Skocz do zawartości

Bład aktywacji systemu po zmianie płyty [0xc0000022]


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez twisster storm,

Recommended Posts

Cześć,

chciałem się poradzić was odnośnie mojego problemu z aktywacją windowsa 10. Otóż, mam wpisany klucz i klikam rozwiąż problemy i wyskakuje mi błąd 0xc0000022.

Patrzyłem się na stronę pomocy w microsoft, ale jakoś mój kod błędu tam nie widnieje i nie wiem jak wyjść z tej sytuacji.

W internecie natomiast ten błąd pojawia się w zupełnie różnych problemach, więc ciężko go przypasować do konkretnej diagnozy.

Dzwoniłem na infolinie pod numer 800 802 000, ale tam kieruje mnie na ich stronę pomocową, tak jakby w ogóle nie było możliwości połączenia z obsługą. Ostatnio przy zmianie płyty sobie poradziłem z aktywacją systemu, ale już nie pamiętam jak, ponieważ było to kilka lat temu.

Wersja systemu to DSP OEI DVD. Wiem, że to może oznaczać oema, ale może nie będę musiał kupować nowej licencji i da się z tego wybrnąć.

Dodam, że zalogowanie na konto microsoft nic nie daje. Proszę o pomoc. :)

 

Link to post
Share on other sites

Próbowałem tych dwóch numerów i zawsze kończy się na "zapraszamy na pomoc online".

Jak brat odda mi napęd to spróbuje ponownie zainstalować Windowsa z oryginalnej płytki dvd.

Co do starej płyty głównej to na kocie usuwałem poprzednią i teraz widnieje obecny setup.

Link to post
Share on other sites

Zarejestruj sobie jeszcze na koncie Microsoft numer telefonu pobierz apke Microsoftu authenticator I aktywujesz windowsa przez telefon ale o tak musisz wpisać numer seryjny windows

Z590 Aorus Master,I5-11600K,RTX 3070 Aorus Master, Patriot Viper 4 4x8Gb 3733 MHz,Fortron Aurum Pro 1000W,Samsung 980PRO 500 Gb,Corsair 480 Gb MP510

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Wymieniałem u siebie płytę główną, procesor i RAM, podczas instalacji z tego co pamiętam logowałem się na konto MS i kazali mi wybrać który to jest obecnie komputer z listy przypisanych do mojego konta. Dysk twardy, karta graficzna były te same. Wybrałem ten sam o takiej samej nazwie, zaktualizowali konfigurację przypisaną do klucza, instalacja zakończona, system aktywował się z automatu. Wszystko bez podawania klucza. W statusie aktywacji natomiast:

 

obraz.png.2d5520c4ab80f30b9b9befe9a7d04883.png

 

Tak więc prawdopodobnie gdzieś czegoś po drodze nie wykonałeś.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Mam już rozwiązanie mojego problemu. Fakt jest taki, że sknociłem coś przy instalacji. Po zmianie płyty coś pomieszałem z dyskami i zainstalowałem system na dysku m2, a miałem system na dysku ssd sata. Dlatego nie chciał aktywować systemu.

 

Przy okazji przetestowałem czat pomocy z microsoftem. Poprowadził mnie pracownik prawdopodobnie z Indii (a może i z Polski, kto wie):) Krisza, przez zdalną pomoc. Nie wpadł od razu na rozwiązanie problemu, ale odpalił iso i zainstalował od nowa system na właściwym dysku. To ostatecznie pomogło. Dzięki za pomocne odpowiedzi.

 

Teraz co ciekawe mam dwa wolumeny z których mogę odpalać aktywnego windowsa i wersje bez aktywacji. Na koncie microsoft mam wpisane dwa urządzenia :). Bedę musiał trochę posprzątać ten rozgardiasz.

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...