Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy słuchawki z tytułu są naprawdę tak dobre jak to w internetach o nich piszą, recenzują? Zależy mi na kodeku LDAC, mam tidal, smartfon obsługujący i wykorzystam możliwości tego kodeka. Oczywiście jutro jadę je odsłuchać ale chciałbym poznać Waszą opinię.

Edytowane przez silvzab
Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Miałem te słuchawki i nie podeszły mi za bardzo. Lupaly basem jak zle. Scena też średnia i pozycjonowanie dźwięku dla mnie nie do zaakceptowania ale to już zależy od indywidualnych preferencji.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

@up. W aplikacji da się chyba bas zmniejszyć?

Miałem, znaczy co teraz masz? Pytam, co ewentualnie brać pod uwagę.

Lubię bas, ale nisko schodzący a nie podbarwiony w okolicy 60-100Hz

Nie jestem zwolennikiem płacenia tylko za markę, ale często jednak marka jest wyznacznikiem jakości. Niekoniecznie w tym przypadku.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem skąd bierzesz opinie, ale seria WH nie należy do najlepszych dźwiękowo. Grają dobrze, tylko dobrze, jedyna rzecz która ratuje te słuchawki to dobre ANC i fakt, że to Sony, dzięki temu masa ludzi patrzy na markę.

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
@up. W aplikacji da się chyba bas zmniejszyć?
Miałem, znaczy co teraz masz? Pytam, co ewentualnie brać pod uwagę.
Lubię bas, ale nisko schodzący a nie podbarwiony w okolicy 60-100Hz
Nie jestem zwolennikiem płacenia tylko za markę, ale często jednak marka jest wyznacznikiem jakości. Niekoniecznie w tym przypadku.
W tym momencie o kuriozum też mam Sony ale model tws wf-1000xm4 ale zupełnie inne priorytety mną kierowały niż jakoś dźwięku. Bardziej chodziło o wygodę w codziennym użytkowaniu i anc. Generalnie to polecam Ci wizytę w jakimś dużym media markt bo tam miałem okazję widzieć modele bezprzewodowe z anc wystawione do przetestowania. Opisać komuś jak coś gra jest ciężko ponieważ każdy słyszy inaczej.
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Jasne, bez odsłuchu ani rusz. Chciałem poznać opinie, może ktoś zaproponuje mi jakieś słuchawki, które obsłuchują LDAC i są warte uwagi. Wiele tego niema a mi też ciężko wszystko wyłapać. Na pewno sony, jakiś model audiotechnica i technics ma LDAC.

Link to post
Share on other sites

Sony WH-H910 N( nie mylić z xb910N) - nowsze, tańsze niż xm3, podobno dźwiękowo bliżej im do xm4 a dużo tańsze, przetworniki 25mm a 40mm w mx3. Z kolei XM4 dla mnie grają bez większego szału w tych pieniądzach. Całkiem niedawno - jeszcze testuję z możliwością zwrotu, zakupiłem Technics EAH-F70NE-K - 850PLN. Dźwięk jest czysty, pasma wyrównane bez nacisku na dół i górę, wyraźny jest środek, okolice wokali. Bas schodzi nisko ale nie jest jakoś podbity.  Mnogość kodeków, poza AptX LL. Mają wady:  brak aplikacji czy typ USB, działa redukcja szumu w tym wypadku nazywa się NC. Ich cena spadła bo wypuścili nowszy model ale jeszcze się z nim nie spotkałem. Na razie większych problemów nie stwierdzam. Całkiem wygodne jak na zamknięte i nie najlżejsze, po kilka godzin dziennie słucham i oczywiście czuję, że coś na uszach mam ale bez większego dyskomfortu. Kabel niewiele wnosi po za szerszym pasmem. Ja nie słyszę różnicy w basie, który po BT schodzi do 20 a po kablu do 5Hz.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

5Hz lol

Ten zakres akurat nie przekłada się z praktycznego punktu na nic.

Ja osobiście słuchałem XM3 i XM4, nigdy bym chyba nie zapłacił za nie więcej niż te 5 stówek. XM3 jeszcze można było na promocjach dorwać za te 700zł czy nawet w okolicy 600zł, tak XM4 cenowo są przesadzone.

