Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam 
 
Mam takie zapytanie. Czy te kolumny bo w sumie rozmiarowo już trochę je przypominają... Można zawiesić na ścianie? Specyfikacja pokoju niestety trochę mnie do tego zmusza. Jeśli tak to czy jakieś uchwyty polecicie do tego zadania? 
Nie bedzoedzoe to grało dobrze wszystko zależy czego właściwie oczekujesz. Luz lepiej jakieś 2.1 kupić jeśli koniecznie mają wisieć
Link to post
Share on other sites

Wszystko można, kwestia czy chcesz być zadowolony z dźwięku czy nie, oraz czy w ogóle zauważysz różnicę. Kwestia jak duży pokój, jak duża ściana i czy jest pusta, otynkowana itd, czy głośniki mają wisieć czy być postawione na półeczne specjalnej.

 

Ogólnie nie wziąłbym czegoś takiego jak głośniki PC. W mojej opini lepiej faktycznie poszukać jakiejś stare wieży np philips, która ma możliwość podłączenia zewnętrznego sub-a, masz wtedy mniejsze głośniki. Jeśli nie będziesz zadowolony z dźwięku to dokupujesz suba. 

 

Jako opcję lepszą to kupno osobno monitorów i wzmacniacza. Ale wyjdzie drożej.

 

W każdym opcji lepiej jak SOLO

 

Wszystko jest kwestią dźwieku, którego ty oczekujesz. 

Link to post
Share on other sites




 
Ogólnie nie wziąłbym czegoś takiego jak głośniki PC


6c czy 7c grały dobrze edki czy fedy też grają spoko jak za swoją cenę więc nie przesadzaj.

Problem jest taki że 9 dobrych opinii nigdy nie miały poza tym mają be z tyłu dlatego wieszanie czy stawianie ich przy samej ścianie to skrajnie zły pomysł...

A stare sprzęty no czuz niektóre grają dobrze niektóre na dzień dobry wymagają grzebania
Link to post
Share on other sites

Wcale nie przesadzam, Ale nie chodzi tylko o sam dźwięk. 

 

Dla mnie głośniki PC to zintegrowane kloce jakiekolwiek by nie był. Jeśli to ma być na ścianie to automatycznie wg mojej opini je dyskwalifikuje. Jednostka centralna niech zostanie tam gdzie jej miejsce, zdala od głośników, tym bardziej gdy głośniki mają być na ścianie. BR można okiełznać, idealna sytuacja gdy głośniki będą wisiały tak 10-15cm od ściany. Wtedy wielkość samego głośnika ma znaczenie. Jeśli ściana jest goła to można ją wykleić .

 

Niech autor określi warunki i potrzeby. Wtedy można myśleć. 

 

 

PS; jeśli specyfikacja pokoju zmusza to powieszenia czegos tego typu to obastawiam, że pokoik mały, a wtedy solo 9c to będzie zbędny przerost mocy.

 

EDIT__________________

Tak myślałem, że pokój niewielki. Jeśli masz już kolumny to je przysuń do ściany i zobacz jak grają. Zasymuluj wiszenie. Jeśli będziesz zadowolony to kupuj uchwyt, byle by utrzymał wagę. Tak, można wieszać.  

Edytowane przez zoltan2
Link to post
Share on other sites
Wcale nie przesadzam, Ale nie chodzi tylko o sam dźwięk. 
 
Dla mnie głośniki PC to zintegrowane kloce jakiekolwiek by nie był. Jeśli to ma być na ścianie to automatycznie wg mojej opini je dyskwalifikuje. Jednostka centralna niech zostanie tam gdzie jej miejsce, zdala od głośników, tym bardziej gdy głośniki mają być na ścianie. BR można okiełznać, idealna sytuacja gdy głośniki będą wisiały tak 10-15cm od ściany. Wtedy wielkość samego głośnika ma znaczenie. Jeśli ściana jest goła to można ją wykleić .
 
