Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

 

Popsuł mi się laptop, i na gwałt potrzebuję nowego sprzętu, w związku z nową pracą. Komputer będzie używany głównie i tylko do grafiki, czyli:

- PS, Corel

- Flash

- After Effects

 

Ogólnie, zabawa grafika, dźwiękiem (mniej) i filmem.

 

Limit pieniężny jest niestety trochę skromny -> 2500zł, także zestaw może być pomyślany perspektywicznie (typu rozbudowa za 1-2 miesiące o coś).

 

Z góry wielkie za pomoc!!! :)

Link to post
Share on other sites

http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=41696

z czasem dorzucisz karte do CUDA jak bedzie malo wydajnosci.

na dysku ssd zainstalujesz system i bedzie ladnie smigac.

ewentualnie zamiennie z ssd mozna dac juz teraz karte graficzna, ale to moze niech ktos sie wypowie

Edytowane przez wujashek
Link to post
Share on other sites

dysk jak dysk. 1 TB zawsze sie przyda. Moze byc i samsung f3.

na lepsze chlodzenie nei starczylo.

na quadro szkoda kasy, juz lepiej pozniej dac zwyklego geforca- wg mnie.

 

monitor w tym zestawie tez ma byc czy sama skrzynka?

Edytowane przez wujashek
Link to post
Share on other sites

Hmm a mogę wiedzieć dlaczego żadnej karty graficznej nie dałeś w tym zestawie? Ogólnie dawno nie interesowałem się rynkiem pecetów, jedyne czego w tym wszystkim byłem pewien to i5 i 8GB RAMu ;)

 

Dysk raczej 1TB, bo jednak trochę to wszystkie pliki i programy zajmują ;)

 

Poza brakiem grafiki mam pytanie o płytę główną - AsRock... nie wiem, może się coś zmieniło, ale zapamiętałem bardzo źle produkty tej firmy (bodajże budżetowe wersje od Asusa to są / były?)

 

Fajnie byłoby gdyby komp był cichy, i nie buczał jak odkurzacz, np. w trakcie cało nocnego renderingu. Z tego powodu też mogę zgodzić się na podbicie ceny max do 3000zł, ale im mniej, tym lepiej ;)

 

Pozdrawiam i dzięki za pierwsze sugestie :)

 

Monitor nie, monitor już jest, piękne Eizo w cenie tego zestawu :P

 

Czy żeby wykorzystać moc karty graficznej w wymienionych wyżej programach (coś kojarzę że Adobe CS5 już mają wsparcie dla CUDA) trzeba mieć specjalną kartę, czy dowolna może zostać wykorzystana? Jaki jest koszt takiej karty?

Edytowane przez PanKokos
Link to post
Share on other sites

jak masz 3 tys. to dołozylem jeszcze grafe ktora obsluguje CUDA.

Komp bedzie cichy, chlodzenie na procka jest dane lepsze.

Asrock robi teraz dobre plyty glowne, zaproponowana przeze mnie jest dobra i pozwoli na niezly OC.

ale skoro bedzie jednak karta graficzna od poczatku, to zmieniam plyte glowna na inna (na chipsecie p67).

http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=41696

obudowe tez zmienilem na lepsza ;)

Edytowane przez wujashek
Link to post
Share on other sites

Hmm to jeszcze pytanie o ten dysk SSD, bo widzę że na nim mógłbym zaoszczędzić :) Wiem, jakie to ustrojstwo jest szybkie... ale nadal nie jestem przekonany czy chcę w tym momencie do niego dopłacać?

 

Czy mógłbyś złożyć coś podobnego z elementów dostępnych w sklepie Arest.pl lub ProLine? Ew. jakiś dostępny w Opolu, niestety tam żadnych nie znam ;) Gdyż zależy mi na jak najszybszym złożeniu zestawu, a myślę że z Gdańska mogłoby to trochę zająć... plus wolę sam przewieść go ze sklepu z wro... niż żaby mi DHL wiózł ;)

Edytowane przez PanKokos
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...