 

Link to post
Share on other sites

Dla tego ja  nie słyszę bo to pasmo z poza częstotliwości słyszalnych, przynajmniej dla człowieka. Tak podaje jednak producent. Jednak może fala o takiej częstotliwości ma wpływ na jakieś doznania, nawet jeśli nie jest słyszalna. Brałeś to pod uwagę? 

Może są osobniki, które mając świadomość, że do 5Hz schodzi i to im daje odczucie lepszego dźwięku? Nie wiem? Ja do nich nie należę.

Link to post
Share on other sites

Już nie wymyślaj, bo nawet jeśli 5Hz jest rzeczywiście generowane to spadek głośności w tym zakresie sprawi, że nie ma on żadnego wpływu na odbiór dźwięku. Jak sobie popatrzysz na wykresy słuchawek to zobaczysz, że często wiele z nich nawet tych najlepszych nie dociąga w ogóle do zakresu 20kHz, ani też nie schodzi do 20Hz albo mają bardzo duży spadek głośności tych częstotliwości. Nie przeszkadza to im, aby świetnie brzmieć. Zakres pasma przenoszenia nie ma znaczenia, większe znaczenie ma, jak to pasmo jest przenoszone tj. frequency response.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Trudno się z Tobą nie zgodzić. Trzeba byłoby być całkowitym ignorantem. Musisz wziąć pod uwagę  jednak ludzkie przekonanie i to jak wykorzystują to inni, żeby coś sprzedać nieświadomym. Czasami wystarczy myśleć, że coś jest lepsze i wtedy po prostu jest lepsze czyt. wydaje się lepsze.

Link to post
Share on other sites
Słuchałem tych wszystkich xm i jednak wow to to nie jest w tych pieniądzach. Reszta podanych trochę za droga. Może po za technicsami. Nie wiem  czy upierać się na tym LDAC?
LDac jest spoko pytanie do czego bo są 3 rodzaje LDAC connect normal i quality jeśli dobrze pamiętam. Na tym ostatnim mogą występować lagi i skraca się drastycznie zasięg... Do muzyki spoko do oglądania filmów czy grania już może być średnio
Link to post
Share on other sites

LDAC jest jeden. Są trzy poziomy strumieniowania danych plus ewentualnie adaptacyjne strumieniowanie zależne od odległości/zasięgu BT. To czepianie się, wiem. Ma to wpływ na jakość dźwięku. 

Jest  jeden, dość istotny argument ażeby podarować sobie kodek LDAC w smartfonie i w słuchawkach. Jeżeli ktoś nie rozpoznaje różnicy między mp3 a FLAC to niech sobie daruje kupowanie słuchawek z LDAC bo wyrzuci pieniądze w błoto. 

Edytowane przez mistela222
literówka
Link to post
Share on other sites

Przedkładanie jakiegokolwiek kodeka przed inny w temacie słuchawek to sprawa bardzo płynna. Oczywiście różnice pomiędzy samymi kodekami są znaczące na papierze, w praktyce mniejsze, a gdy dorzucimy do tego czynnik samych słuchawek to nierzadko bywa, że słuchawki na SBC grają lepiej niż te na aptX czy wspomniany LDAC. Także nie ma tutaj reguły, że słuchawki z LDAC będą lepsze.

 

LDAC swoje kosztuje i jest wrzucany zazwyczaj do droższych słuchawek, gdyby był wrzucany do budżetowych to pokaszaniłoby to rynek dla Sony, więc starają się aby kodek był "ekskluzywny". Wielu słuchawkom LDAC po prostu już nie pomoże, bo same w sobie są ujowo strojone.

Link to post
Share on other sites

Robiłem ślepe testy na tym samym sprzęcie. Ja różnice między LDAC a SBC byłem w stanie wychwycić. Oczywiście nie jest to jakaś kolosalna różnica, raczej delikatna, czasami trzeba się naprawdę wsłuchać. Nie wiem w jaki sposób opisać różnicę.  Żona moja raczej już strzelała co jest co. Nie zawsze różnica jest rozpoznawalna. Zależy od źródła, jednak jest rozpoznawalna.

Link to post
Share on other sites

Myślę, że się nie zrozumieliśmy. Jeżeli dany model słuchawek posiada kilka kodeków, to normalnym jest, że korzysta się z tego, który teoretycznie oferuje najwięcej. Jeżeli masz SBC, aptX i LDAC to wiadomo, że wybiorę LDAC na danych słuchawkach. Nie dziwię się w ogóle, że LDAC wypadł lepiej, bo to tak samo, jak porównanie pliku stratnego mp3 do bezstratnego FLACa. Różnica musi istnieć ponieważ plik mp3 sam w sobie zawiera mniejszą ilość informacji niż FLAC. Jak duża jest to różnica w odsłuchu to już inna kwestia.

