Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam forumowiczów :) Od dłuższego czasu zauważyłem że mój komputer się wyłącza podczas przeglądania stron internetowych czasem tylko pulpit sam jest i się resetuje w grach bardzo rzadko najczęściej właśnie na przeglądarce włączonej i pulpicie co może być tego przyczyną zaznaczam ze działa normlanie wszystko i nagle się zacina myszka to znaczy komp i reset i włącza się od nowa i po takim resecie działa normalnie już lub kolejny raz się resetuje praktycznie od razu lub po kilku minutach a czasami tylko raz dnia tak zrobi a czasem 2 lub 3 zdążyło się ze 4 ale to bardzo rzadko. Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc :)

Link to post
Share on other sites
Teraz, szajba32 napisał:

zasilacz silentium pc vero m2 600w bronze

Kiepska seria, ostatnio na innym forum były wątki z podobnymi problemami i z tym właśnie zasilaczem. Masz możliwość pożyczenia od kogoś jego zasilacza do testów?

Link to post
Share on other sites

Właśnie temperatury musze sprawdzić i przede wszystkim musze kompa wyczyścić bo chwilkę już nie czyszczony i też mogą właśnie temperatury skakać sprawdzic w grach czy na pulpicie?
ok zaraz ogarnę ten program do dysku 

Teraz, BlackCoffe napisał:

Kiepska seria, ostatnio na innym forum były wątki z podobnymi problemami i z tym właśnie zasilaczem. Masz możliwość pożyczenia od kogoś jego zasilacza do testów?

kurcze właśnie tutaj jest problem że nie bardzo :/ ewentualnie jak to wina zasilacza będzie to poleci do zmiany ale to za półtorej 2 miesiące dopiero tylko wtedy jaki byście polecili i może mocniejszy pod rozbudowę na przyszłość :)

Link to post
Share on other sites

Wiesz, warto by było go jednak podmienić bo jeżeli wina jest po stronie zasilacza to może on uszkodzić twoje podzespoły, zwłaszcza kartę graficzną. 

 

Co do temperatur to ściągnij HWInfo64, włącz ten program i daj screen zakładki Sensors [całej]. 

Link to post
Share on other sites

dysk ssd ma 48 stopni na pulpicie , hdd ma 32 stopnie  , grafa ma 43 stopnie , plyta system 29,6 plyta cpu 27,5 plyta vr mos 36 , pch 32 , cpu (peci) 40 stopni cpu tctl/tdie 27,5 wszystkie temperatury podane na pulpicie z włączonym hwinfo, przeglądarką i steam 

Bez tytułu1.png

Bez tytułu2.png

Bez tytułu.png

Bez tytułu3.png

Edytowane przez szajba32
Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, BlackCoffe napisał:

Wiesz, warto by było go jednak podmienić bo jeżeli wina jest po stronie zasilacza to może on uszkodzić twoje podzespoły, zwłaszcza kartę graficzną. 

 

Co do temperatur to ściągnij HWInfo64, włącz ten program i daj screen zakładki Sensors [całej]. 

dorzuciłem screeny :)

1 minutę temu, BlackCoffe napisał:

No to pasuje na zasilacz. Jeszcze sprawdź czy kabel zasilający jest dobrze wsadzony w zasilacz, może się poluzował. 

Aaaa jeszcze bardzo ważna informacja kiedy miała miejsce sytuacja gdy wyłączyli prąd i po tym komputer przestał działać jak by spalony zasilacz winny był kabel zasilający oryginalny od zasilacza widocznie przepięcie było i go spaliło zamieniłem kabel od monitora ii działała wiec znalazłem stary kabel od zasilacza podpiąłem i działa i za jakiś czas miała miejsce ta sama sytuacja wiec tez ogarnąłem kolejny używany kable który miałem i za jakiś czas kolejny 3 raz się tak stało i kabel wziąłem od kumpla bo już nie miałem i na razie odpukać działa do teraz i pytanie czy to może być wina kabla czy zasilacza po takich akcjach? oczywiście tylko po wyłączeniu prądu się tak działo na tamtych kablach ten na razie odpukać działa ale jak długo 

Link to post
Share on other sites
10 minut temu, BlackCoffe napisał:

No to pasuje na zasilacz. Jeszcze sprawdź czy kabel zasilający jest dobrze wsadzony w zasilacz, może się poluzował. 

kabel wciśnięty na maxa w zasilacz 

4 minuty temu, BlackCoffe napisał:

