Skocz do zawartości

Interpretacja wyniku memtest86


Recommended Posts

Ad jakiegoś czasu mam problem ze stabilnością pracy komputera - wywala BSOD, wyrzuca aplikacje i gry do pulpitu czasami się zawiesi. Dodatkowo jak próbuję wejść do uefi z poziomu windowsa czy przez "shift+uruchom ponowienie" czy prze Go2Bios komputer nie botuje - ekran czarny. test pamięci systemu windows to samo zamiast testu czarny ekran.


próbowałem z wyjmowaniem kolejnych komponentów z PC - bez GPU potem z jedną kością pamięci potem bez dysku itp... 

Dzisiaj zrobiłem test memtest86, wynik poniżej, dam tez foto jak wyglądają błędy - cały test wyglądał praktycznie tak samo - te same błędy. 

 

Walnięty RAM czy CPU? 

Dodam, że CPU miał zdjęty IHS i nałożony ciekły metal w 2017 po zakupie. Od września 2019 do lipca 2021 komputer leżał w kartonie nie używany (remont i przeprowadzka). może się zastał :rotfl:

memtest.jpg

MemTest86.log

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Wracam do tematu, kupiłem nowe pamięci Crucial Ballistix 3200MHz. Objawy nie ustały :roll::roll: co gorsza wynik memtest86 porażający... :cry: Dodam jeszcze, że nie zauważyłem tego wcześniej ale jeden rdzeń CPU w stresie ma o ponad 20 stopni więcej niż pozostałe... może kontroler pamięci w cpu zdechł??

Procesor po zakupie miał ściągany ihs i zamiast pasty poszedł ciekły metal, może jakieś zwarcie nastąpiło?

Średnie temperatury w stresie mam na poziomie: core0-56, core1-77, core2-56, core3-61. 

 

Trochę kończą mi się drogi, ponieważ płyta i cpu już dawno po gwarancji a nikt ze znajomych nie ma platformy na kaby lake żeby podmienić i sprawdzić... 

memtest crucial.jpg

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...