 

Mój wywód natomiast dotyczył porównania różnych słuchawek, mających różne przetworniki, różne strojenia. W takim porównaniu znaczenie kodeka jest sporo mniejsze niż ludziom się wydaje. Patrzenie na słuchawki przez pryzmat kodeka jest zwyczajnie pewną oznaką ignorancji i nieznajomości. Słabe słuchawki, ze słabym strojeniem zagrają nadal słabo na LDACu, słuchawki z dobrym strojeniem zagrają dobrze na każdym kodeku.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeżeli LDAC jest koniecznością to może lepiej kupić słuchawki BT dokanałowe niż pełnowymiarowe? W sensie wokół uszne? Akurat dokanałowek z LDAC jest sporo i nie kosztują takich pieniędzy. Bo tak to jesteś skazany na SONY albo naprawdę sporo droższe słuchawki innych firm.

Link to post
Share on other sites

Długo się w temacie nie udzieliłem. W końcu zamówiłem xm3 i te technicsy co @mistela222 zaproponował. XM3 były dostępne od ręki, na technicsy musiałem dzień poczekać.

Odebrałem  dwie pary i mam prawo zwrotu do 14 dni. Jedne będę musiał oddać. 

Pod względem wygody wygrywa Sony. W skali 5/5 dałbym im  4,5 a technichsom słabsze 4. Noszę okulary i może to ma wpływ, bo technicsy bardziej dociskają i są ciut cięższe. ANC na korzyść SONY. Szum własny to punkt dla Sony. Przy bardzo niskim poziomie dźwięku technics bardziej szumi - detal  -bo nieznacznie ale warto wspomnieć. Na pauzie najbardziej odczuwalne.

Sam dźwięk to  już wygrywa zdecydowanie Technics i to o długi łeb. Większa separacja poszczególnych instrumentów, niezlewający i niepodbity ale naprawdę taki, który nisko schodzi bas, góra czysta. Dźwięk krystaliczny a w sony wszystko się zlewa. Nie jestem fachowcem,  nie wiem jak to nazwać ale scena szersza w technics.

 

Teraz mam zagwostkę. Wybrać zdecydowanie lepszy dźwięk  Technicsa czy (niewiele) ale zawsze, bardziej wygodne SONY. Po za tym 150PLN na korzyść technics. 

Testowane na BT LDAC bez żadnych ulepszaczy  i Tidal Hifi. Potestuję  jeszcze na kablu.

Dodam tylko, że słuchawki używam dość rzadko, jak wszyscy w domu śpią i ta różnica w wygodzie ma mniejsze znaczenie niż  ten lekki szum/syk (niewielki) w technics

Edytowane przez silvzab
Link to post
Share on other sites

No to wszystko wiesz, porównałeś sobie obydwie pary i nadal nie wiesz co wybrać? To Ty musisz zdecydować, szukać pomocy możesz jeśli byś nie miał z jedną czy druga para do czynienia, a tak wiesz lepiej niż my wszyscy, co jest git, a co nie dla Ciebie.

Ja osobiście nie lubię Sony, przez fakt, że wizerunek marki pozwala im lecieć w uja z dźwiękiem. Nawet jak grają przeciętnie, to ludzie kupują, bo ANC dobre, bo to Sony, ale to w sumie tyle z plusów.

Link to post
Share on other sites

Jedne i drugie mają plusy dodatnie i plusy ujemne;). Zrobiłem foty moich małżowin, system jakoś to przetworzył i wydaje mi się, że jest lepiej. Możliwe, że się tylko wydaje...  Nie oczekuję pomocy w tym momencie bo to ja mam je na uszach nie Wy. Chciałem podzielić się tylko spostrzeżeniami. Dzięki Wszystkim za pomoc. Nie wiem którą bramkę wybrać... 

Dziś jedne na uszach, jutro drugie. Muszę wyciągnąć średnią...

Został mi jeszcze kabel i  może to zdecyduje, chociaż częściej będzie to BT.

 

Edytowane przez silvzab
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...