Niech autor określi warunki i potrzeby. Wtedy można myśleć. 
 
 
PS; jeśli specyfikacja pokoju zmusza to powieszenia czegos tego typu to obastawiam, że pokoik mały, a wtedy solo 9c to będzie zbędny przerost mocy.
 
EDIT__________________
Tak myślałem, że pokój niewielki. Jeśli masz już kolumny to je przysuń do ściany i zobacz jak grają. Zasymuluj wiszenie. Jeśli będziesz zadowolony to kupuj uchwyt, byle by utrzymał wagę. Tak, można wieszać.  
Nie przesadzaj monitory aktywne mają wbudowane wzmaki o sprawują się świetnie .
A wręcz to nawet na plus bo pozbywamy się zwrotnicy.

Nawet przy zatkanym br 15 cm dla takich kobył to za mało zaraz się wzbudza mody własne pomieszczenia.. trzeba by dać za nimi minimum 10cm wełny albo pianki akustycznej...

Jak mają wisiec to bym radził kupić erisy e5 ustawić im na korekcji pracę przy ścianie i po problemie w przyszłości można suba dokupić

Albo edki s350/360 wydają się fajnym rozwiązaniem.
Link to post
Share on other sites

Ogólnie i względnie się zgadzamy ale po co 10cm wełny? nie będzie przecież ocieplał. Dodatkowo brudzi i jest mało zdrowa na otwartej przestrzeni, wizualnie też fuj :D

Pianka akustyczna jak najbardziej, w tubę też można z pianką się pobawić. Tutaj bardziej ma znaczenie cała charakterystyka kolumny, BR troszkę schodzi na dalszy plan. 

Kolumny już ma więc nie ma co się już za bardzo rozwodzić nad zmianą lub w ogóle wchodzić w szczegóły. Autorowi wystarczy, określił je jako dźwięk z wysokiej półki. 

Zadanie dla autora jak napisałem wyżej. 

Link to post
Share on other sites

Bo wełna ma dobre parametry tłumienia nickich częstotliwości im grubsza tym niższe rejestry wchłania od bodaj 50 60 ma wspułczunnik tlumienia 1 przy 2 chyba około 0.4.... robi się z niej absorbery akustyczne jest dużo poradników i wychodzi taniej niż pianka. Piramidka za glosnikiem nic nie da wytnie tylko górne rejestr z pogłosu

Link to post
Share on other sites

Panowie aż mi miło że się tak tematem zainteresowaliście, to może pokażę wycinek pokoju( za bałagan przepraszam, nie miałem czasu sprzątać ) 

P_20220131_165408_vHDR_On.jpg

P_20220131_165335_vHDR_On.jpg

Jak widać mam bardzo mały ten pokój, za sobą pełna meblościanka więc nie ma co pokazywać. Problem jest taki iż gdy leżę na łóżku za każdym razem muszę przesuwać monitor i głośnik tak jak widać tutaj na zdjęciach, dlatego pomyślałem o powieszeniu ich. 

Link to post
Share on other sites

Bleck55

Wełna jest nie zdrowa, co to za pomysły. Jeśli już tak bardzo idziemy w tym kierunku to kleisz do ściany panel wygłuszający (używany zamiast wełny w środku działówek). 

 

"Co nie zrobisz będzie źle" przytaknę. Ale wszystko można ogarnąć

 

Ile ta ściana biała ma z prawej? Przestaw tam biurko, wyrównaj głośniki z monitorem, również względem swoich uszu. 

 

PS, bałaganem się nie przejmuj, ważne że krzyż wisi i miecz, dla równowagi w świecie ;) Wybacz, musiałem. 

 

 

edit_____________________

a te solo mają możliwość regulacji głośności każdej kolumny osobno? 

Edytowane przez zoltan2
Link to post
Share on other sites
Bleck55
Wełna jest nie zdrowa, co to za pomysły. Jeśli już tak bardzo idziemy w tym kierunku to kleisz do ściany panel wygłuszający (używany zamiast wełny w środku działówek). 
 
