Skocz do zawartości

Windows 7 64 bit problem z ramem


Recommended Posts

Siema mam problem z ramem

 

Mam system Windows 7 Ultimate 64 BIT i 4 GB ramu. Chodzi o to ,że juz jakies 2-3 tyg pokazuje dostępne 3 GB z 4 GB. I teraz pytanie jak to zrobić ,żeby było znowu 4 GB ?. Pisze Zainstalowana pamiec ram 4 GB (dostępne 3 GB) wcześniej było 4 GB i wszystko było dobrze było w indeksie wydajnosci przy ramie 7.3 a teraz jak wykrywa 3 GB pisze 5.9. Kiedys też tak miałem ale przeszło ma ktoś jakis pomysł jak to naprawić ? na pcformat mi nie mogą pomóc.

Link to post
Share on other sites

Zainstaluj jakiś niezależny program do sprawdzania co masz w komputerze i sprawdź co on tam pokazuje. :menda:

 

Tu masz darmowy:

 

HWiNFO64

 

wersja PORTABLE - nie instalujesz tylko uruchamiasz z rozpakowanego folderu.

 

Pokaże ile jest naprawdę pamięci.

 

Jak pokaże, że zainstalowane 4 GB a dostępne jest 3 GB to masz problem z tabliczkami pamięci. :x

Link to post
Share on other sites

Nieważne co pokazuje Windows.

 

Ważne co pokaże inny, zewnętrzny program - a nie patrz tylko na to co tam ci sam system pokazuje.

 

Jak inny program pokaże , że masz 3 GB dostępne zamiast 4 GB to problem jest z pamięciami.

 

A ten indeks wydajności z Windows olej bo to do niczego nie jest potrzebne.

 

To nie jest wiarygodny wskaźnik wydajności komputera.

Edytowane przez Kamerton
Link to post
Share on other sites

Dobra ale czemu było 4 GB a nagle jest 3 GB z 4 GB ? nic nie robiłem.

 

Jak kostka pamięci nawaliła to taki właśnie będzie problem. Fizycznie jest 4 GB, ale czynne jest 3 GB i z czasem będzie coraz mniej. Pamięć - te ładne kosteczki - też mogą nawalić.

 

A jak nie one to płyta główna. Przyczyn może być kilka. :P

Edytowane przez Kamerton
Link to post
Share on other sites

Wykluczam bo jest w dobrym pamięci są dobre,płyta też nawet czyściłem dla pewności zamieniłem miejscami ram i nadal to samo. Jakieś pomysły jak to naprawić ?

 

Dobra temat do zamkniecia. Dzisiaj rano patrze jest 4 GB tak jak było kiedyś mówiłem ,że samo mineło i mineło tylko teraz trwało to długo nie wiem czym spowodowane ale juz jest dobrze.

Edytowane przez kubbak
Regulamin - punkt 2j
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...