Skocz do zawartości

Temperatura procka czy nie za duza?


Recommended Posts

Witam, mam procesor Intel Core 2 Duo E6750. Jego temperatura to az 70-71 stopni :/ Czy to nie za duzo? jaka jest max. temperatura tego procka? z gory dziekuje :| Jakie tanie i w miare dobre chlodzenie do 70-80zl ? zeby temperatura spadla do ok 55? :)

 

plyta to ECS G45T/G43T-AM3V

Edytowane przez Doherty
Link to post
Share on other sites

polecam sprawdzić chłodzenie na rocku zapewne jest boxowe(intel robi fajne procki ale na chłodzeniu oszczędzają i strasznie ciężko te 4 zatrzaski jednocześnie usadowić i czasami chłodzenie niedokładnie przylega do procka),ewentualnie można by chłodzenie przeczyścić;) Jeżeli planujesz zakup czegoś wydajnego w dobrej cenie polecam silentium pc spartan he923 :) Ostatnio sam kupiłem i musze przyznać ze mile się zaskoczyłem temperatury znacznie mniejsze,kultura pracy na + a zapłaciłem 61,90zł w saturionie :x

Link to post
Share on other sites

Caly procek radiator itp. wyczyszczone. Chlodzenie jest box'owe ;p Pasta nowa choc kiepska bo CoolerMaster High Performance. Ale czy Pasta zrobi duza roznice? "Jade" bez bocznego panelu obudowy :D bo boje sie ze przegrzeje proca ;] Proc nie krecony ;d

Link to post
Share on other sites

W takim razie jak proc nie kręcony a box wyczyszczony to zapewne jest on źle dociśnięty :) Sam jak pierwszy raz zakładałem boxa na mojego e5200 niedocisnąłem sie bo bałem się żeby czegoś nie uszkodzić a potem w idlu 80*C i dopiero kolega przyłożył newtona :) (radze uważac na finy radiatora od boxa bo skutecznie kaleczą )

Edytowane przez kubbak
Regulamin - punkt 2j
Link to post
Share on other sites

W takim razie jak proc nie kręcony a box wyczyszczony to zapewne jest on źle dociśnięty :) Sam jak pierwszy raz zakładałem boxa na mojego e5200 niedocisnąłem sie bo bałem się żeby czegoś nie uszkodzić a potem w idlu 80*C i dopiero kolega przyłożył newtona :) (radze uważac na finy radiatora od boxa bo skutecznie kaleczą )

 

Radiator docisniety i temp. spadla do 67-72 stopni. Ale czy to nadal nie za duzo? nie chce zeby mi sie proc spalil :(

Edytowane przez Doherty
Link to post
Share on other sites

Radiator jest gorący gdy na procku jest 70stopni?

 

Nie jest. Jest taki letni ;] Jaki z tych 3 radiatorow bedzie najlepszy? Gaia?? Jeszcze zeby byl w miare cichy bo ten box'owy taki nie jest :) Edytowane przez Doherty
Link to post
Share on other sites

teraz to dopiero katastrofa :( chciałem docisnac, mieliscie rację jak wyciągnąłem plytê z obudowy to okazało się że jeden zaczep się zagial i nie wszedł do końca. Poprawiłem, ale teraz jak wszystko podpialem to wogóle się nie uruchamia ;( wogóle nie startuje, zasilacz sprawdzałem w innym zestawie i działa. Co jest nie tak :-(

Link to post
Share on other sites

Spokojnie posprawdzaj oczywiste rzeczy,zasilanie na mobo,kabel od boxa,zobacz czy grafika się nie poluzowała(ogólnie posprawdzaj czy wszystko jest dobrze popodłączane).Dlatego uważam ze intel oszczędza na boxowym chłodzeniu,takie zaczepy to powinni za kare więźniom kazać zakładać...

Link to post
Share on other sites

posprawdzałem i wszystko dobrze jest. :( zresetowałem zworka cmos. W sensie z pinow 1-2 przestawilem na piny 2-3 i ruszył ale oczywiście po podpiety tylko zasilacz to ruszyło chłodzenie i wiatraki obudowy. Ale jak z powrotem ustawiam zworke to nie rusza.

zapomniałem dodać że podczas wlaczania, raz mignie dioda przy usb, ale tylko raz. co może być powodem ? Proszę o szybkie odpowiedzi :-(

 

posprawdzałem i wszystko dobrze jest. :( zresetowałem zworka cmos. W sensie z pinow 1-2 przestawilem na piny 2-3 i ruszył ale oczywiście po podpiety tylko zasilacz to ruszyło chłodzenie i wiatraki obudowy. Ale jak z powrotem ustawiam zworke to nie rusza.

zapomniałem dodać że podczas wlaczania, raz mignie dioda przy usb, ale tylko raz. co może być powodem ? Proszę o szybkie odpowiedzi :-(

 

Wymienilem zasilacz i dziala. Niestety jest kolejny problem. Raz na jakis czas komp sie wlacza odrazu jak zostanie podlaczony do pradu a nie po wcisnieciu Power. I dziala o dziwo tylko na zworce clear cmos O.o jesli liczac 2-3 pin od lewej :) bo nie wiem czy piny liczy sie od lewej czy prawej na plycie. a Temp. procka spadla do 65-72 stopnie :) ale przewaznie max 70 :D

 

Niestety dziala dopoki sie go nie wylaczy. Gdy sie go wylaczy znowu trzeba reset cmos dopiero wtedy startuje ale na ustawieniu zworek na 2-3piny :(

Edytowane przez Doherty
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...