Skocz do zawartości

Wymiana dużej budy (ATX) na małą ITX


Recommended Posts

Cześć,

 

Od dłuższego czasu po przeprowadzce duży komputer zaczął mnie denerwować (pewnie ze względu na krótsze biurko o 40 cm) i wymyśliłem sobie wymianę dużej skrzyni na małą bez grafiki. Dodatkowo od roku nie odpaliłem żadnej gry więc chętnie sprzedam grafikę. Aktualny zestaw to:

Ryzen 5 3600 + SilentiumPC Grandis 2 XE1436

MSI B450 GAMING PLUS MAX

2x16GB GoodRam IRDM PRO 16GB DDR4 3600 CL17

Adata SSD XPG SX8200 PRO 512GB

Sapphire Radeon RX 580 NITRO+ 8GB GDDR5

Karta WiFi na PCI-E ASUS PCE-AC68

Zasilacz Cooler Master V550S 550W

w obudowie Corsair Carbide Series 300R

oraz 2 monitory BenQ GW2765HE

Z tego zestawu zostałby tylko RAM, dysk SSD i monitory. Monitory mają 10 bit które działa niestety tylko przy użyciu DP i w związku z tym przy przesiadce na płytę ITX potrzebowałbym mieć 2x DP lub DP + USB-C - DP plus wbudowane WiFi.

 

Chciałbym złożyć jak najmniejszy zestaw tak w który wejdzie tylko procesor Ryzen 5600g lub 5700g (chłodzony czyś takim jak: be quiet! Shadow Rock LP 120mm lub podobnym), MB, SSD i RAM, bez miejsca na GPU. 

Znalazłem płytę która spełnia wymogi pod kątem portów czyli Gigabyte Z590I VISION D która niestety w wersji dla procesorów AMD nie występuje :( 

Budżet na wymianę tego wszystkiego ustaliłbym na poziomie 3,5 max 4 tyś. 

Oczywiście nie upieram się przy AMD ale chciałbym żeby ta integra dała radę z podstawowymi grami w razie potrzeby takimi jak CS itp

 

Dzięki za wszelką pomoc. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...