Skocz do zawartości

Co jakiś czas słychać 5 sygnałów przy starcie komputera


Recommended Posts

Witam i proszę o pomoc.

i7-11700F  2.50GHz + Noctua NH-U14S

GTX Geforce 1650

Z590 AORUS Ultra

Crucial Ballistix Black at DDR4 3200 1 6gb

Be Quiet Straight Power 11 750W 80 plus gold 

Samsung 250GB M.2 980 Pro

... niedawno złożony zestaw....i co 2 tygodnie przy starcie komputera słychać 5 krótkich dźwięków, (czyli błąd procesora) potem normalny start... co może być przyczyną ?

Link to post
Share on other sites

Mam pewną teorie ;D, jeśli używasz displayport sprawdz czy masz wgrane sterowniki. W gtx 1060 przy plycie z590 miałem ten sam objaw. Jeśli to to samo to jak podłączysz się przez hdmi nie powinno nic pykać. Sterowniki rozwiążą problem na kablu displayport 

https://www.nvidia.com/en-us/drivers/nv-uefi-update-x64/

Edytowane przez Pawskill
Link to post
Share on other sites
11 minut temu, Pawskill napisał:

jeśli używasz displayport sprawdz czy masz wgrane sterowniki

Jeżeli już coś wgrywać to firmware karty graficznej czyli bios GPU o ile jest dostępny do danej karty.

Do autora- Czy po tych sygnałach następuje restart czy masz pięć piknięć i mimo to system jest uruchamiany? Wymontuj kartę graficzną przeczyść styki spirytusem i zamontuj. O ile pozwala na to obudowa to jak usłyszysz piknięcia sprawdź czy startują wszystkie wentylatory- GPU i obudowy, a szczególnie CPU.

Link to post
Share on other sites

Zestaw jest z października czyli spod igły. PC jest podłączony do TV, który służy jako ekran przez hdmi... Po tych 5 pyknięciach jest restart.  Czyli to jednak może nie być procesor?? 

To wygląda tak ; po włączeniu przycisku na panelu jest dłuższa chwilka, tak jakby PC się zastanawiał co zrobić, potem 5 dźwięków i restart...

Link to post
Share on other sites

To że zestaw z października nie ma znaczenia dla pojawiania się jakichś błędów. Miałem przypadek resetowania się systemu gzie winowajcą był drobny paproch w gnieździe CPU. Po wydmuchnięciu go problem ustąpił. U Ciebie wygląda w danym momencie, jakby bios nie wykrywał karty graficznej (brak styku w slocie PCI Express) . Wykonaj, jak wyżej napisałem zabieg z kartą graficzną i obserwuj skutek.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj było 5 pyknięć i świeciła dioda VGA cały czas jak zerknąłem na płytę....

@lonialonax ...Za każdym razem jak włączę pc najpierw zapala się DRAM zaraz potem VGA i gaśnie... czy to tak ma wyglądać ??

Edytowane przez rafamaja
Link to post
Share on other sites

Tak powinno być przy poprawnym uruchomieniu, po kolei zaświecają się diody  CPU, DRAM, VGA i na końcu Boot. Dioda Boot świeci do momentu z bootowania systemu bios i załączenia ładowania systemu operacyjnego. Co do problemu ze sporadycznym wykrywaniem grafiki przez płytę to są dwie możliwości. Pierwsza to jakaś wada (zimne luty) w obrębie sekcji zasilania karty graficznej i druga to problem ze ścieżkami lub slotem PCI Express na płycie gł. Możesz sprawdzić obydwie te możliwości przekładając kartę grafiki do slotu niżej. Karta będzie pracować w trybie PCI Express x 8. Jeżeli błąd wystąpi ponownie, to niestety sprawdzanie na innej karcie graficznej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...