Skocz do zawartości

Co jakiś czas słychać 5 sygnałów przy starcie komputera


Recommended Posts

 Nowa płyta to Asus. Po tygodniu znowu ten nieszczęsny dźwięk tym razem 1 długi i albo 3 krótkie, albo 4 krótkie (byłem zaskoczony więc nie stwierdzę kategorycznie ile było tych krótkich) , po zaglądnięciu na płytę, dioda led VGA się pali, czyli podobnie jak przy aurus. Jaka konkluzja? Poprzednia płyta raczej sprawna, grafika rownież ok, ponieważ musiały by być 2 uszkodzone, które testowałem , co wykluczam. Co w takim razie jest problemem?? Macie jakieś pomysły ?? 

Link to post
Share on other sites

Monitor lub kabel HDMI może mieć wpływ na wyświetlanie błędu VGA jedynie w przypadku takiej usterki, która powoduje nie prawidłowe działanie karty graficznej (zwarcie lub zakłócenia prądowe). Co do ewentualnej usterki CPU uruchom test w Intel Processor Diagnostic Tool. Z kolei 3 krótkie lub 3 długie sygnały oznaczają problem z RAM ale to też może być spowodowane usterką procesora.

Link to post
Share on other sites

Zanim zachciało mi się zmiany, inny zestaw był pod tą budą i było ok.. Chyba, że zasilacz. Przypomniałem sobie  jak sprawdzałem procesor  w jednym miejscu tak jakby było odbarwienie (ciemniejszy kolor), mogło by się wydawać , że się przygrzał w tym miejscu, ale niby jak z drugiej strony, teraz nie pamiętam czy to od nowości czy to przy płycie aurus tak się stało..

Przy aurusie temp. procka przy normalnym użytkowaniu były w granicach 30 o C, teraz mam 36 o C i tepm. skacze nawet do 45 o C, żeby zaraz powrócić do 36 o C. Nie wiem co o tym myśleć... z tymi temperaturami.

Link to post
Share on other sites

Na ASUSie Z97 PRO WiFi miałem to samo. Tyle że płyta wpadała albo w CPU, DRAM albo obie na raz. Po odłączeniu 24 pin z mobo komp startował. Wywaliłem stare dyski HDD i jak ręką odjął. Odpala zawsze za pierwszym razem i wstrząsy nie powodują już BSODa. Dyski masz nowe czy przekładałeś ze starej generacji?

Edytowane przez Joymaxx
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...