Skocz do zawartości

Upgrade RAM-U DDR 3


Recommended Posts

Witam Forumowiczów :D 
Posiadam obecnie 8GB Ramu DDR3 i Zastanawiam się nad dołożeniem kolejnych 8GB Ramu do swojego komputera.

Czasami zdarzy mi się odpalić więcej aplikacji lub pograć w nowsze tytuły z gier jak np. Cyberbug 2077 i obserwuję lekkie niedomagania momentami chyba właśnie spowodowane małą ilością Ramu .
Reszta komputera myślę że daje radę ale 8GB ramu to już chyba trochę mało na obecne czasy gdzie sam system zjada 3GB na start i zostaje 5 GB.

Brałem pod uwagę zmianę całego kompa ale chyba póki co jeszcze nie potrzebuję silniejszej maszyny.

 

Do czego zmierzam: ciężko znaleźć teraz Ramy takie same jak kupowałem w 2013 roku :P  żeby wszystko ze sobą współpracowało.

Obecne Ramy Kingston : KHX2400C11D3/4GX  PC3-10700   2x4GB

Parametry Pracy

Profil 2400mhz 11-14-14-30-54 CR 1T 1,65V

Profil 2133mhz 11-12-11-30-48 CR 1T 1,60V

 

rozważam używane Ramy lub nowe:

 

Z używanych znalazłem Ramy Kingstona na allegro za 130zł 2x4GB tak samo wyglądają radiatory ale maja inną specyfikacje co mnie trochę martwi:

KHX21C11T2K2/8X 

Według producenta XMP Profile #1: D3-2133 CL11-12-11 @1.60V 

Czyli pasowały by do moich profilem 2133 ale martwi mnie nazwa KHX21C11T2K2/8X czy aby nie będę zmuszony używać ich jako Command Rate T2  ? 

 

Teraz temat z innej strony: Ramy Nowe

 

Moja płyta główna to MSI Z77A-G45

 Pytanie czy obsłuży ona ramy PC3-19200 które czytałem że zostały stworzone w późniejszym okresie pod Z87/Z97 ? Niby DDR3 ale mam wątpliwości co do wstecznej kompatybilności ;) ?
I cena takich nowych ramów też postawiła by pytanie czy nie odpuścić sobie tematu. Bo pewnie bym szukał 2x8 GB czyli pewnie koszt ~400-500 zł
 

Co proponujecie ? Możecie też podesłać swoje propozycje innych kości które by mi zastąpiły obecne :) 

 

Dziękuję za uwagę i wszystkie podpowiedzi :) 

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...