"Co nie zrobisz będzie źle" przytaknę. Ale wszystko można ogarnąć
 
Ile ta ściana biała ma z prawej? Przestaw tam biurko, wyrównaj głośniki z monitorem, również względem swoich uszu. 

 
PS, bałaganem się nie przejmuj, ważne że krzyż wisi i miecz, dla równowagi w świecie  Wybacz, musiałem. 
 
 
edit_____________________
a te solo mają możliwość regulacji głośności każdej kolumny osobno? 
No właśnie dużo ludzi stosuje wełnę bo ma dobre parametry nie ma nic w podobnej cenie spełniającego tak dobrze swoje zadanie... Żeby nie pyliły używa się agrowlukniny jest duzo poradników na necie masę ludzi tak robi

O jakich konkretnie panelach mówisz ? I jakie mają konkretnie parametry?

Poniżej wspułczunnik dla isovera pt80akuplyta2.jpg.8f4088148b2e6f947ee7b4be3db931cf.jpg
Link to post
Share on other sites

Nie znalazłem takich danych, może tobie się uda. 

 

https://www.leroymerlin.pl/izolacja-budynkow/welna-mineralna-styropian-izolacja-akustyczna/izolacja-akustyczna/plyta-do-izolacji-akustycznej-simfofit-40-mm-recticel,p447940,l3098.html

 

Nie znalazłem nic w karcie technicznej tych paneli. Taki panel ma 40mm i kleisz do ściany specjalnym klejem, może zostać luzem. .

 

PS; To, że ludzie mają różne pomysły, super. Ale nie nie wolno walić wełny luzem na ścianę, szczególnie tam gdzie śpimy. NIE i już!!!, agrowłóknina nie pomoże. 

Link to post
Share on other sites
Nie znalazłem takich danych, może tobie się uda. 
 
https://www.leroymerlin.pl/izolacja-budynkow/welna-mineralna-styropian-izolacja-akustyczna/izolacja-akustyczna/plyta-do-izolacji-akustycznej-simfofit-40-mm-recticel,p447940,l3098.html
 
Nie znalazłem nic w karcie technicznej tych paneli. Taki panel ma 40mm i kleisz do ściany specjalnym klejem, może zostać luzem. .
 
PS; To, że ludzie mają różne pomysły, super. Ale nie nie wolno walić wełny luzem na ścianę, szczególnie tam gdzie śpimy. NIE i już!!!, agrowłóknina nie pomoże. 
Nadaje się :) i tak agrowlukniny daje. Wełna nie ruszają nie pyli sama z siebie owinięta agrowlukniny nie pyli praktycznie wcale nawet rzuca...

Jeśli nie masz do czegoś wykresu pochłaniania nie nadaje się do akustyki pomieszczenia... No niekiedy może zrobić więcej złego niż dobrego jak np. wytłoczki po kajakach wycinają pika w okolicach 3k jeśli dobrze pamiętam resztę zostawiają bez zmian więc gole ściany są lepsze.

Nie stosujemy materiałów co do których nie mamy pewności jak wpłyną na akustykę...

Link to post
Share on other sites
51 minut temu, zoltan2 napisał:

 

 

Ile ta ściana biała ma z prawej? Przestaw tam biurko, wyrównaj głośniki z monitorem, również względem swoich uszu. 
 

 

 

Tak tylko wtedy gdy dosunę to już całkiem nie będę miał jak oglądać z łóżka. Wyrównać głośniki z monitorem - to usunę po prostu nadstawkę i obok monitora postawię obie te kolumny.

Link to post
Share on other sites

Pozostaje chyba tylko kombinować z tym obecnym ustawieniem, na pewno muszą być tyły odsunięte od ściany (bo są tam bass reflexy)

Sam mam lipny pokój w sensie 2.0 i akustyki, rozwiązaniem okazały się 2.1 i odpowiednie miejsce dla subwoofera. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...