Ten SSD jest na SATA?

tak adata su800 1tb na kabel nie m2

Edytowane przez szajba32
Link to post
Share on other sites
19 minut temu, BlackCoffe napisał:

Ma dosyć wysoką temperaturę jak na dysk SATA. Pokaż screen z CrystalDiskInfo a zanim go dasz zmień Funkcje -> Funkcje Zaawansowane -> Wartość RAW -> 10 [Dec] 

takie cos wszedlem w te funkcje i zmienilem na 10 dec 

Bez tytułu 6.png

Bez tytułu5.png

20 minut temu, BlackCoffe napisał:

Ma dosyć wysoką temperaturę jak na dysk SATA. Pokaż screen z CrystalDiskInfo a zanim go dasz zmień Funkcje -> Funkcje Zaawansowane -> Wartość RAW -> 10 [Dec] 

może przez to ze dawno nie czyszczony nie mam kiedy bo pracuje cały czas ale w tym tygodniu go wyczyszczę odkurzę i przedmucham powietrzem 

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, BlackCoffe napisał:

Dysk jest w porządku oprócz temperatury.

pewnie przez to że zakurzony trochę komp jest i mam tylko jedno śmigło z przodu w obudowie i jedno z tylu 

2 minuty temu, BlackCoffe napisał:

Dysk jest w porządku oprócz temperatury.

napisałem też post odnośnie podkręcania mojego proca ogarniasz oc w biosie bo ja trochę zielony jestem 

Link to post
Share on other sites
8 minut temu, BlackCoffe napisał:

Dopóki nie dojdziemy dlaczego się wyłącza nie myśl o oc bo naprawdę kompa uśmiercisz.

no właśnie dla tego też się wstrzymywałem z tym oc i masz racje ze może się zepsuć coś przy tym oc jak komp w takim stanie teraz jest tylko pytanie od czego oto może być zasilacz czy coś innego kości ram? 
czytałeś tam wyżej o tych kablach zasilających jak napisałem? 
A i dodam ze niedługo po złożeniu pc podkręcałem ramy i działały na 3200 ale później zmniejszałem cl i wywaliło bios ze nie chciał komp wstać resetowałem guzikiem bios i nic nie wstawał pc w końcu zamieniłem kości ram miejscami w sensie 1 kość na miejsce 2 i 2 na miejsce pierwszej i w końcu wstał i po tym w bf5 bardzo rzadko ale czasami wywaliło grę do pulpitu albo wyłączyło kompa ale bardzo rzadko później się uspokoiło i tak co jakiś czas ale to nie non stop raz na ileś tam miesiąc raz na dwa miesiące czasem dłużej nie wywalało a teraz od jakiegoś czasu na pulpicie wywala po 2 razy dnia czasem więcej 

Edytowane przez szajba32
Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, BlackCoffe napisał:

Teraz już przeczytałam i moim zdaniem wina jest po stronie zasilacza, a te sytuacja co opisałeś mogły mu dowalić. 

Przeczytaj jeszcze teraz o tym oc ramu.
Ewentualnie te ramy mogą coś szpecić lub sloty 1,2 a 3,4 są wolne możliwe jest że coś ze slotami jest uszkodzone po tym oc czy bardziej prawdopodobne ze ramy? 

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, BlackCoffe napisał:

Pamięci RAM powinny być w slotach 2 i 4, zmień. 

to znaczy dalej od procesora? im dalej tym nr większy tak? tyle że ramy pokazuje normlanie w hwinfo itd taktowanie cl itd ale zamienię je jak będę kompa czyścił 

Edytowane przez szajba32
Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, zbiku90 napisał:

Tak 2. i 4. licząc od procesora 

ok mam nadzieje że to coś pomorze jak nie to kości do wywalenia i zasilacz 

8 minut temu, BlackCoffe napisał:

Pamięci RAM powinny być w slotach 2 i 4, zmień. 

Zamienię to i dam znać co i jak :) Dziękuje za pomoc :). Na dniach się odezwę może coś się poprawi jak nie to będziemy zasilacz dobierać i tyle :) 

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, szajba32 napisał:

kości do wywalenia i zasilacz

Najpierw trzeba je sprawdzić memtestem na profilu XMP. Zanim zaczniesz robić jakiekolwiek OC trzeba wyjaśnić czemu komputer się freezuje i resetuje. Faktycznie może być to wina zasilacza.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...