoją nową płytę to nie było w necie takich wieści o problemach z zakładaniem procesora na socket 1700. Więc wcale na to nie zwracałem uwagi czy coś się wygina czy ciężko idzie. Nie stwierdziłem takich wad. Komputer śmiga i nic mu nie jest.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, janek20 napisał:

ezpieczniej to ich nie stosować a na forach poprawiają wszytko i g z tego jest

A jak porozkręcasz te śruby z soketu pod te śmieszne kołeczki nie stracisz gwarancji. Ciekaw jestem co na to serwisy by powiedziały ( bez przesady panowie ). Spokojnie bez nerwów i nic się z montażem nie stanie.

Jak zwykle ten wariat z tego filmu przesadza i wyolbrzymia jakieś swoje wyobrażenia :D

Edytowane przez majster klepka
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
1 godzinę temu, majster klepka napisał:

A jak porozkręcasz te śruby z soketu pod te śmieszne kołeczki nie stracisz gwarancji

Jeśli zobaczą ingerencje to stracisz.Jak nie zobaczą to nie

Takie grzebanie bez celu.Pogorszeni kontaktu na pinach gdzie kręcony 12900k to do 300wat czyli większe temperatury i mniejszy ale większy bo punktowy nacisk na pcb płyty

Nikt tego nie sprawdził.Temat z typu wydaj mi się ze będzie lepiej.A może być tak samo lub gorzej

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, pendzel_3 napisał:

Wcale nie tak znowu strasznie, tylko prawie jak hujałej mojej szwagierki.

Pasty na bogato szpachelką i jako-tako to będzie :D

 

jW5cK4Z.png

 

 

 

 

 

procek i płyta to za mało u mnie po dwóch miesiącach zaczęło już obudowę wyginać :D

Link to post
Share on other sites
21 godzin temu, pendzel_3 napisał:

Wcale nie tak znowu strasznie, tylko prawie jak hujałej mojej szwagierki.

Pasty na bogato szpachelką i jako-tako to będzie :D

 

jW5cK4Z.png

 

 

 

 

 

Bieda rdzenie, więc do kompletu dostałeś bieda IHS.:lol:

Link to post
Share on other sites
20 godzin temu, Rebelmind napisał:

Toć @pendzel_3nie widzisz, że linijka krzywa? :p

A ty wiesz co kto z tym robił?

Pamiętam jeszcze filmik z premiery skylake jak odkryli ze pcb jest o połowe cieńsze.

To żeby udowodnić ze pcb sie wygnie gość po pomieszczeniu rzucał na 2 metry komputerem z założonym 1 kg colerem.

I co to ma udowodnić skoro haswellem nie rzucał analogicznie?

Zresztą nawet jakby rzucał bęcwałów grzebaczy na forach it jest cała masa :rotfl:

A ja miałem to pcb bez ihs przez pół roku założone i nic sie nie wygło.Tylko ze nie rzucałem a stał na biurku:]

Edytowane przez janek20
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
41 minut temu, BlazejStopka napisał:

Czyli mam nic z tym nie robić i normalnie zamontować proca?

A jak będzie bardzo ciężko szło zamykanie?

 

Albo to zostaw jak jest albo kombinuj, nikt Ci nie powie co masz zrobić, u mnie jest normalnie zamontowane bez podkładek i sobie tym głowy nie zawracam - do raptora wytrzyma ;)

Link to post
Share on other sites
13 minut temu, janek20 napisał:

A ty wiesz co kto z tym robił?

Nie wiem ale się domyślam...

Wszyscy wkładają je w imadła i robią banany.

 

maxresdefault.jpg

 

qe40Y66.png

 

a potem wrzucają fotki do sieci, że niby wada fabryczna, i trzeba szpachlować na grubo.... 

 

image.thumb.png.c0b6506d8b6d9e8c9dcc23b273ebe172.png

 

Skąd w ludziach tyle nienawiści do intela? nie mam pojęcia.

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

 intel_skylake_bend_2m.jpg

Swego czasu był ten temat na topie.

pół roku i ludzie na forach it sie znudzili tematem i znalezli sobie co innego

Swego czasu były to termpoady na rtx 3080.Generalnie wszędzie tam gdzie sie da pogrzebać i poprawić fabryke

Temat z typu ja nakładam lepiej paste termoprzewodzaca bo robie to magicznym odnóżem

http://www.conowego.pl/uploads/RTEmagicC_skylakea.jpg.jpg

Edytowane przez janek20
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...