Skocz do zawartości

spadek wydajności po zainstalowaniu Windowsa 11


Recommended Posts

Komputer kupiłem równy rok temu sprzęt jest na naprawdę wysokim poziomie ( rtx 3070 OC, i5 10 gen OC 16 giga wysoko taktowanej pamięci ram 700 wat zasilacz i 1t pamięci ) przez ten rok PC działał wyśmienicie do czasu aż zainstalowałem win11. wydajność spadła nie o parę % tylko o około 200% komputer zacina po włączeniu przeglądarki. czytałem różne fora aktualizowałem sterowniki wszystko mam aktualne i rzekomo działające zrobiłem nawet hard restet. potem pomyślałem że to może wina jakiegoś wirusa lecz to też jest nie możliwe bo ma anty wirusa i wszystkimi możliwymi metodami sprawdzałem czy jakiś wirus mi się nie dostał. potrzebuje pomocy może ktoś mi powie co mogło się wydążyć bo komputer nie nadaje się do użytku z góry dziękuje

Link to post
Share on other sites

Ja odczułem spadek wydajności ale 200% to już na bank jest przesada chyba że coś poszło nie tak np podkręcanie spaprane albo problemy sterowników.

Ile masz zużycie procesora/ pamięci ?

Ja jedyne spadki jakie zauważyłem to z 10 FPS mniej w niektórych grach plus zacinanie animacji w Windows to drugie nie jest problemem wydajność tylko skopali nakładkę w najnowszej aktualizacji trochę to poprawili 

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, Kosiarasiara napisał:

Komputer kupiłem równy rok temu sprzęt jest na naprawdę wysokim poziomie ( rtx 3070 OC, i5 10 gen OC 16 giga wysoko taktowanej pamięci ram 700 wat zasilacz i 1t pamięci ) przez ten rok PC działał wyśmienicie do czasu aż zainstalowałem win11. wydajność spadła nie o parę % tylko o około 200% komputer zacina po włączeniu przeglądarki. czytałem różne fora aktualizowałem sterowniki wszystko mam aktualne i rzekomo działające zrobiłem nawet hard restet. potem pomyślałem że to może wina jakiegoś wirusa lecz to też jest nie możliwe bo ma anty wirusa i wszystkimi możliwymi metodami sprawdzałem czy jakiś wirus mi się nie dostał. potrzebuje pomocy może ktoś mi powie co mogło się wydążyć bo komputer nie nadaje się do użytku z góry dziękuje

zainstalowałeś w sensie aktualizacja czy instalacja na czysto ? śmigam na W11 od samego początku jak tylko został upubliczniony w windows insider program i nie licząc wpadki z dyskami SSD nie mam najmniejszego problemu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...