Skocz do zawartości

Wyłaczający się komputer


Recommended Posts

 

Hej, mam taki problem z komputerem. Otóż wyłącza się podczas grania w takie gry jak forza horizon 4/5 i cluster truck, był moment kiedy wyłączał się również w pubgu, nie wyłącza sie w minecrafcie, wiedźminie i fortnite. Robiłem mu testy w occt pod kątem zasilacza, procesora i karty graficznej które trwały po godzine czasu i nic nie wykazały. Moja aktualna specyfikacja to:

ryzen 7 3700x

adata Xpg spectrix 4x 8gb (32gb) 3200mhz

sapphire rx 580 4gb 

asrock b450 pro4

2 dyski adata sx 8200 pro po 1tb i 1 dysk goodram cx400 512gb 

zasilacz SPC vero m3 700w 80 plus bronze 

chłodzenie bequeit pure loop 280mm

obudowa SPC Armis AR7 TG-RGB

 

Próbowałem wymieniać chłodzenie w procesorze co nic nie dało, podobny rezlutat przyniosła wymiana termopadów w karcie graficznej, próbowałem przeinstalować system co również nic nie dało, wymiana bateryjki biosu i jego reset też nic. Podobny problem miałem z 500w zasilaczem, lecz po wymianie na nowy mocniejszy (700w) problem zniknął. Komputer wyłącza się nagle, następuje zacięcie się dźwięku i włącza się od nowa, coś jakby sie restartował, lecz bez całkowitego wyłączeniu które charakteryzuje sie chwilowym wyłączeniem podświetlenia podzespołów. 

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, BlackCoffe napisał:

Komputer masz podłączony do listwy przepięciowej czy do gniazdka bezpośrednio?

do gniazdka

 

 

10 godzin temu, lonialomax napisał:

Sprawdź czy system zapisuje te przypadki; Podgląd zdarzeń /Widoki niestandardowe/Zdarzenia administracyjne. Spróbuj odinstalować sterownik karty graficznej za pomocą DDU i instalacji starszych sterowników.

nic nie pokazuje, sterowniki mam najnowsze i dalej 

 

 

zauważyłem też dzisiaj ze po wyłączeniu się i włączeniu godzina zmienia sią na tą o której komputer był włączany

 

 

Link to post
Share on other sites

Na Twoim miejscu pożyczył bym jeszcze inny (markowy i sprawdzony pod wysokim obciazeniem) zasilacz i sprawdził z tym RX 580.

 

Nie mam nic przeciw SPC, ale jest możliwość, że ten zasilacz nie wyrabia podczas wyższego obciążenia z RX 580 natomiast (jeszcze) wyrabia z GTX 1050, który to potrzebuje ponad 2x mniej prądu niż RX.

Link to post
Share on other sites
W dniu 2.02.2022 o 00:33, jarkko napisał:

Na Twoim miejscu pożyczył bym jeszcze inny (markowy i sprawdzony pod wysokim obciazeniem) zasilacz i sprawdził z tym RX 580.

 

Nie mam nic przeciw SPC, ale jest możliwość, że ten zasilacz nie wyrabia podczas wyższego obciążenia z RX 580 natomiast (jeszcze) wyrabia z GTX 1050, który to potrzebuje ponad 2x mniej prądu niż RX.

sprawdziłem i wyszło to samo, spróbowałem przepiąć monitory (korzystam z 2) z portów hdmi do displayport i problem przestał występować

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...