Skocz do zawartości

Propozycja kupna zasilacza do i5 11400 i RX 580 | 600W


Recommended Posts

Cześć, mam takie pytanie, mianowicie poszukuje dobrego/polecanego zasilacza 600W do podzespołów, które obecnie mam. Kupiłem 2 tygodnie temu półmodularny SilentiumPC Vero M3 600W i w trakcie rozgrywki (przykładowo nfs payback, nfs heat) zasilacz tracił napięcie, grafika dostawała maksymalne obroty i wyłączał komputer. Myślałem, że to może problem karty graficznej ale po przełożeniu na użytkowany przeze mnie poprzedni zasilacz marki OCZ nic się takiego nie dzieje.

 

Obecnie dysponuje:

Core i5 11400
Asus Radeon RX 580 8GB Dual OC
Gigabyte B560M DS3H V2 (rev. 1.0)
16GB RAM DDR4 IRDM 3200Mhz [2x8GB] 
SSD 500GB Crucial BX500 + HDD 500GB
OCZ StealXStream 2 500W [powrót do OCZ przy problemach z Silentium]

 

Najlepiej gdyby był niezbyt głośny, trzymał napięcie i raczej żeby miał standardowe okablowanie (półmodularne nie do końca się sprawdziło).

 

Edytowane przez Rafalsky94
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
50 minut temu, Rafalsky94 napisał:

Kupiłem 2 tygodnie temu półmodularny SilentiumPC Vero M3 600W i w trakcie rozgrywki (przykładowo nfs payback, nfs heat) zasilacz tracił napięcie, grafika dostawała maksymalne obroty i wyłączał komputer. Myślałem, że to może problem karty graficznej ale po przełożeniu na użytkowany przeze mnie poprzedni zasilacz marki OCZ nic się takiego nie dzieje.

Takie dobre Vero od SAMA, na innym forum Supremo FM2 (Gold) uwaliło kilka zestawów z i7 +RTX 3070/3080 :D.

 

Ile chcesz wydać?

Link to post
Share on other sites
44 minuty temu, 3ndurek napisał:

Takie dobre Vero od SAMA, na innym forum Supremo FM2 (Gold) uwaliło kilka zestawów z i7 +RTX 3070/3080 :D.

 

Ile chcesz wydać?

Właśnie chce się go pozbyć, bo spalić płyte, grafikę lub monitory to bym nie chciał.

Tak powiedzmy do 350zł, może być 600W lub więcej.

 

30 minut temu, Mały Miki napisał:

Cześć

Jeśli szukasz zasilacza w podobnej kwocie,to zerknij na zasilacz od MSIMAG 650W.

Ok, sprawdzę. Nie wiedziałem, że MSI produkuje też zasilacze :)

Edytowane przez Rafalsky94
Link to post
Share on other sites
18 godzin temu, Mały Miki napisał:

MSIMAG 650W

Kiepska regulacja napięć pomimo DC-DC i kijowe kondensatory Chengx / CapXon.

 

18 godzin temu, Rafalsky94 napisał:

Nie wiedziałem, że MSI produkuje też zasilacze :)

Bo nie produkują niczego tak samo jak SPC...

 

18 godzin temu, Rafalsky94 napisał:

Tak powiedzmy do 350zł, może być 600W lub więcej.

Za 279zł CFX 650W https://www.komputronik.pl/product/708849/corsair-cx650f-cp-9020217-eu.html

topologia DC-DC + LLC, częściowo japońskie kondensatory główny Hitachi, po wtórnej kilka Nipponów i reszta Teapo (polimery). Poza tym full modular, w miarę cichy.

 

Za 350-370zł Seasonic Core GC/GM albo czekaj na promkę z Focus GX/Corsair RMX ewentualnie XPG Core Reactor.

 

Optymalnie do 400zł na teraz https://proline.pl/zasilacz-modularny-xpg-core-reactor-650w-80-gold-corereactor650g-bkceu-p1394469

albo top 550W z 12 letnią gwarancją https://proline.pl/zasilacz-seasonic-prime-snow-silent-gold-bialy-550w-p5485741

2 godziny temu, majster klepka napisał:

Be quiet system power 9 500W. Kosztuje 249 zł. Co o nim sądzicie ?

Nie opłaca się jak za 199zł jest S12III 500W z dłuższą gwarancją.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...