Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej, mam taki problem z komputerem. Otóż wyłącza się podczas grania w takie gry jak forza horizon 4/5 i cluster truck, był moment kiedy wyłączał się również w pubgu, nie wyłącza sie w minecrafcie, wiedźminie i fortnite. Robiłem mu testy w occt pod kątem zasilacza, procesora i karty graficznej które trwały po godzine czasu i nic nie wykazały. Moja aktualna specyfikacja to:

ryzen 7 3700x

adata Xpg spectrix 4x 8gb (32gb) 3200mhz

sapphire rx 580 4gb 

asrock b450 pro4

2 dyski adata sx 8200 pro po 1tb i 1 dysk goodram cx400 512gb 

zasilacz SPC vero m3 700w 80 plus bronze 

chłodzenie bequeit pure loop 280mm

obudowa SPC Armis AR7 TG-RGB

Próbowałem wymieniać chłodzenie w procesorze co nic nie dało, podobny rezlutat przyniosła wymiana termopadów w karcie graficznej, próbowałem przeinstalować system co również nic nie dało, wymiana bateryjki biosu i jego reset też nic. Podobny problem miałem z 500w zasilaczem, lecz po wymianie na nowy mocniejszy (700w) problem zniknął. Komputer wyłącza się nagle, następuje zacięcie się dźwięku i włącza się od nowa, coś jakby sie restartował, lecz bez całkowitego wyłączeniu które charakteryzuje sie chwilowym wyłączeniem podświetlenia podzespołów. 

4 godziny temu, BlackCoffe napisał:

Komputer masz podłączony do listwy przepięciowej czy do gniazdka bezpośrednio?

do gniazdka

10 godzin temu, lonialomax napisał:

Sprawdź czy system zapisuje te przypadki; Podgląd zdarzeń /Widoki niestandardowe/Zdarzenia administracyjne. Spróbuj odinstalować sterownik karty graficznej za pomocą DDU i instalacji starszych sterowników.

nic nie pokazuje, sterowniki mam najnowsze i dalej 

zauważyłem też dzisiaj ze po wyłączeniu się i włączeniu godzina zmienia sią na tą o której komputer był włączany

40 minut temu, Łukasz_Guc napisał:

sterowniki mam najnowsze

Właśnie chodzi oto by przeinstalować i sprawdzić na starszych wersjach czy problem wystąpi. Ta godzina zmienia się w systemie? Sprawdź w takim razie jaki czas jest ustawiony w biosie.

W dniu 31.01.2022 o 00:18, jarkko napisał:

Jak masz możliwość to pożycz jakiś mocny i markowy zasilacz od kolegi.

Czy dokonywałes OC w BIOS'ie?

nie dokonywałem oc

Zmieniłem karte graficzną na gtx 1050 i problem znikną

Na Twoim miejscu pożyczył bym jeszcze inny (markowy i sprawdzony pod wysokim obciazeniem) zasilacz i sprawdził z tym RX 580.

Nie mam nic przeciw SPC, ale jest możliwość, że ten zasilacz nie wyrabia podczas wyższego obciążenia z RX 580 natomiast (jeszcze) wyrabia z GTX 1050, który to potrzebuje ponad 2x mniej prądu niż RX.

W dniu 2.02.2022 o 00:33, jarkko napisał:

Na Twoim miejscu pożyczył bym jeszcze inny (markowy i sprawdzony pod wysokim obciazeniem) zasilacz i sprawdził z tym RX 580.

Nie mam nic przeciw SPC, ale jest możliwość, że ten zasilacz nie wyrabia podczas wyższego obciążenia z RX 580 natomiast (jeszcze) wyrabia z GTX 1050, który to potrzebuje ponad 2x mniej prądu niż RX.

sprawdziłem i wyszło to samo, spróbowałem przepiąć monitory (korzystam z 2) z portów hdmi do displayport i problem przestał występować

Ha! Takiego obrotu spraw się nie spodziewałem. Dlaczego się tak działo pewnie nigdy się nie dowiemy, no chyba że załatwisz inne kable HDMI do testu, jeśli na innych kablach problemu nie ma to będzie sprawa jasna.